Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a nagymamámmal?

Mit kezdjek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
3 an élünk 2 szobás panelban. Férjem, én és a nagyim. Nagyon szerettem régen de már teljesen magutáltam amit csinál itt velünk. Szenilis, össze vissza pakol mindent , állandóan bekakil , néha már ránk sem emlékszik. Sokszor csak üvöltözni és szidni tud engem. Állandóan rosszul van és panaszkodik hogy utáljuk őt. A gyógyszereire nincs pénz, megmondtam hogy csak annyit veszek meg, amennyire odaadja a pénzt a nyugdíjból , az én kis fizetésem nem fogom erre pazarolni. Otthonba nem tudjuk rakni mert drága. Mihez kezdjünk vele?

2021. nov. 21. 09:29
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
65%
Arra se kötelezte senki hogy ész nélkül magához vegye, és egy kiszolgáltatott emberrel úgy bánjon, hogy ha nem telik neki harmincezer forintból, akkor nincs gyógyszer... Annak a néninek volt élete, egzisztenciája mielőtt tönkrement az egészsége. Hol is van ahol eddig élt? mert a lakás is számíthat ha otthonba megy-ami a néninek jobb lenne., mert szakápoló lenne mellette, nem egy idegileg roncs rokon, aki szart se tud a demensek helyes ápolásáról.
2021. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a kérdező nem írta hogy övék a lakás, vagyis sanszos hogy nem ő vette magához a nagyit, hanem ők ültek be a mama lakásába. A lakás meg kéne nekik, de a nénit eltakarítanák onnan...
2021. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%

OLVASSATOK MÁR!


Albérlet!!!

2021. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Hogyan került hozzátok a nagyi?

Előtte hol lakott?

Volt háza/lakása...?

A gyerekei, más unokái (szüleid, nagybátyád-nagynénéd, azok gyerekei) hol vannak a történetben...???? Senki nem járul hozzá legalább a gondozásához...??


Lyukak vannak a történetben számomra.


Mindenesetre ha demens, előbb-utóbb 24órás felügyeletre fog szorulni, és azt nem fogjátok bírni.

2021. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
37%
#21: ja, bocs, most olvaosm, hogy már te is feltetted ezeknek a kérdéseknek egy részét, amit én az előbb..
2021. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
64%
Semmi háza nincs senkinek, sem öröklött se semmi?
2021. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
70%
Alig hiszem hogy egy élet után semmije sincs. Mondjuk nem csodálkozom, éppen eleget hallottam már idősek hozzátartozóitól hogy nem kel ám a mamának rendesen beadni a gyógyszert, és ha a néni elpatkol, az ápolónak is juttatnának ezt-azt..
2021. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
20%
27: Ezek szerint nem Magyarországon élsz és nem jársz nyitott szemmel.
2021. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

Elég furcsán pontoznak itt a mínuszolók...


A lényeges viszontkérdéseket - 25, 26, stb. - rendre lepontozzák.

2021. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
78%
Rendkívül érdekes, hogy nem válaszol a kérdező. Nagy eséllyel nem albérlet az, hanem a nagyi lakása. Esélyes, hogy a 70-80 éves nagymama, aki valószínűleg mint htb élte le az élete jó részét azért, ha ennyi a nyugdíja nem albérletben élt és nevelt gyereket, hanem nagyapával azért össze kuporgattak egy panelre valót minimum
2021. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!