Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza volt anyámnak nagyapámma...

Igaza volt anyámnak nagyapámmal kapcsolatban? Ti visszaadnátok az ajándékot, amit visszakértek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak már rég, és apám visszaköltözött a szüleihez. Újraházasodott, lett egy gyereke is, tehát nekem féltestvérem. Sajnos mindig csak én látogattam őket, kerestem őket, ők engem sosem, és amikor náluk voltam, nem voltak kedvesek velem, röviden: éreztették, hogy nem kívánatos személy vagyok ott.

Mikor kicsit nagyobb lettem, 14 éves, megelégeltem és többet nem mentem hozzájuk és nem is kerestem őket, gondolván, hogy majd ha akarnak, keresnek ők. Hát nem kerestek, így 18 évig nem volt kapcsolattartás.


Úgy egy éve megkeresett nagypapám Facebookon, hogy szeretne velem találkozni. Nagymamám meghalt, egyedül maradt, illetve apámék ott élnek vele, de elmondása szerint nem beszélnek vele, csak ha kell nekik valami.

Felvettük a kapcsolatot, találkoztunk is. Papám kedves volt, sokat mesélt, többek között, hogy apám és a felesége, hogyan bántalmazzák. Ha beteg, nem viszik el orvoshoz, pedig otthonról dolgoznak, taxit kell hívnia. Nem vásárolnak be neki, csak maguknak, így rendelni szokott online. Papa rengeteg pénzt ad(ott) nekik. Mamám halála utána örökölt ingatlant apámra íratta, aki egyből féltestvéremre íratta, így lett újépítésű háza megyeközpontban 13 évesen. Kaptak továbbá tőle autót, készpénzt és 20 éve ingyen élnek a házában.


Ezt papám minden egyes találkozásunkkor elmeséli nekem valamiért, szokta mondani, hogy már bánja, hogy ennyi mindent adott nekik, mert nem érdemlik meg stb. Ígérgetett nekem is, hogy majd ad egy kis pénzt, de végül sosem adott. Nem gond, nem is számítottam rá, én örültem, hogy legalább papámmal újra van kapcsolat!


Nemrég aztán papám adott nekem készpénzt, 400 ezer ft-ot és a halott nagymamám pár ékszerét, mondván, ezt nekem szánta, és a többiek úgyis kaptak már eleget. Megköszöntem. Egy hét múlva felhívott és visszakérte a pénzt mondván, hogy otthon kiderült, hogy nekem adta és apám felesége kiabált vele. Visszaadtam neki a pénzt azonnal. Kérdeztem tőle, hogy az ékszert is kéri vissza? Azt mondta, nem, az az enyém.

Újabb egy hét eltelik, hív, hogy adjam vissza az ékszereket, mert ez is kiderült, és mérges apám felesége, adjam vissza legalább egy részét. Annyira mérges lettem, mondtam, visszaadom az egészet, de velem ne játszadozzon, illetve megkérdeztem, hogy a féltestvéremtől is visszaszokta-e kérni, amiket neki ad: ingatlan, jogosítvány, autó, több millió kp stb, vagy csak tőlem? Erre én voltam az anyagias, szívtelen, sok mindennek elmondott.


Anyám szerint ne adjam vissza neki, hiszen a féltestvérem nagyságrendekkel többet kapott és amit visszaadnék is ő kapná meg. Nekem viszont elegem lett, igazságtalannak érzem ezt, de a büszkeségem azt diktálja, hogy vissza kéne adni.


Ti mit tennétek, visszaadnátok?

Illetve ezután tudnátok még jóban lenni a papátokkal?



2022. aug. 8. 16:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
85%

Én nem adtam volna vissza semmit, nekem ajándékozta, onnantól meg az enyém.


Viszont ezek után nem keresném vele a kapcsolatot, hacsak nem kér bocsánatot, hogy ekkora tahó... és még el is dicsekszik vele, hogy mennyi mindent adott a testvérednek...

2022. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

16, az az igazság, hogy kb. egy éve vagyok a nagypapa lelkiszemetese. Folyamatosan hallgatom a panaszkodását, és ezzel egyidőben, hogy apámék és a testvérem mi mindent kapott már és kap is, meg ugye, hogy gyakorlatilag már most kizártak az örökségből.

Azért gondolhatod, hogy apám nem kíváncsi rám közel 20 éve, penészes kollégiumokban éltem, 30-on felül gyűjtök az önerőmre, a 13 éves testvérem meg házat kapott...


Ja, és 26 évesen tudtam munka mellett megcsinálni a jogsit, mert nekem nem fizették a szüleim, testvérem 17 évesen már megcsinálta, majd tavaly papám odaadta neki az autóját, ráíratta és fizet neki minden kiadást vele kapcsolatban, pedig nekem akarta volna adni elvileg, csak apám nőjének ez nem tetszett, ezért azt is ő kapta.


Csomó ilyen sztori van, ezeket minden alkalommal végighallgatom tőle.


