Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza volt anyámnak nagyapámma...

Igaza volt anyámnak nagyapámmal kapcsolatban? Ti visszaadnátok az ajándékot, amit visszakértek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak már rég, és apám visszaköltözött a szüleihez. Újraházasodott, lett egy gyereke is, tehát nekem féltestvérem. Sajnos mindig csak én látogattam őket, kerestem őket, ők engem sosem, és amikor náluk voltam, nem voltak kedvesek velem, röviden: éreztették, hogy nem kívánatos személy vagyok ott.

Mikor kicsit nagyobb lettem, 14 éves, megelégeltem és többet nem mentem hozzájuk és nem is kerestem őket, gondolván, hogy majd ha akarnak, keresnek ők. Hát nem kerestek, így 18 évig nem volt kapcsolattartás.


Úgy egy éve megkeresett nagypapám Facebookon, hogy szeretne velem találkozni. Nagymamám meghalt, egyedül maradt, illetve apámék ott élnek vele, de elmondása szerint nem beszélnek vele, csak ha kell nekik valami.

Felvettük a kapcsolatot, találkoztunk is. Papám kedves volt, sokat mesélt, többek között, hogy apám és a felesége, hogyan bántalmazzák. Ha beteg, nem viszik el orvoshoz, pedig otthonról dolgoznak, taxit kell hívnia. Nem vásárolnak be neki, csak maguknak, így rendelni szokott online. Papa rengeteg pénzt ad(ott) nekik. Mamám halála utána örökölt ingatlant apámra íratta, aki egyből féltestvéremre íratta, így lett újépítésű háza megyeközpontban 13 évesen. Kaptak továbbá tőle autót, készpénzt és 20 éve ingyen élnek a házában.


Ezt papám minden egyes találkozásunkkor elmeséli nekem valamiért, szokta mondani, hogy már bánja, hogy ennyi mindent adott nekik, mert nem érdemlik meg stb. Ígérgetett nekem is, hogy majd ad egy kis pénzt, de végül sosem adott. Nem gond, nem is számítottam rá, én örültem, hogy legalább papámmal újra van kapcsolat!


Nemrég aztán papám adott nekem készpénzt, 400 ezer ft-ot és a halott nagymamám pár ékszerét, mondván, ezt nekem szánta, és a többiek úgyis kaptak már eleget. Megköszöntem. Egy hét múlva felhívott és visszakérte a pénzt mondván, hogy otthon kiderült, hogy nekem adta és apám felesége kiabált vele. Visszaadtam neki a pénzt azonnal. Kérdeztem tőle, hogy az ékszert is kéri vissza? Azt mondta, nem, az az enyém.

Újabb egy hét eltelik, hív, hogy adjam vissza az ékszereket, mert ez is kiderült, és mérges apám felesége, adjam vissza legalább egy részét. Annyira mérges lettem, mondtam, visszaadom az egészet, de velem ne játszadozzon, illetve megkérdeztem, hogy a féltestvéremtől is visszaszokta-e kérni, amiket neki ad: ingatlan, jogosítvány, autó, több millió kp stb, vagy csak tőlem? Erre én voltam az anyagias, szívtelen, sok mindennek elmondott.


Anyám szerint ne adjam vissza neki, hiszen a féltestvérem nagyságrendekkel többet kapott és amit visszaadnék is ő kapná meg. Nekem viszont elegem lett, igazságtalannak érzem ezt, de a büszkeségem azt diktálja, hogy vissza kéne adni.


Ti mit tennétek, visszaadnátok?

Illetve ezután tudnátok még jóban lenni a papátokkal?



2022. aug. 8. 16:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

39, igen, tudod, mert egy éve beszélünk chaten rendszeresen és eddig érthetőbben fogalmazott. Most elég zavaros volt, főleg a felvezetés, de lehet csak szégyenben volt, amiért ajándékot kér épp vissza.


Azóta nem keresett (én sem őt, nem is fogom), de ha megkeres és látszólag nem emlékszik, mi van, akkor epizódja volt, ha továbbra is kéri vissza, akkor azért már egyértleműbb a helyzet. Ha nem keres többé, akkor meg talán sosem tudom meg.

2022. aug. 8. 19:31
 42/51 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, mennyit ér az ékszer, azt lehet tudni? Kövezzetek meg, de ha nem ér sokat, visszaadnám, aztán megmondanám, hogy viszlát akkor. De ha normális összeget ér, akkor lehet bizony megtartanám a testvéred ajándékaira való tekintettel.
2022. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, mennyit ér pontosan, nem értek az ékszerekhez. Próbáltam utánanézni, az alapján, amit találtam én mint laikus kb. 2 millióra tippelnék.
2022. aug. 8. 19:42
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezért fáj a foguk az ékszereket is elég pénzéhesek apádék
2022. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Vajon az felmerült e benned, hogy öregapád kezdődő demens? Amondó vagyok csak az érem egyik oldalát hallottad.. Az öregek szeretik keverni a szart meg a fazont..
2022. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy az sem normális ahogy a saját apád fúj rád. Nincs véletlenül valami a háttérben ami miatt haragudhat ennyire hogy ki akar semmizni, de nem tudsz róla?
2022. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Katona Dius ***** válasza:
100%
Gondolom a fő felbujtó az új asszony,aki mindent a saját fiának akár egyedül.
2022. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
46, csak a szokásos elvált szülők gyereke vagyok, akire nagy ívből szarik az apja mióta új nőt talált. Az oka annak, hogy gondosan előre kizárnak minden örökségből pedig az, hogy a felesége a közös gyereküknek akar mindent, nekem meg semmit.
2022. aug. 9. 10:11
 49/51 A kérdező kommentje:

45, gondoltam rá, persze. De amiket mondott, hogy hogyan bánnak vele, afelől nincs sok kétségem. Én is azért nem találkoztam pl. apámmal és a nőjével közel 20 éve, mert amikor anno jártam hozzájuk, annyira kicsináltak, hogy terápiára kellett járnom.

Már akkor ment a pénzezés, hogy pl. anyám kapott anno étkészletet apám szüleitől, és apám nője azt akarta, hogy azt vigyem el neki, mert az már őt illeti. De sok ilyet tudnék mesélni. Szóval ez a része biztosan igaz.

Hogy mi ez a hirtelen meggondolás, azt már nem tudom.

2022. aug. 9. 11:30
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Te csak azért vagy jó segíts neki visszafelé,már te vagy az anyagias ezért írtuk felejtsd el,ès hagyd a csudába,ha keress mond meg neki nem vagy kíváncsi rá
2022. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!