Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Skizofrén rokonhoz engedjem-e...

Skizofrén rokonhoz engedjem-e a gyermekem?

Figyelt kérdés
Idén nyár elején született meg a kisbabám. Az anyósomék súlyos skizofrén és depressziós felnőtt gyerekükkel élnek együtt és mindenképp ragaszkodnak hozzá hogy hagyjam ott a babát náluk amikor csak lehet. Vannak ellenérzéseim. Anyósom viselkedése is aggasztó, nem akarja szerintem belátni hogy mennyire beteg a gyereke, mindig tuszkolná az ölébe a babát, elég birtokló a viselkedése az unokával szemben. (Néhány példa: anyucinak hívja magát a gyerekemnek mikor nála van, mielőtt megszületett azt mondta apósomnak a hogy ő a 2.esélyük, bezárkózik a babával mikor látogatóba megyünk, nem szereti ha vissza adják nekem a babát merthogy én úgyis eleget vagyok vele) Tartok anyósomtól is kicsit, de főleg azért mert egyedül hagyja a kisbabámat a súlyos pszichés beteg gyerekével. Én reagálom túl?? Mit tegyek? Menjek bele és hagyjam ott náluk?

2022. aug. 9. 13:38
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyereket akkor se kéne otthagyni, ha minden OK lenne.

De nagyon nem az. Ahogy anyósodat leírtad, benne is találna ezt-azt egy pszichiáter, ha jól megvizsgálná.

2022. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már az ijesztő, hogy anyós bezárkózik vele.

A beteg rokonnál számít, hogy milyen állapotban van. Kap-e kezelést, szedi-e a gyógyszereit. Van, akin észre sem venni. De tényleg vannak ijesztő és veszélyes állapotúak is.

2022. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
96%
Már megint hol van a férj a történetből? Miért nem ő rakja helyre az anyját?
2022. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
95%
Kizárt. Oda se adnám neki ha bezárkózna vele. A lábam be se tenném.
2022. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Kérdeztétek a férjem mit szól ehhez,: A gyerek születése előtt nagyon durván képviselt minket és a határokat, de úgy vettem észre ez mióta megszültem megváltozott. A megbeszélt 2hetente 1 találkozásából heti 1fix lett és egyik nap át akart vinni a szüleihez hétköznap is hogy este munka után értem jönne, feküdjek le ott a testvére és az anyja pedig addig vigyáznak a babára. Azt mondtam neki hogy ez nekem nem pihenés. Tovább nem kommentáltam, nem szeretném a férjemet sem bántani hogy kizárt dolog hogy lehunyjam a szemem amíg a testvérére és anyósra van bízva a gyerekem. Mondtam neki hogy az anyukája anyucinak hívja magát a gyerekünknek és ez nekem elég félelmetes. Azt válaszolta hogy ez csak nekem ilyen sarkallatos. Anyósomnak megmondtam hogy lehet nála a baba, de nem szeretem ha elviszi a látóteremből. Azóta is csinálja. Tudom igazából hogy sokkal keményebben kellene fellépnem, de nem akarom bántani, nem akarom kizárni a családját. Köszönöm a válaszaitokat, kicsit megnyugodtam hogy nem a hormonok meg túlreagalom mint ahogy a férjem mondja.
2022. aug. 9. 14:14
 16/53 anonim ***** válasza:
95%
Menjen nagyi hozzátok látogatóba, amikor neked jó. Nem kell minden héten menni hozzájuk.
2022. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
99%
Így nehéz lesz hogy a férjed leszarja mit akarsz.
2022. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a férjed visszaváltozott anyuci pici fiává.

Hát akkor vagy keményebb leszel, vagy barátkozz a gondolattal, hogy a gyereked anyucinak fogja szólítani az anyósod. Ez a sztori skizofrén nagybácsi nélkül is vad. Ha az én anyósom lenne, a lábam se tenném be hozzá, pláne nem hetente, meg otthagyni a gyereket.

2022. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
99%
Azt ugye tudod, hogy a skizofrénia örökletes betegség.
2022. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ahogy a többiek írták, amit írtál ha ez igaz, abból leginkább az anyós viselkedése az aggasztó.


Az, hogy a gyereke ilyen betegségbe szenved arról nem tehet. Ha nem ön és közveszélyes akkor ugyanúgy teljes életet tud élni, mint mások. De azt tudd, hogy férjed oldaláról genetikailag öröklődik. Nem ártana a te gyerekedet is kivizsgáltatni majd, vannak már ilyen gén vizsgálatok is.


Azért ilyen kérdésnél az ember vacillál, hogy igaz-e. Mert speciel ha az illetőnek beteg a gyereke és ártana a te gyerekednek akkor nem mondaná, hogy vidd oda.


De nyilván az a tanácsom, hogy szakítsd meg velük a kapcsolatot, leginkább a felnőtt beteg gyereknek kedvezel ezzel. Nem kell azt éreznie, hogy utálják, és megkülönböztetik egy olyan miatt amiről nem is tehet.


Jobban jársz te is ha nem viszed oda a pici babád. A gyereked is biztonságban van, mert nyilván megérezné, hogy utálod azt a közeget.

2022. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!