Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fiús anyukaként számíthatok...

Fiús anyukaként számíthatok rá, hogy én jobban ki leszek zárva a fiatalok, az unokák életéből?

Figyelt kérdés

Még nincsenek abban a korban a fiaim, hogy csajozáson vagy családalapításon gondolkodjanak, csak eszembe jutott ez a dolog, ahogy nőnek.... :/


Nagyon jó a kapcsolatunk, imádom őket, sok mindent megbeszélünk egymással. Azt gondolom, nem vagyok rájuk akaszkodós típus, nekem is kedves és normális anyósom van - viszont nincs anyám, aki miatt háttérbe kerülhetne-, igyekszem majd rá hasonlítani. Nem tervezek beleszólni a fiatalok életébe vagy rájuk telepedni, tudom, hogy a fiaim jobban fogják szeretni a feleségüket nálam, ez az élet rendje.


Na de, alapvetően azt látom, hogy az apai nagyszülők mindig sokkal jobban ki vannak zárva a fiatal család életéből, akkor is, ha normálisak, hiszen a férj általában dolgozok, a gyerekeket és a családi életet irányító anyuka pedig inkább a saját szüleihez húz. Ami érthető, de közben valahol igazságtalan is.


Mi a véleményetek...?



2022. febr. 12. 21:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29%
Igen. A nőknél ez ösztönös, hogy leépítik a párjuk családját, hogy a sajátjuk pozícióját biztosítsák.
2022. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
87%

Én azért utálom az anyósom, mert nem kezel partnerként, családtagként. Lenézi a családom, amíg hagytam, úgy viselkedett velem, ahogy anyám sem (konkrétan azt hitte, hogy bármit megtehet a fiára hivatkozva a mi kis kapcsolatunkban, életterünkben, beleértve az én életem is), ellenségként kezel, aki árt a fiának és mindenféle hátsó szándékai vannak... Már a párom sem beszél vele, mert az ellenem folytatott boszorkányüldözése során őt sem vette figyelembe. Fontosabb volt, hogy velem gecızzen, minthogy a fiát boldognak lássa anélkül, hogy választania kellene köztünk.


Pedig én nem vagyok rossz meny szerintem abszolút... Anyám fiaként szereti a férjem, imádja, mindent süt-főz neki, gondol rá ugyanúgy, mint rám, tényleg egy család vagyunk. Én is szerettem volna egy második anyukát, aki örül nekem és szeret engem. Exem egy tragédia volt, de az anyja egy csodálatos, kedves kis nő. Ahányszor náluk voltam, készült nekem valamivel így vagy úgy, úgy érdeklődött rólam, mint a saját anyám, szurkolt a vizsgáimnál, beszélgetett velem csajos dolgokról, volt, hogy társasoztunk együtt az egész családdal, elmentem vele kettesben néha erre-arra... Megvolt a mi kis "mi nők tartsunk össze" szövetségünk is és nem csak a fiába volt beleszállva, hogy én biodíszlet meg szükséges rossz legyek. Őszintén sajnálom, hogy bár férjben megfogtam az isten lábát, normális szülők nem társultak mellé.

2022. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
81%

"Én is szívesebben viszem át a gyerekeket a saját anyámhoz mint más anyjához aki számomra úgymond idegen."


Az apuka meg a saját anyjához, mert a te anyád meg neki idegen.

2022. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ott még nem kellene gyereket csinálni, ahol az anyós idegennek számít. Két normális, egybeépült családnál nem kell ehhez a hányadék "nekem ő senki /nekem ő egy idegen" hozzáálláshoz ragaszkodni.
2022. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
27%

"Az apuka meg a saját anyjához, mert a te anyád meg neki idegen."


Pontosan. Apukának lenne feladata, hogy a gyerekét és az anyukáját összehozza.

2022. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
91%
Mi hárman vagyunk lány testvérek, még egyikünk sem házas és gyerekeink sincsenek (huszonévesek vagyunk), de mindhárman komolyabb párkapcsolatban élünk. Én úgy látom, hogy egyikünknél sem az az ok arra, hogy kevésbé szeretünk a párjaink családjával időt tölteni, hogy idegenkednénk tőlük, hanem az, hogy mindhárom esetben van valami elb#szott, számunkra abnormális, kínos és kellemetlen dolog a párjaink családjában. Az egyik testvérem párja a mostohaapjával él, aki egy erőszakos alkoholista, a másik testvérem párja az anyjával, aki munkanélküli, nincsenek barátai, sem semmi más dolga az életben, csak a gyerekei életébe történő belep#fázás. Az én "anyósom" ugyan nagyon kedves, de a férjével már rég elhidegültek egymástól, külső szemmel is nyilvánvaló, hogy nem bírják elviselni egymást, ennek ellenére együtt élnek úgy is, hogy "apósomnak" évtizedek óta van egy élettársa, akivel minden nap találkozik, együtt jár nyaralni, tulajdonképpen házaspárként élnek annyi kivétellel, hogy nem egy házban laknak, hanem este mindenki hazamegy a családjához. A mi szüleink szeretik egymást, együtt élnek, ugyan megvannak a hibáik, de attól még normális emberek. Ilyen családi háttérrel a párjaink is inkább hozzánk szeretnek átjárni, vagy legalábbis igyekeznek minimalizálni a kapcsolatot a szülőkkel.
2022. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
67%

Tartsd szem előtt, hogy a nő, (mint te is), nem szűnik meg szuverén emberi lénynek lenni azzal, hogy anya lesz. Vannak magánügyek, amikről csak nagyon közeli családtaggal bír beszélni az ember. Ez nem igazságtalan. Légy megértő és türelmes a majdani menyeddel. Ha nem erőltetsz semmit, könnyebben nyílik meg előtted is (fokozatosan, évek munkájával).


Mellesleg az apának is kulcs szerepe van a dologban. Ha kiveszi a részét a gyereknevelésből, tisztában van a gyerekek mindennapjaival, jó eséllyel maga lesz a kapocs az unokáddal. Arra neveld a fiaidat, hogy ez legyen a természetes. Nem csak a munka, munka, munka meg a tv meg a haverok. Vond be őket a háztartásba már most.

2022. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
91%
Ez elég érdekes. A párom szüleid mindig azt hangoztatják, hogy ők semmibe sem szólnak bele és úgy csináljuk, ahogy akarjuk. Kérdeztem , akkor minek kellett bejönni a házba és kihúzni konnektorokat, eltenni másik helyre a lámpát, és ha csak az lett mondva, hogy a kutyának adjanak enni, akkor egyszerűen minek kellett bejönni a házba? Akkor leszögeztem, hogy ha nincs rajta apa vagy anya haszonélvezeti joga a házon, szépen visszakérni a kulcsot. Vagy lehet így, de nélkülem. Ennyit arról, hogy ki mennyire nem szól bele a gyereke életébe.
2022. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
28%
*párom szülei
2022. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos van az az anyós típus, akinek nagyon nehéz megfelelni. Hiába próbálok meg nagyon odafigyelni, hogy ne legyen probléma, mégis mindig talál valamit. Képes megszámolni, hogy hány képet küldök neki, és hányat az édesanyámnak. Ha ugyanannyit, akkor pedig az a baj, hogy nem ugyanazokat.. Egy faluban laknak, jól ismerik egymást, anyósom mégis mindig versenyezni szeretne. Már nézzük az órát, hogy kinél mennyi időt töltünk, ne legyen sértődés. Nagyon nehéz így.. Ne vedd magadra kérdező, inkább jó tanács, hogy ne légy majd ilyen.
2022. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!