Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Titeket zavarna ez?

Titeket zavarna ez?

Figyelt kérdés
Anyukám így beszél folyton a gyerekeinkhez. 5 és 2.5 évesek. "Mama segit neked" "mama majd odaadja" " mama feladja a cipődet" jó érzés h jön segíteni. De miért E/1-ben beszél az unokáihoz? Amikor én voltam gyerek sosem így mondta h " anya majd...." kicsit zavar és szóvá is tettem de nem erdekli
2022. ápr. 7. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Engem egyáltalán nem zavarna. Egyébként a nyelvtan nem az erősséged, ha szerinted ez E/1 személy.
2022. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Elirtam E/3;)
2022. ápr. 7. 14:52
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Az a lényeg, hogy szereti az unokáit, foglalkozik velük, nem akadnék fenn ezen.
2022. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De miért beszél így hozzájuk? Nem értem
2022. ápr. 7. 14:54
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Szokás, a gyerek így könnyebben megjegyzi, hogy kell megszólítani az adott személyt - "mama"
2022. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Irigylem a problémád, nekem egy töbnnyire kiálhatatlan, kétszínű anyós jutott, napi szinten.
2022. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Mert mi bajod van ezzel? Ő a mamájuk. miért ne mondhatná hogy mama segít? Irigylem hogy egyeseknek annyira nincs problémájuk, hogy kreálnak maguknak még egy kedves gesztusból is.
2022. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egy kicsit benne van az is, hogy kiemeli a saját fontosságát a gyereknek, jól esik neki, hogy szükség van rá, ezért hangsúlyozza.

Ha egyébként jó a kapcsolat, egyáltalán nem zavarna.

2022. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Nincs itt szó fontosságról utolsó. Egyszerűen így tanulja meg a gyerek kit hogy hívjon.
2022. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos vagyok benne, hogy hozzád is beszélt így kiskorodban, csak nem emlékszel. Plusz biztos benne van az is, hogy ő kevesebbet látják, és biztos akar benne lenni, hogy megjegyzik, ki ő! :D
2022. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!