Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnál is kifordult önmagából...

Másnál is kifordult önmagából a nagyszülő az unoka születése után?

Figyelt kérdés

Azt hittem ha megszületik a fiam, akkor anyukám lesz a legjobb nagyi a világon. Ehelyett mindenben hibát lát.

Ahogy tartom,amennyit szoptatom,amivel etetem.stb.

Tuti elnevelem szerinte és hiába bizonyítom,hogy na ebben is tévedett mindig azt mondja na majd ezt rontom el. Mintha rettegne, hogy rossz anya leszek. Állandóan van tanácsa és nem érti ezek után miért lettem vele mogorva pokróc. Hagyjam sírni szerinte ,de amint megnyikkan a baba ő az első aki kikapja és még sorolhatnám hány "hasznos" tanácsa van.

Másnál is pálfordulást tett a nagyszülő és ha igen miképp kerültétek el,hogy állandóan összekapjatok?



2022. júl. 21. 00:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Minek mész oda hozzá gyerekkel? Akkor nem szolhat be ha nem vagy ott.
2022. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Együtt laktok vagy hogy kaphatja ki állandóan?
2022. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem kapja ki állandóan Egyrészt együtt élünk egy több generációs házban és bár tudok külön lakni tőle,de ugye nem akarom teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, én megoldást keresek. Többnyire csak szóban vannak kéretlen tanácsai. Mások tapasztalata érdekel inkább.
2022. júl. 21. 00:26
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
Külön kell lakni, az a tanács! Amíg papucsban átér, addig nem fogja abbahagyni!
2022. júl. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Anyósom ilyen, bár ő előtte sem volt egy szent, de unokák óta még durvább.


Nekünk az vált be, hogy egyre kevesebbszer látogatjuk, egyre rövidebb ideig. Úgyis mindenben csak hibát talál.

Sógornőmék megszívták, mert ők az utcájában laknak. Szerintem lassan válnak már anyósom miatt, legalább is egyre többet céloz erre. Megértem teljesen, évről évre egyre frusztrálóbbá és kontrollálóbbá válik.

2022. júl. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
22%

Nekem ugyan nem lett gyermekem - nem részletezendő az okokat -, "csak" a mi családfánk eleve egy nehezen kompromisszumképes rokoni ág.


Szüleim és nagymamám között voltak mindig is eldurvultan éles ellentétek. Vallásfilozófiai értelemben én a római katolikus egyházhoz tartozók között tapasztaltam elég sok érzelmi devianciát.


Viszonylag ritka a kiegyensúlyozott hívő: volt már olyan tapasztalatom - nem egy esetben, - hogy akár még szimpatikus papokról is azt éreztem: nem így gondolták az életüket, ha újra kezdenék, családot alapítanának...


Melyik felekezethez tartoztok? Anyukádnak van párkapcsolata? Apukáddal tartják a kapcsolatot? Testvéred/testvéreid? Unokatestvérek?


Esetleg a lakóhelyileg illetékes családsegítő szolgálat tehet valamit. Családterápia. Budapesten a Magyar máltai szeretetszolgálatnál is van családterápia. (Ez utóbbi még jobb is, eddigi meglátásom szerint.)


Védőnő? Háziorvos és annak asszisztense? Hány éves anyukád? Nem klimaxol mostanában és azért kapaszkodik olyan veszettül az unokába, mert apránként érzi az idősödést és fél a közeledő elhalálozástól?

2022. júl. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%
Költözzetek el saját lakásba és nem szólhat bele
2022. júl. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
Költözzetek külön, és probléma megoldva.
2022. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Igen, mi is azt hittük, hogy egy szuper nagyink lesz, kb fél évig az ia volt, aztán valahogy megunta eztva solgot, azóta jó ha havonta egyszer ránéz az unokájára.


Bár lehet a tiédhez képest, meg ez a jobbik verzió

2022. júl. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább féltékeny rád, és attól tart titokban, hogy te jobb anyja leszel (vagy) a gyereknek, mint amilyen valaha volt neked. Rossz tanácsokat ad de ahogy helyzet van, ő megfelelően - és a te beetetéseddel ellentétesen - reagál. Így te akárhogyan is reagálsz a helyzetre, egy jó kis "bezzeg én" pillantást legalább el lehet engedni feléd, és csodás kis történeteket lehet kreálni belőle az ismerősök felé. Hiszen nélküle te teljesen életképtelen vagy, és alkalmatlan a gyerek nevelésére.
2022. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!