Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a nagymamámmal?

Mit kezdjek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
3 an élünk 2 szobás panelban. Férjem, én és a nagyim. Nagyon szerettem régen de már teljesen magutáltam amit csinál itt velünk. Szenilis, össze vissza pakol mindent , állandóan bekakil , néha már ránk sem emlékszik. Sokszor csak üvöltözni és szidni tud engem. Állandóan rosszul van és panaszkodik hogy utáljuk őt. A gyógyszereire nincs pénz, megmondtam hogy csak annyit veszek meg, amennyire odaadja a pénzt a nyugdíjból , az én kis fizetésem nem fogom erre pazarolni. Otthonba nem tudjuk rakni mert drága. Mihez kezdjünk vele?

2021. nov. 21. 09:29
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%
Önkormányzati fenntartású idősek otthonát kell keresni. Ott az esetek többségében a nyugdíja fejében ellátják, csak hosszú a várólista. A háziorvostól kell előzetesen javaslatot kérni.
2021. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
A nagyi előtte hol lakott? Anyád vagy apad, aki a gyereke hol van?
2021. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Kié a lakás?

Érdeklődj a helyi önkormányzatnál,lehet tudnak tanácsot adni.

2021. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
75%
Előre szólok, hogy hosszabb távon választhatsz : vagy a kettyós öreglány vagy a férjed.
2021. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
84%
37 ezerből egyetlen idősotthon sem veszi be. Kb. a duplájára ki kellene havonta pótolni, illetve rákérdezni az összegre az idősek otthonában. Lehetséges, hogy még mindig jobb lenne neki és nektek is, mert így tönkremegy az életetek.
2021. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén, erre a kérdésre milyen választ vársz? Valószínűleg Alzheimer, nem ő tehet róla. Elmúlni se fog, és nem is gyógyítható. Sőt, egyre rosszabb lesz.

Az egyetlen megoldás, ha olyan otthonba kerül, ahol 0-24 gondozzák. Ez viszont sokszor drágább, mint az otthoni ápolás. Sajnos eljön az az idő is, mikor a mami ön- és közveszélyes lesz, és nem maradhat otthon egyedül. A következő stádium, mikor fekvőbeteg lesz, és etetni meg pelenkázni kell.

Mit lehet tenni?

Sajnos az a nagy büdös helyzet, hogy nincs erre állami segítség. A maximum az annyi, hogy kapsz ápolási díjat, ami éhenhalni se elég. Esetleg önkormányzatnál kérdezz rá, hogy van-e ingyenes ápoló, aki napi egyszer ránéz. Lehet, hogy fizetős sincs. Az egész ellátórendszer egy rakás fhosh.

Szociális öregek otthonába hosszú a várólista, szó szerint kihalásos alapon megy. Minél előbb írasd fel! Meg ugye az sincs ingyen.

A legnehezebb az, hogy tényleg élhet még a nagyi 20-30 évig, és azon kívül, hogy ellátod és várod, hogy meghal, nem sokat tudsz tenni.

Ilyenkor van az, hogy egyik rokon tolja a felelősséget a másikra, főleg ha a néninek nincs semmije.

2021. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%
Most komolyan nem lesz gyógyszere ha neki nem telik rá? Az szép.....
2021. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Szociális otthon. De ott sokat kell várni.
2021. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

És a nagyi gyerekei? Előtte hol lakott? Hogy hogy nincs saját lakása?

Önkormányzati intézményeknél érdeklődj, mert egyre rosszabb lesz a helyzet, rá fogtok menni és nagyinak sem jó, hogy a szükséges gyógyszereit sem kapja meg.

A nagyi nem szenili, hanem beteg. Egészen biztos hogy demens.

2021. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
70%

Valami bentlakásos elmeszociális otthon (pszichiátriai betegek bentlakásos otthona), itt nem számít a nyugdíja mértéke, orvossal kell beszélni, hogy a szakvélemény stimmeljen, ha nem elég a jelenlegi állapot, hogy zavart, agresszív, stb, akkor a vizsgálat előtti 1-2 napban lehet nem árt, ha nem veszi be az ideggyógyszereit...

Nem kötelezhető senki, hogy rámenjen az élete,a házassága a demens családtagjai ápolására.

2021. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!