Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnál is kifordult önmagából...

Másnál is kifordult önmagából a nagyszülő az unoka születése után?

Figyelt kérdés

Azt hittem ha megszületik a fiam, akkor anyukám lesz a legjobb nagyi a világon. Ehelyett mindenben hibát lát.

Ahogy tartom,amennyit szoptatom,amivel etetem.stb.

Tuti elnevelem szerinte és hiába bizonyítom,hogy na ebben is tévedett mindig azt mondja na majd ezt rontom el. Mintha rettegne, hogy rossz anya leszek. Állandóan van tanácsa és nem érti ezek után miért lettem vele mogorva pokróc. Hagyjam sírni szerinte ,de amint megnyikkan a baba ő az első aki kikapja és még sorolhatnám hány "hasznos" tanácsa van.

Másnál is pálfordulást tett a nagyszülő és ha igen miképp kerültétek el,hogy állandóan összekapjatok?



2022. júl. 21. 00:05
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Ez csak mai modern amerikai hülyeség, hogy mindenképp költözzön el az ember ha felnő. Nem menekülni akarok a probléma elől, hanem megoldani. Igen elköltözhetnék de mindig elmenekülni a probléma elől nem megoldás. Amúgy nálunk is ugyanez volt a nagyanyámmal,hogy ott más szabályok voltak és voltak ebből problémák és láss csodát úgy volt ez,hogy nem éltünk együtt,2 hetente ha találkoztunk nagyanyámmal. Szóval a külön élés nem garancia a békére max a probléma gyakoriságát minimalizálja, de én megoldani akarom ,nem csökkenteni a veszekedéseket.
2022. júl. 21. 12:59
 32/38 anonim ***** válasza:
78%
Egy dolog még kimaradt a tárházadból: az ordítás! Pedig csak az használ, a lájtosakat körberöhögi. Éreznie kell, hogy komolyan gondolod. Ha ő van nálatok és elkezdi, abban a pillanatban ajtót mutatni neki egész durván, de ennél azért kevésbé bunkó, ha mikor ti vagytok ott, abban a pillanatban felállni és otthagyni, és 3 napig felé se nézni. Persze ha az ő háza, vagyis ki vagytok neki szolgáltatva, ez azért rizikós húzás, bár a saját érdekében nem fog kirakni. Én a szüleid helyében két kisebbre cseréltem volna a kétgenerációs házat. Azzal segítettek volna anyagilag anélkül, hogy rátok ültek volna. De nem ezt akarták ...
2022. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, senki nem mondta, hogy kötelező elköltöznöd, a te dolgod, de az együttélés mindennapos problémákkal és konfliktusokkal jár, nem véletlenül lakik külön, aki tud. Attól, hogy szeretik egymást az emberek, még lehet, hogy másképp gondolkodnak és másképp akarnak élni.


A te anyádnak láthatóan eltérő gyereknevelési elvei vannak, úgy látja, te rosszul neveled a gyereked és hülyeségeket csinálsz, és mivel otthonlakva tulajdonképpen te is félig gyerektitulusban vagy a szemében, nem felnőtt nő, ezért felhatalmazva érzi magát, hogy okoskodjon, tanácsot adjon, elmondja, ha nem tetszik valami.


Az otthonlakással ez is együtt jár, hogy a szülők szemében mindig amolyan nevelendő gyerek maradsz te is, akit terelgetni kell. Ismétlem, elmondhatom, hogy fejezze be, összeveszhetsz vele, de mivel a gyereket eltiltani úgyse tudod tőle, idővel csak még jobban felhatalmazva fogja magát érezni, mikor már a gyerek is egyetért majd vele valamiben, amiben te nem.

2022. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
90%

Ha azt hiszed, hogy a 60 körüli/feletti anyukádat majd át tudod nevelni, akkor tévedsz. A probléma megmarad, a konfliktusok csak sűrűsödni fognak. Az idegeid és a házasságod fogja kárát látni, mert kizárt, hogy a férjed és a gyereked ne érezné meg, ha idegbajos vagy az anyád miatt.

Le kellett volna szakadni anyukádról, elköltözni a mamahotelből. Még 10-15 évvel ezelőtt.

2022. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Külön élünk, mindent fizetünk. Nem ő főz ránk, mindenben besegítünk, férjem mindent javít amit kell( vakolás leesett cserepet kicseréli, legkondit beszereli,kertet megcsinálja), szóval ez közel sem mamahotel. Valamiért lekéne szakadni arról miért élek otthon( totálisan Külön lakrész,Külön bejárattal) van hogy több hétig sem találkozunk, szóval nem ezen kell pörögni.
2022. júl. 21. 14:11
 36/38 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg határozottnak kell lenni. A bólogatás ugyan mitől lenne jó, attól még véletlenül se hagyja abba. A racionális magyarázás nem érdekli, mert ő másképp gondolja. Az érzelmek közvetítése a pszichológusok szerint jó, de a gyakorlatban csak intelligens, empatikus emberekkel működik, amilyen az anyád nem, hanem agresszív kontrollmániás. (Egyébként a stílusod alapján te is hajlamos vagy erre, minket is jól kiosztasz.) Az ilyenekkel csak erőből lehet, nem kell őket magad fölé engedni. Drasztikusan el kell vágni ezt az utat.
2022. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Persze hogy kiosztok, 600.-or elmondom hogy nem tudok és nem is akarok költözni de csak azért is csak ezt szajkózzák, Hogy én koltozzek el egy szarabb helyre, mert anyukám nem képes a kompromisszumra. Igazából nem is osztom ki őket csak többszörösen megkérem hogy szakadjanak le a ház témáról
2022. júl. 21. 14:41
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem idegesít anyós pont az ilyen hülyeségei miatt. Szépen nem megyünk hozzá ( előtte sem mentünk, mert tiszta retek a háza) és nem hívjuk át. Maximum havonta egyszer a férjem unszolására. Hozzáteszem az én szüleim sem jönnek sűrűbben.
2022. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!