És akkor itt van még ez: mikor papámra rájön a rosszullét, hajnalok hajnalán akár, felhív engem, hogy segítsek rajta. Csakhogy én másik városban élek, dolgozom stb, és ilyenkor mindig mondom, hogy 2 dolgot tudok tenni: vagy apámat hívom vagy a mentőt. Nem, én segítsek. Nem egyszer keltem fel és vezettem el hajnalban papához munka előtt, de legutóbb nyaraltam, amit tudott és akkor is engem hívott. Miért? Mert apámék megint szartak a fejére és elmentek a nyaralóba, és hiába is hívná őket, fel sem vennék neki.


Aztán még miután ad valami kis "alamizsnát" ahhoz képest, amit a másik unokájának adott, és visszakéri és megmondom, hogy ne szórakozzon velem és játsszon az érzéseimmel, még engem hord el szívtelen anyagias nőnek.


No, hát akkor kérdem, meddig is kéne hagynom, hogy kihasználjon? Mert többet én nem megyek, ha hív, hogy rosszul van, megmondtam neki ugyanis, hogy akkor hívja a másik unokáját. Persze, ebből is az jött le neki, hogy én vagyok a számító anyagias szemét.

2022. aug. 8. 18:32
 23/51 anonim ***** válasza:
97%

"papám odaadta neki az autóját, ráíratta és fizet neki minden kiadást vele kapcsolatban, pedig nekem akarta volna adni elvileg, csak apám nőjének ez nem tetszett, ezért azt is ő kapta."


Ne haragudj, de ez nevetséges. Annak adom az autóm, akinek akarom, ha meg neked mégsem, meg is tarthatta volna.

"Neked akarta volna adni", csak épp véletlenül leszart téged, mint mindig. Te meg erre megértően bólogatsz, hát igen, neked akarta adni, érthető, hogy mégsem tette. JA, NEM.

Bszki, állj már ki magadért, mert ez egyre undorítóbb történet. Lábtörlő vagy.

2022. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél már ekkora balek, tanulj már meg nemet mondani..
2022. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mi így a képernyő mögül nem ismerjük a nagypapád, vagyis nem tudhatjuk, tényleg akkora terrorban és megfélemlítésben tartja-e édesapád jelenlegi nője, vagy csak egy remek indok, miért nem kaptál se figyelmet, se anyagiakat a nagypapádtól az elmúlt 20 évben. De bármelyik helyzet is áll fent, én biztos, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot. Látványosan semmit nem tesz érted, meg még te vagy a lelki szemetesláda, aztán örülj az odavetett pár forintnak az örökség téged megillető hányada helyett, aztán még azt is visszakéri? Én a 400ezret sem adtam volna vissza, ami azt illeti. Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el. Neked az első nem jött össze, most jöhet a második. Jobb lesz neked enélkül.
2022. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, elolvastam a legutolsó hozzászólásodat, hát lefagytam. Ezek után felé sem néznék! Téged ki akar az az ember használni és teljesen hülyének néz. Nem adnám vissza neki az ékszereket! Ha kell neki a pénz, kérjen a fiától, meg a másik unokájától, nekik vagy százszor annyit adott.

Nagyon rossz lehet ez most neked, főleg hogy azért eleinte normálisan indult ez a kapcsolat. De olyan dolgokat mondott neked és olyan gerinctelen húzása volt, hogy ezután hagynám a fenébe.


És jól tetted, hogy megmondtad, hogy ha baj van, akkor mostantól hívja a testvéredet!

2022. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy kérjen segitsèget attól akinek mindent rá íratott,téged meg hadjon bèkèn,nem is értelek hogy lehetsz ilyen naiv??
2022. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
15%
Add vissza.
2022. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Akik most engem hülyéznek, azoknak írom: igen, naív voltam, ez tény, bár azért belegondolhattok, hogy mint írtam, ez a kapcsolat jól indult a papával. Olyan szinten kapcsolódtunk, mint gyerekkoromban pl. soha. Karácsonyra kaptam is tőle kisebb összeget (nem sokat), de nem is érdekelt a pénz része, hiszen ha érdekelt volna, már az első pár alkalom után hagytam volna a fenébe. Én örültem, hogy elmentünk éttermezni, fagyizni, felhívtuk egymást, mesélt a gyerekkoráról stb.


Közben ugye mondogatta, hogy bánja már hogy apáméknak adott mindent, mert nem érdemelték meg. Ezzel egyidőben ígérgetett nekem nagyobb összegeket, de nem foglalkoztam vele. Úgy voltam vele, hogy én már eltemettem ezt a kapcsolatot rég, így hát, ha kapok valamit, annak örülök csak.


Na, aztán jöttek ezek a beteg vagyok, gyere át gyorsan, adok pénzt, de add vissza, adok ékszert, azt is add vissza stb-stb. Ez most eszkalálódott és azonnal közöltem is vele, hogy velem ne szórakozzon, és hogy legközelebb ha baja van, hívja a féltesót vagy apámékat. Hát, ennyi, mégis mit tehetnék még, hogy ne nézzen hülyének ezen felül, amit leírtam?

2022. aug. 8. 18:59
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Ezen felül semmit nem kell tenned, csak betartanod, amit mondtál: ezentúl keresse azokat, akiket pénzel.

És megszakítani a kapcsolatot.

2022. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!