Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnál is kifordult önmagából...

Másnál is kifordult önmagából a nagyszülő az unoka születése után?

Figyelt kérdés

Azt hittem ha megszületik a fiam, akkor anyukám lesz a legjobb nagyi a világon. Ehelyett mindenben hibát lát.

Ahogy tartom,amennyit szoptatom,amivel etetem.stb.

Tuti elnevelem szerinte és hiába bizonyítom,hogy na ebben is tévedett mindig azt mondja na majd ezt rontom el. Mintha rettegne, hogy rossz anya leszek. Állandóan van tanácsa és nem érti ezek után miért lettem vele mogorva pokróc. Hagyjam sírni szerinte ,de amint megnyikkan a baba ő az első aki kikapja és még sorolhatnám hány "hasznos" tanácsa van.

Másnál is pálfordulást tett a nagyszülő és ha igen miképp kerültétek el,hogy állandóan összekapjatok?



2022. júl. 21. 00:05
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Miért lenne jobb hogy 20 évig nyögök egy hitelt és így nem tudok mindent megadni a gyereknek vagy miért jó egy albérletben nyomorogni,míg most kertes házban élünk ahol van saját hintája,homokozója? Minek tenném ki szarabb környezetnek csak mert pár megmondó kapitány ezt mondja? Igen ez van, eddig minden munkahelyem fusizott,de világéletemben dolgoztam és most végeztem el egy szakmát( munka mellett) amivel egy állami intézményben dolgozom nem kis pénzért. A nagy ő meg későn futott be,nem mindenki tudja magát felcsinálni 19 évesen aztán büszkén él önállóan 3 műszakkal, hitellel a nyakán egy panellakásban. Most élhetek egy kertes házban ahol olyan munkám van ami nyugis 8 órás meló és család barát is.

A kérdés továbbra sem az hogy ki tudott elkölzözni, hanem hogy ki hogy oldotta meg a konfliktust. Panelban nyomorogni mi is tudnánk, van annyi pénzünk.

2022. júl. 21. 11:20
 22/38 anonim ***** válasza:
82%

"Miért lenne jobb hogy 20 évig nyögök egy hitelt és így nem tudok mindent megadni a gyereknek "


Na mert aztán tényleg jobb lesz így a gyereknek. Anyám és nagyanyám között pont ilyen harc volt mindig is, "ki tudja jobban mi jó a gyereknek". Elköltöztem mindkettőtől minél messzebbre, hogy a már tönkrebaxott 20 évem után végre szabadon tudjak élni és gyereket vállalni minden "én jobban tudom" rokontól távol.

Te is ezt akarod a gyerekednek? Hogy mindig konfliktusban éljen? Hogy amit otthon szabad, azt egy fallal mellette már nem és fordítva? Hogy mindig a mamához rohanjon a gyerek, ha te valamit pl nem engedtél meg neki?

Gratulálok, így kell egy gyereket összazavarni, hogy ne legyen nyugta soha.

2022. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Én értem, hogy a problémád attól független, hogy együtt éltek-e, hiszen nem a nyakadra jár, hanem mikor találkoztok, akkor nyomja ezt.


Az én anyám már megmondó asszony (de persze ő nem akar beleszólni), pedig csak félidős terhes vagyok. Miért nem eszek ezt azt, nehogy szedjek babavitamint (sajnos egyre csak fogyok), minek neki cumisüveg melegítő, ott a mikró...

Persze szívesen veszem a tanácsait, de engem is bosszant mikor észérvekkel elmagyarázok valamit és nem akarja érteni. Pedig fiatal, 49 éves.

Éppen ezért tartok tőle, hogy, ha meglesz a pici akkor is ez lesz.


Például én meséltem anyukámnak, hogy most az anyatejes babáknak akik igény szerint esznek, nem szokták ajánlani a víz/tea fogyasztást, és nekem ugrottak, hogy ez gyerekkínzás. Lehet ezt sokféleképpen nézni, de ha én esetleg ezt az előírást fogom tartani, nagyon nem örülnék, ha a hátam mögött itatnák (nem ez a terv, ez csak egy példa), vagy állandóan kapnám az ívet miatta.


Sajnos, ahogy a saját példádon is láttad (megpróbáltál mindent), az utolsó esély az átmeneti ignorálás, kizárás maradhat. Persze csak, ha minden kötél szakad tényleg és az észérvek nem hatnak.

2022. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
19%

23

Mondjuk azt tényleg pont nem értem, hogy attól mert anyatejes egy baba mondjuk 1,5 éves koráig, miért ne kaphatna teát meg vizet. :D Erre van valami klinikai kutatás, vagy csak ilyen fórumok?

2022. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
30%

Anyád tanácsai kéretlenek.

Ugyanakkor totálisa ismeretlen, idegeneknek panaszkodsz rá, a véleményüket kéred.


Átgondoltad ezt?


Anyád már felnevelt téged, tehát alapból van tapasztalata, hogy mikor mit kell.


Ugyanakkor a világ is változott és benne a gyermekápolási szokások is.


