Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mama már nem főz jól. Mit...

Mama már nem főz jól. Mit lehetne tenni veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
A mamám már majdnem 80 éves. Önellátó, de már vannak furcsa dolgai. Csomó mindent elfelejt, összetéveszt, nem figyel oda, meg ehhez hasonlók. És sajnos ugyanez van a főzéssel is. Emlékszem, hogy amíg kicsik voltunk, mennyire szerettük a főztjét mindannyian, de pár éve már nem nagyon sikerülnek neki az ételek. Kifelejt, túladagol vagy összecserél hozzávalókat, odaégeti meg ilyenek. Mondjuk az odaégetés ritkább, csak amikor elfelejti, hogy ő éppen főz. Legtöbbször rendesen van elkészítve az étel, csak nem finom, mert jaj elfelejtettem a sót, megcsúszott a kezemben a fahéj, ez most kicsi erősebb lett a vártnál és hasonlók. De ami engem igazán aggaszt, hogy már a higiéniára sem ügyel úgy, mint régen. Hogy például a tojáshéj belekerül az ételbe, azt még fel tudom dolgozni, a hajszálat és a kutyaszőrt viszont kevésbé, pedig egyre gyakoribb. Kinti volt a kutyusa mindig, de amióta egyik télen beteg lett és bent kellett tartania hetekig, utána nem volt szíve megint kiküldeni a hidegbe, azóta szobakutya. És hullik a szőre, nekem meg ettől sajnos elmegy az étvágyam. Nem is szívesen eszem már ott, és unokatesóim is így vannak vele. Csak a mama meg pont az a típus, aki mindig etetni akar mindenkit, így fejezi ki a szeretetét is. Egyszer próbáltam finoman mondani neki, hogy nem a kajáért járok hozzá és nem kérek semmit, de egészen kétségbeesett, hogy hát a kedvemért főzte. Anyával is beszéltem erről, ő is látja, hogy romlik a helyzet, dehát nem akarja megbántani. Múltkor mondta már neki, hogy kímélje magát, ne fáradjon a főzéssel, inkább viszünk mi ennivalót. Arra az volt a válasz, hogy az szégyen lenne neki, ha az ő házában nem az ő főztjét ennénk :( Mit lehet tenni ilyen esetben? Tényleg nem szívesen fogyasztunk már nála semmit, őt magát viszont szeretjük. Hogy lehet ezt finoman, de egyértelműen megértetni egy időssel? Ha van jó tippetek, légyszi, írjátok le.

2022. márc. 26. 14:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Hozzátenném hogy neki se jó ha megeszik egy csomó kutyaszőrt. Valami megoldás kellene erre.
2022. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Az én dédim meg folyton fingik, és röhög rajta. És akkora bajusza van, mint nagyapámnak volt. Most ilyenkor mit lehet csinálni?
2022. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Közben sikerült értelmeznem a kilencest. Hidd el, többször mondtuk már a családból, főleg a gyerekek, hogy hajszál meg kutyaszőr van benne, és ez gáz. Nem változott tőle semmi.
2022. márc. 26. 16:05
 14/16 anonim ***** válasza:
36%
Akkor nem is angyon fog már.
2022. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%
Ki nem dobhatjuk, öregek otthonára nincs pénzünk. Ezt úgyis csak az MSZP volt főtitkárja tudja megfizetni.
2022. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt javasolnám, hogy főzzetek együtt, segíts a Maminak, és közben akkor meg is tudod akadàlyozni az ilyen baleseteket, mint amiket írtàl. Az idősödő nagymamàknak nagyon fontos a főzés, ez a fő szeretetnyelvük többek között. Ráadásul biztosan örülni fog, hogy szeretnéd megtanulni az ő recepjét, ti pedig jóízűen meg fogjàtok tudni enni az ebédet.
2022. márc. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!