Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fiús anyukaként számíthatok...

Fiús anyukaként számíthatok rá, hogy én jobban ki leszek zárva a fiatalok, az unokák életéből?

Figyelt kérdés

Még nincsenek abban a korban a fiaim, hogy csajozáson vagy családalapításon gondolkodjanak, csak eszembe jutott ez a dolog, ahogy nőnek.... :/


Nagyon jó a kapcsolatunk, imádom őket, sok mindent megbeszélünk egymással. Azt gondolom, nem vagyok rájuk akaszkodós típus, nekem is kedves és normális anyósom van - viszont nincs anyám, aki miatt háttérbe kerülhetne-, igyekszem majd rá hasonlítani. Nem tervezek beleszólni a fiatalok életébe vagy rájuk telepedni, tudom, hogy a fiaim jobban fogják szeretni a feleségüket nálam, ez az élet rendje.


Na de, alapvetően azt látom, hogy az apai nagyszülők mindig sokkal jobban ki vannak zárva a fiatal család életéből, akkor is, ha normálisak, hiszen a férj általában dolgozok, a gyerekeket és a családi életet irányító anyuka pedig inkább a saját szüleihez húz. Ami érthető, de közben valahol igazságtalan is.


Mi a véleményetek...?



2022. febr. 12. 21:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az is nagyon fontos, hogy mennyire tudod elfogadni a meny hülyeségeit a gyereknevelés kapcsán.


Pl. ha kitalálják, hogy zöldre kell festetni a gyerekek haját, mert ez megnyugtatja őket, akkor ha rád bízzák a hajfestést, hányszor fogod elmondani, hogy tönkreteszi a gyerek haját, ha festik, meg fogod-e csinálni és hasonlók.


Nekem pl. nagyon rendi anyósom van, aki ugyanezt állítja magáról, mint te, de mindent sokszor elmond, amikor segíteni szeretne. Pl. a lakásnál 200x elmondta, hogy szerinte melyiket kellett volna megvennünk. De mi nem akartuk megvenni azt a lakást, mert nekünk sok pici dolog miatt nem tetszett. 3 hónapig, amíg nem vettük meg az újat, mindig előkerült, hogy ő megkérdezi, hogy eladó-e még.


Megértem amúgy, mert tényleg nagyon nehéz olyasmit ráhagyni másra, ami fontos és a másik rosszul csinálja. Nekem sem megy jól, de szerintem ez az, ami eldönti, hogy mennyit fognak hívni segíteni. Ha tényleg nem szólsz bele, akkor hacsak nem nagyon rossz menyt fogsz ki, ezzel sokat el tudsz érni.


A nők amúgy azért preferálják sokszor a saját anyjukat, mert sok mindent ugyanúgy csinálnak.

2022. febr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%
Ha normàlis anyós leszel, akkor nem.
2022. febr. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
60%

"anyuka pedig inkább a saját szüleihez húz. Ami érthető, de közben valahol igazságtalan is"


Hogy az anyukája és egy idegen néni számára nem ugyanaz, az igazságtalan?

2022. febr. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
82%

Ez pontosan így lesz


És nem nem igazságtalan, nézd neked a fiad felesége egy idegen nő, és számára te csak a fia anyja leszel.Én is szívesebben viszem át a gyerekeket a saját anyámhoz mint más anyjához aki számomra úgymond idegen.


2. Ha betartod a szabályokat és ha azt mondja a szülő,hogy nincs édesség, akkor ne legyen édesség.

Nővéremnek 4 éves a gyereke

a mama minden szart megenged neki,tök neveletlenul jön haza a gyerek, próbálja helyrerázzni a gyereket kb kell 3-4 nap,újra jön a hétvége,már azt csinálja a nővérem,hogy nem maradhat ott egyedül a gyereke,ha szeretne menni a mamához oké,de ő is megy vele,de csak pár órát vannak és mennek haza,és azóta a gyerek nem aludt ott.

A mama bezzeg sír,de ő tehet róla...ha betartod a szabályokat nem lesz ilyen

2022. febr. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

Ne dirigálja bele a terhességbe te 30 évvel ezelőtt szültél,azóta ég és föld a különbség


Ne okoskodj,ne akarj jobban tudni mindent.


Ne szóljon minden beszélgetés a gyerekről,babáról.


Tarts be a szabályokat amiket kérnek.


Ne akarj már az első nap rohanni unokázni, tartsd tiszteletben,hogy nekik ez az első gyerek még szokatlan az egész, hadd rendezkedjenek be otthon,szokjanak hozzá az új élethez.


Sok nő xy óra vajludás, xy óra szülés után pihenésre vágyik nem arra,hogy az anyós jajj az unokámat látni akarom,hadd fogjam meg...


Legyél jóba a fiad feleségének az anyjával, beszélgessetek,ki hogy nevelte a gyereket, legyetek jóba,az is sokat számít


Ha ezeket betartod amiket leírtam, garantálni merem,hogy nem leszel háttérbe szorítva

2022. febr. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Az elején az anyuka valószínűleg tényleg a saját anyukájához fog fordulni, pl.szoptatásról, szülés utáni felépülésről én sosem beszéltem anyósommal. Viszont most hogy már nagyobb (2 éves) igyekszem egyenlően elosztani a nagyszülők közti időt, egyszer egyiknél, máskor a másiknál alszik. Ünnepek alatt egyik nap az én szüleimnél, másik nap a férjem szüleinél vagyunk.


Anyósommal nekem nem túl közeli a kapcsolatom, mert vannak dolgai amiket nem értek, de a fiunkkal jól elvannak. Ezeket a szabályokat mindig betartja: nem ad gyereknevelési tanácsot, nem írja felül a mi szabályainkat akkor sem, ha nem vagyunk ott a gyerekkel, a mi életünkbe nem szól bele, amikor tud és szükség van a segítségére, akkor jön.


Próbálj jóban lenne a menyeddel, akkor sokkal nagyobb az esély a jó kapcsolatra.

2022. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Milyen unoka? :D


Honnan tudod, hogy lesz gyerekük? Hiszen még nem is csajoznak. Egyébként rossz a kategória.

2022. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Ami érthető, de közben valahol igazságtalan is. - miért is igazságtalan, hogy nem egy számomra idegen nő felé, hanem a saját anyám felé húzok??? Ő nevelt fel, az anyóssal soha nem lesz olyan a kapcsolatom, mint vele.
2022. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
97%

Ha egy köcsög vagy, aki irigy a saját menyére és le akarja azt dominálni, akkor igen.


Az sem biztos, hogy lesz unokád mondjuk.

2022. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
96%
Nem feltétlenül. Az anyós(jelölt) -el a kapcsolatom több mint tökéletes, és nagyon szeretem, jól kijövünk.
2022. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!