Nekem is van unokám. Csodálkoztam, hogy első napokban nem szabad fürdetni. Anno annak is megvolt a módja. Akkor 2-2, majd 4 óránként kellett szoptatni, közben teáztatni.

A te ma már tilos, és éjjel-nappal szoptatni kell, míg a baba saját ritmusa be nem áll. stb, stb.

Én is elmondtam, hogy anno hogy volt, a lányom meg azt, hogy most mi a szemlélet.

Hogy azt mondja, hagyd sírni? Meg lehet ezt beszélni, de azzal kezded, hogy: nem hagyom, mert akkor én nevelem bele, hogy ha akar majd valamit, azért sírnia, sőt, később hisztiznie kell. De a fő oka: éhes, és az éhség az újszülöttnél fájdalomként jelentkezik.

Ha fáj a pocakja, akkor, ha vállra veszem, a gázok is könnyebben haladnak, stb.

Nem kell háborúskodni. Meg kell magyarázni, hogy pontosan tudod, hogy mit miért csinálsz. Érett anya vagy. Ha bizonytalan leszel, akkor szólsz. Meg lehet mondani neki, hogy mikor jöhet unokázni, játszani, énekelni, vigyázni rá, míg te intézed a háztartást, vagy fürdesz, bekapod az ebédedet, mert kismamánál bizony elkél a segítség.

Bölcs nyugalommal kezeld, adj neki egy puszit, és mindent beszélj meg vele higgadtan.

2022. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

24, igen ez most a WHO ajánlás, tápszeresnél nem tudom hogy van, azt hiszem igény szerinti táplálásként van megfogalmazva.


Én annyira nem vagyok ettől elájulva, (én aki a levesre is képes inni, ha baba igényli miért ne adnék neki vizet) szóval nem feltétlen ezt akarom követni, csak egy kiragadott példa volt.

2022. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
91%

Hozzáteszem: az unokám féléves, amikor szomjas, akkor is szpoik. Harmonikusan, egyenletesen fejlődik, kiegyensúlyozott, nyugodt baba. A lányom egy nyikkanásából tudja, hogy éppen mi baja a kicsinek. Derűs, nyugodt babácska, nyitott, mindenre figyel, a mozgása is előírás szerint fejlődik.


A mai 50-60 körüliek a Spock nevű liberális idiótának a könyvét bújták, a tanácsait követték, miszerint nem kell mindig ugrani, ha a gyerek sír, hadd sírjon. Persze, az elszakadás-elmélet jegyében, nem kell, hogy kialakuljon az anya-gyerek mély kapocs, el kell fojtatni az anyai ösztönt. Én is megkaptam ajándékba még várandósan. Mikor ezt olvastam, dobtam a kukába.

2022. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%

"Miért lenne jobb hogy 20 évig nyögök egy hitelt és így nem tudok mindent megadni a gyereknek vagy miért jó egy albérletben nyomorogni,míg most kertes házban élünk ahol van saját hintája,homokozója"


Hát nem tudom, mondjuk azért, mert anyád nem vág közben idegileg taccsra? 😃


A kifogásokat még hagyjuk már, mi 30 évesen a saját kertes házunkban lakunk és nincs 20 év hitelünk, az a durva, hogy két 35+-os ember még itt sem tart, pedig feltételezem, neked eddig se kellett lakhatásra költened.


Na mindegy, egyébként még sehogy nem fogod tudni megoldani, mivel mindig ott lesz a s*ggetekben, és ahogy nő a gyerek, úgy fog egyre jobban ragaszkodni hozzá. Persze, jól összeveszhetsz vele, de minek, úgyis tudja, hogy ti laktok nála és nem fogtok elköltözni, minek változtasson?

2022. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Nem térek ki miért lakok így ahogy. Igen nálunk is a régi hagyományokat hozza fel,pl miért csak hetente egyszer kakil stb( hiába magyarázom hogy anyatejes és annál normális,el se jut ez hozzá) ha totál külön laknék akkor is felhúzná az agyam a havi egy talalkozásnal. Próbáltam már szépen,de az észérv nem hat. Igen felnivel,de ettől még tiszteletben kéne tartania hogy minden baba más.

Azertbírok ide,mert elvileg itt több tanácsot kapok mint az ismeretségi körömben. Amúgy meg tudom védeni magam és úgy nevelem ahogy szeretném, ezzel nincs gond. Én csak szeretném újra azt a nyugodt,barátságos légkört ami rég volt.

Mellékesen Igen 6 hónapos korig nem kell anyatejen kívül vizet kapnia,de utána azért ki kell pótolni,főleg nyáron.

2022. júl. 21. 12:27
 30/38 anonim ***** válasza:
29%

Hát, kérdező pedig ez csak rosszabb lesz idővel. Ha nő a gyerek, akkor még ő is hisztizni és dacoskodni fog neked, hogy te miért nem engeded azt, amit a nagyanyja, anyád meg még jobban beleszól majd, mert látja, hogy a gyerek is az ő pártján van.


Nem véletlen, hogy ahol együtt nő fel a nagyszülőkkel a gyerek, ott gyakran jobban kötődik hozzájuk, mint a szüleihez.

2022. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!