Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a nagymamámmal?

Mit kezdjek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
3 an élünk 2 szobás panelban. Férjem, én és a nagyim. Nagyon szerettem régen de már teljesen magutáltam amit csinál itt velünk. Szenilis, össze vissza pakol mindent , állandóan bekakil , néha már ránk sem emlékszik. Sokszor csak üvöltözni és szidni tud engem. Állandóan rosszul van és panaszkodik hogy utáljuk őt. A gyógyszereire nincs pénz, megmondtam hogy csak annyit veszek meg, amennyire odaadja a pénzt a nyugdíjból , az én kis fizetésem nem fogom erre pazarolni. Otthonba nem tudjuk rakni mert drága. Mihez kezdjünk vele?

2021. nov. 21. 09:29
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
81%

#30: de ha nem is a nagyi lakása, akkor az övében valaki más lakik... A kérdező szülei v. egyéb rokonai....

VAgy azt a lakást/házat korábban már eladták a nagyi feje fölül, és a leendő örökösök szétosztották, vagy ki tudja....

2021. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
98%

A nagyinak elintéztétek pl. a közgyógyellátási igazolványt?

Körüljártátok már, hogy minden támogatást megkaptok-e, ami járhat nektek, neki? Önkormányzat, családsegítő, stb.

Szerintem messze nem, de ez csak gondolat.

A közgyógyellátási igazolványra egy halom gyógyszert ingyen adnak, de gondosan kell igényelni, hogy minél több gyógyszerre kapjon támogatást, és szinte ingyen kapja azokat.


Ha nem szedi a gyógyszereket, nem kell csodálkozni, hogy rosszabb lesz az állapota, és ha az ő állapota rosszabb, akkor az benneteket is megvisel. Ez ok-okozati összefüggés, tehát a ti érdeketek is, hogy mindent megtegyetek.


Valószínűleg demens, el kell vinni neurológushoz, stb. és kezeltetni kell.

2021. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%
Rakjátok ki, kezd elmenni az esze. Hajléktalanszálló
2021. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Ja a MÁK igazolványt is érdemes lenne elintézni, talán az is adható neki, és akkor máris jár neki egy halom kedvezmény.

[link]


Ahogy írtam, szerintem elég sok segélyre jogosult, bár dőzsölni akkor se fog belőle, de legalább több gyógyszerre futná belőle.

[link]


Elég sok lehetőség van, Budapesten rászoruló családok, és nyugdíjasok rezsitámogatása, amit évente kell megigényelni


Mindent körüljártatok?!

2021. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem még mindig érdekelne, hogy hol van a nagyi lakása, ahol éltek a nagypapával.
2021. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

#35: nem vagy egyedül... :)


Többen is várunk erre az infóra....

2021. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy eltűnt a kérdező?!
2021. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

2021. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

#38

Hát ez gyorsan ment. A kamuknál már csak így működik. Ha kínos kérdések merülnek fel, törli magát, aztán a másik 8 fiókjából folytatja "áldásos" tevékenységét, újabb kamukkal.

2021. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
#39: aztán nézhetjük a friss kérdéseket, mikor ír ki újabb kamut... :-s Hasonló témában...
2021. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!