Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a nagymamám ellátását illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok, picit összetett a kérdésem, viszont megpróbálom minél tömörebben, tisztábban leírni a helyzetet.


Faterom kötött eltartási szerződést a nagymamámmal, időközben faterom rákban meghalt, de előtte még a telek egyik felét nekem adta ahova építve lett a házam (A szerződésben feketén fehéren ott van, hogy az én telekrészem tiszta, és semmiféle eltartási dolog nincs rajta, eltartásra nem kötelezhetnek engem a legjobb tudomásom szerint, mivel a mamámnak 3 élő gyereke is van.)


Azonban mivel egy telken lakok mamámmal így próbálok neki ott segíteni ahol tudok, viszont én is csak munka után érek rá.

járni nem igazán tud 84 évesen.

Mostanában rendszeresen arra érek haza a munkából, hogy összeesett a földön fekszik van hogy órákat.


Van 3 élő gyereke ők nem hajlandóak ápolni, otthonba tenni, illetve nem is látogatják, abból kifolyólag, hogy én egy telken lakom vele oldjam meg én. Még ezt is megérteném valahol, de az egyik a szomszédos városban lakik ráadásul ápoló a foglalkozása, a másik 30km-en belül lakik, a 3. lakik a legmesszebb a maga szerény 60km-es távjával.


Mit tudok tenni ilyen esetben? Mivel tudnék hatni a családjára, vagy hova fordulhatok? Rendőrség, háziorvos, mentők tennének valamit ilyen esetben?



2021. szept. 28. 16:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
9%
Én nem tudok neked tanácsot adni. Annyira dühítő a történet. Ne hallgass rám, én feljelenteném őket.
2021. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, telekről beszélsz, oda nem jegyeznek be lakcímet. Én többször költöztem, sose kellett tulajdoni lap.
2021. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%
A ház amiben a nagymamád lakik kinek a nevén van?El kell adni abból be tud költözni egy otthonba meg gondolom valamennyi nyugdíja is van.
2021. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem tudom hogy eltartási szerződést is lehet e örökölni. Szerintem nem. Erről egy ügyvédet is meg kéne kérdezni.

Öröklésnél úgy néz ki hogy mindent vagy semmit lehet választani.

Nem lehet válogatni. Bár ha már apudé volt minden akkor nincs miről beszélni.


Nagymamád miatt meg gyámhivatal.

Gyerekeinek meg szólsz hogy nem ápolónő vagy, jobb ha ők intézik mintha ha a gyámhivatal tenné. Nem kellett volna eddig hagyni fajulni a helyzetet. Az biztos hogy így kényelmes. cserébe most több időbe és pénzbe is fog kerülni a kényelem. Te agymamád ez így van de ők meg a gyerekei, szóval szívesen segítesz de az oroszlán része az övék.


3 gyereke ha nagymamád nyugdíja 0 akkor is kiköhögik az otthon ellátási költségeit. Ha kap 100K-t nagymamád abból már sok helyen ellátják. Hát nem lesz kacsalábon forgó palota annyi szent. Drága. Mihez képest? Jövedelmekhez képest. Amúgy meg nem.


Nekem anyukám segített egy idős szomszéd néninek. Napi szinten bement megnézte, bevásárolt neki, ügyeket intézett... stb.

Anyukám mikor meghalt a néni szólt hogy akkor ez a napi penzum. Mondom ez mi? Hát mostantól én intézem. Hát mondom ha ad hocc kell valami az nem gond, de van lánya és fia majd ők megoldják én ebben nem tudok segíteni. Ó azt nem lehet nekik családjuk van komoly felnőttek és dolgoznak. Mondtam nagyszerű, én is komoly felnőtt vagyok, sőt dolgozom, sőt a nagymamám is a nyakamba szakadt és családom is van. És mivel hirtelen történt így jófej módon bevásároltam egy füst alatt neki is. Majd közben a gyerekei hívogattak meg fenyegetőztek hogy ez az én kötelességem bla bla meg anyukám forogna a sírjában. Mondtam okés. Ennyi meg amannyi a bruttó fizetésem. Lesznek szívesek ezt akkor fizetni és rendben is vagyunk. Még személyesen is eljöttek hogy kibalhézzák... Emberi tisztesség nem megfizethető, mondom valóban de ha ezt mondom nekem egy kiló kenyeret se adnak a boltban. Elképesztő milyen szarzsákok élnek a földön.

2021. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
Ebben az esetben a nagymama a kérdező apjára (aki meghalt)íratta a házat.Szerintem a többi rokon jogosan várja el hogy ő gondoskoldjon a nagymamáról.
2021. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Fateromé lett az egész telek, halála előtt pár hónappal a fele az enyém lett, azon van az én házam, és a szerződésen úgy van, hogy azt a részt nem terheli semmilyen eltartási kötelezettség a mamám felé, az már az én jófejségem, hogy nem hagyom magára.

Ismétlem, hiába a faterom öröksége az a telek, ház ahol a mamám lakik én nem fogok rá igényt tartani, nekem elég a fele.

Tehát ilyen téren se tudnak belém kötni, mert nekem csak egy rész van és az is tehermentes. Ergó a legjobb tudomásom szerint a legközelebbi hozzátartozóinak kellene összefognia, hogy valami történjen most már, csak ők földbe vannak gyökerezve és nem történik semmit, ezt az egészet szeretném meggyorsítani, mert az én szavam nem elég ösztönző nekik, csak nem tudom kihez kell fordulni ilyen esetben.

2021. szept. 28. 19:36
 17/36 anonim ***** válasza:
95%

"5-ös, homályos nekem is a dolog, sőt fogalmazhatnék úgy is hogy nem érdekel."


Pedig ahhoz, hogy megértsd a családtagok hozzáállását a jelenlegi helyzethez, fontos lenne tudnod a miérteket.


Nem vitatom, hogy vannak emberi/jogi kötelességeink az idős családtagjaink felé, de lehetnek a háttérben olyan történések, amik alapján megváltoznak az érzéseink és akár a jogi kötelezettségeink is.

Ahhoz, hogy tisztán láss, kinek mik a kötelességei, jobb lenne, ha utána járnál ezeknek a dolgoknak. Számomra az sem világos, hogy apukád él-e és gyakorlatilag Te milyen alapon laksz a nagymamánál?

2021. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
95%
most olvastam el a 19.36-os kommentedet. Ezek alapján még bonyolultabb a helyzet, mint gondoltam. Javaslom keress fel egy ügyvédet, egyeztessetek, hámozzátok ki, mi miért történt így a családban, ezek alapján majd el lehet dönteni, kit mire lehet kötelezni. Az teljesen más kérdés, hogy mit várhatunk el emberségből és megint más a jogi rész, de jelen esetben úgy tűnik, csak jogi úton tudod megoldani a nagymamád gondozását, ehhez viszont neked is tisztában kellene lenni a jogviszonyokkal, a jogaiddal és az esetleges kötelezettségeiddel is.
2021. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%
Csak azt írta rendszeres és mostanában. Jogi út hosszú idő. Addig mi lesz?
2021. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
94%
19.47-es, épp azért kell SOS tisztában lenni a jogi helyzettel is (már az is nagy hiba volt, hogy eddig nem informálódott a kérdező ezekről, hiszen egy idős ember előbb-utóbb gondozásra szorul, ebben nincs semmi meglepetés), mert csak akkor tud megfelelően intézkedni, ha megismeri a körülményeket.
2021. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!