Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Komolyan csak úgy néznem...

Komolyan csak úgy néznem kellene az emberi méltóság tiprását?

Figyelt kérdés

Nagymamám súlyosan beteg. Kb. 2 hete derült ki, amikor kapott egy mélyvénás trombózist. Kiderült, hogy több hasi szervén sok-sok apró daganat van, köztük a máján is. Az orvos csak azt hajtogatta, hogy a primer daganatot nem találja. Anyám először ezt úgy értelmezte, hogy nincs is primer daganat, és ez nem is rák (közben meg azt jelenti, hogy az a sok kicsi rengeteg ÁTTÉT). Az orvos elég rébuszokban ugyan, de felvilágosította, hogy nem eglszen így van, majd hazaadta a mamámat.

A zárójelentést megkaparintottam, és elolvastam, és kis guglizás teljesen nyilvánvalóan lejött, hogy kb. hetei vannak hátra.

Anyámat kérdőre vontam, mire közölte, hogy már tudja ő is, de a mamámnak ne szóljak egy szót sem, mert ő nem tudja. Rögtön kérdeztem, hogy miért, mire kiderült, hogy anyám úgy fogja fel az egészet, hogy jobb, ha nem tud róla, mert sokkal több esélye van meggyógyulni, ha bizakodó, pozitív, spirituálisann fogja fel az egészet.

Szerintem meg ez bullshit úgy, ahogy van, és mindenkinek joga van tájékoztatást kapni a saját állapotáról, és az orvost is felelősségre lehet vonni, hogy ezt nem tette meg.

Mindennek le lettem hordva, napok óta veszekszünk ezen. Ma már megfenyegettem, hogy ha nem mondja el, akkor én fogom, mire apámnak füttyentett, aki lekent egy pofont és fél órás fejmosást kaptam, hogy egy életről semmi nem tudó kis egyetemista hülyegyerek vagyok 19 évesen, földhöz vagyok ragadva és csak elkeseríteném a mamát, szóval fogjam be a pofámat, különben baj lesz.


Mit kellene tennem ebben a helyzetben? Ismerősöknek nem is merem elmondani, sem tanácsot kérni, mert biztos még jobban kapnék, ha megtudnák, hogy "terjesztem".



2022. jún. 8. 19:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%

Bízd a szüleidre. Ők jobban ismerik a nagymamádat. Aztán meg lehet, hogy a mama mindent tud, ő meg előttetek titkolja.

Ne szólj a nagymamádnak semmit, mert akkor feladja, és tuti, hogy rövidebb lesz az élete, és akkor mindenki téged von felelősségre, rajtad marad, hogy ha nem szólsz neki, tovább élhetett volna még.


Forró fejű vagy, nem minden fekete és fehér. Az emberi méltóság védelmének sok árnyalata van.


Ne dönts nagymamád sorsa felett. Kíméld, szeresd, ápold, tegyél meg érte mindent, ami tőled telik, de TARTSD A SZÁD!

2022. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenkinek jó, ha megtudja, hogy kevés ideje van hátra. Ha tényleg csak hetekről vagy hónapokról van szó, akkor erre a mamád magától is rá fog jönni. Ha az orvos csak anyáddal közölte a hírt, akkor bízd rá, hogy mit mond az anyjának. Maradj ki belőle és pláne ne fenyegesd, ez infantilis viselkedés.
2022. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Hacsak a nagyid nem áll gondnokság alatt, akkor én azt nem értem, hogy ti egyáltalán hogy tudhattatok meg bármit az orvostól. Ugyanis ő a betegen kívül nem tájékoztathat más, annak beleegyezése nélkül (kivéve a fenti esetet). Itt valami nagyon sántít...
2022. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
65%

Most nem azért, de tőlem is kaptál volna egyet. Mond, te magadnál vagy??? Gugliztál egyet és erre TE (gondolom nem vagy orvos) megállapítod, hogy a Mamádnak hetei vannak hátra! Hogy gondoltad ezt? Anyádnak igaza van! Mit terveztél?

- Szia Mama, csak szólok, hogy a doki nem tudja, de én rákerestem a neten és kiderült, hogy már csak néhány heted van hátra!


Normális vagy????

2022. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
68%

"egy életről semmi nem tudó kis egyetemista hülyegyerek vagyok 19 évesen"


Noshátizé...egyetértek.

2022. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
67%

3., azt hiszem ezt orvosa válogatja. Mikor a férjem rákos lett, az orvosa először engem tájékoztatott, majd azt mondta, válasszak, vagy ő mondja el, vagy én. Én 1 hétig halogattam a dolgot, további kezelésre másik orvoshoz került a férjem, aki azonnal közölte vele a diagnózist. Arról viszont továbbra is csak én tudtam, hogy kb. 1 évet jósoltak neki.

Anyunak rögtön elmondta az orvosa, hogy rákos.

Apukám úgy halt meg, hogy nem tudta, hogy rákbeteg. Jobbnak láttam nem elmondani.

Kedves kérdező, bízd a szüleidre a dolgot! Valóban igaz, hogy van, aki hamarabb feladja, ha tudja a betegségét. Nem egyszerű dolgok ezek. És...hát...a remény hal meg utoljára.

2022. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%
Na igen szülők döntése ez inkább.
2022. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
37%

"egy életről semmi nem tudó kis egyetemista hülyegyerek vagyok 19 évesen"


Ennek az írásnak csak ennyi a lényege. Hogy tuggyuk hogy ő

2022. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
78%
A beteget kötelező tájékoztatni. Nincs olyan, hogy nem. A beteg önrendelkezési joggal ellátott felnőtt. A lehető legrosszabb, ha ő már tudja, mert érzi, de senkivel nem tudja a félelmeit megbeszélni, totális lelki magányban megy át a túlvilágra. Az se jobb, ha belülről mégse jön rá, és nincs módja az életét elrendezni, végrendelet, búcsúzások, és anélkül kell meghalnia. Ez rossz az ittmaradottaknak is, akik soha nem tudják visszahozni azt a pillanatot, amikor elbúcsúzhattak volna. Búcsú nélküli halál gyásza sokkal mélyebb és hosszabb. Lehet, hogy a remény hal meg utoljára, de csak azért, mert a beteg előbb meghal, sokszoros áttétes rákosnál ugyanis semmilyen esély nincs. Anyukád is tagadásban van, ez részéről is egy gyászfolyamat, és azt hiszi mágikus gondolkodással, hogy amit nem mondunk ki, az nincs. A te gondolkodásod az érettebb, okosabb, sőt humánusabb. A halált nem kell titkolni, mert attól nem fog kevésbé meghalni.
2022. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%
Veled értek egyet, el kell neki mondani. Azon okok miatt, amikről a 9-es válaszoló írt.
2022. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!