Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza volt anyámnak nagyapámma...

Igaza volt anyámnak nagyapámmal kapcsolatban? Ti visszaadnátok az ajándékot, amit visszakértek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak már rég, és apám visszaköltözött a szüleihez. Újraházasodott, lett egy gyereke is, tehát nekem féltestvérem. Sajnos mindig csak én látogattam őket, kerestem őket, ők engem sosem, és amikor náluk voltam, nem voltak kedvesek velem, röviden: éreztették, hogy nem kívánatos személy vagyok ott.

Mikor kicsit nagyobb lettem, 14 éves, megelégeltem és többet nem mentem hozzájuk és nem is kerestem őket, gondolván, hogy majd ha akarnak, keresnek ők. Hát nem kerestek, így 18 évig nem volt kapcsolattartás.


Úgy egy éve megkeresett nagypapám Facebookon, hogy szeretne velem találkozni. Nagymamám meghalt, egyedül maradt, illetve apámék ott élnek vele, de elmondása szerint nem beszélnek vele, csak ha kell nekik valami.

Felvettük a kapcsolatot, találkoztunk is. Papám kedves volt, sokat mesélt, többek között, hogy apám és a felesége, hogyan bántalmazzák. Ha beteg, nem viszik el orvoshoz, pedig otthonról dolgoznak, taxit kell hívnia. Nem vásárolnak be neki, csak maguknak, így rendelni szokott online. Papa rengeteg pénzt ad(ott) nekik. Mamám halála utána örökölt ingatlant apámra íratta, aki egyből féltestvéremre íratta, így lett újépítésű háza megyeközpontban 13 évesen. Kaptak továbbá tőle autót, készpénzt és 20 éve ingyen élnek a házában.


Ezt papám minden egyes találkozásunkkor elmeséli nekem valamiért, szokta mondani, hogy már bánja, hogy ennyi mindent adott nekik, mert nem érdemlik meg stb. Ígérgetett nekem is, hogy majd ad egy kis pénzt, de végül sosem adott. Nem gond, nem is számítottam rá, én örültem, hogy legalább papámmal újra van kapcsolat!


Nemrég aztán papám adott nekem készpénzt, 400 ezer ft-ot és a halott nagymamám pár ékszerét, mondván, ezt nekem szánta, és a többiek úgyis kaptak már eleget. Megköszöntem. Egy hét múlva felhívott és visszakérte a pénzt mondván, hogy otthon kiderült, hogy nekem adta és apám felesége kiabált vele. Visszaadtam neki a pénzt azonnal. Kérdeztem tőle, hogy az ékszert is kéri vissza? Azt mondta, nem, az az enyém.

Újabb egy hét eltelik, hív, hogy adjam vissza az ékszereket, mert ez is kiderült, és mérges apám felesége, adjam vissza legalább egy részét. Annyira mérges lettem, mondtam, visszaadom az egészet, de velem ne játszadozzon, illetve megkérdeztem, hogy a féltestvéremtől is visszaszokta-e kérni, amiket neki ad: ingatlan, jogosítvány, autó, több millió kp stb, vagy csak tőlem? Erre én voltam az anyagias, szívtelen, sok mindennek elmondott.


Anyám szerint ne adjam vissza neki, hiszen a féltestvérem nagyságrendekkel többet kapott és amit visszaadnék is ő kapná meg. Nekem viszont elegem lett, igazságtalannak érzem ezt, de a büszkeségem azt diktálja, hogy vissza kéne adni.


Ti mit tennétek, visszaadnátok?

Illetve ezután tudnátok még jóban lenni a papátokkal?



2022. aug. 8. 16:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Visszaadnam és soha többet nem tartanam vele a kapcsolatot, de előtte még megmondanám, hogy nem szeretem, ha hülyének, balfasznak neznek.
2022. aug. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen mond meg neki hogy nem kell tőle semmi neked ès ne mondjon neked olyat hogy önző vagy,de felejtsék el tèged ès foglalkozzon a másik unikájával
2022. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

32, nem mondta, hogy önző vagyok.

Egyelőre úgysincs dolgom arra, ahol él, úgyhogy egy darabig nálam lesznek az ékszerek, aztán még eldöntöm, mi lesz a sorsuk. De csak azért nem tankolok meg és rohanok hozzá szabadidőmben, hogy visszaadjam és megkaphassa ezt is a testvérem.

2022. aug. 8. 19:11
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy az ékszerekkel mi lesz, hanem, hogy ezután is tartod-e vele a kapcsolatot.
2022. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
69%

Megmondanám neki, hogy én nem megyek sehova, jöjjön el érte ő, vagy apám nője, ha annyira kell neki.


Egyébként jól gondolkodsz, én is húznám az időt, addig még lehet bármi. Akár bocsánatot is kérhet, bár erre 0,5% esélyt látok max.

2022. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
89%
És ha bocsánatot kér, akkor folytatódik minden ugyanúgy.
2022. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

34, nem hiszem.


Azért adtam meg lehetőségnek azt a választ egyébként, hogy visszaadnám és tartanám vele, mert volt egy olyan gondolatom, hogy mi van, ha nem volt tiszta épp agyilag. Ugyanis a faluban mondták, hogy vannak ilyen kiesései, amikor bemegy idegen udvarokba, félrebeszél stb. Nekem múltkor nem emlékezett rá, hogy elköltöztem másik városba, pedig mondtam neki.

Szóval arra gondoltam, talán nem volt teljesen tiszta. De Viberen ott van az egész beszélgetés, visszaolvashatja bármikor.


És nem tűnt zavarodottnak, mert emlékezett minden részletre az ékszerek körül stb, de ki tudja?

2022. aug. 8. 19:20
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat,anyagiasra gondoltam,csak elkèpzelni tudom hogy a helyedben èn orditanèk vele hogy ha ászt mondja anyagias vagy akkor mért nem azoktól kéri a segitsèget akikre mindent rá íratott,utàlom az igazságtalansàgot,èn a pofájába vágnàm az ékszereket is ès megmondanám legyen boldog vele,és engem felejtsék el de örökre,én eszt csinálnám,de ez csak az èn vélemènyem
2022. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
3%

Nem volt teljesen tiszta... aha, 20 éven keresztül...

Hát, kérdező, te nagyon ki akarod ezt magyarázni. De erre annyit tudok csak írni, hogy akkor nem fáj eléggé.

Majd ha még századjára is megcsinálja veled, rájössz.

2022. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Jaa értem, tehát az is megfordult a fejedben, hogy mi van, ha nem volt épp teljesen tiszta az elméje... sajnos nem értek ehhez, szerencsére nincs ilyennel tapasztalatom.


Hátha valaki ír ide, akinek van ilyen epizódos öreg ismerőse és a sztoriból és tud segíteni ezzel kapcsolatban.


Én egyébként akkor is azt mondanám, hogy engedd el ezt a kapcsolatot. Ott él vele 3 egészsgéges felnőtt ember, akiket rendszeresen támogat. Gondozzák akkor ők.

2022. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!