Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Skizofrén rokonhoz engedjem-e...

Skizofrén rokonhoz engedjem-e a gyermekem?

Figyelt kérdés
Idén nyár elején született meg a kisbabám. Az anyósomék súlyos skizofrén és depressziós felnőtt gyerekükkel élnek együtt és mindenképp ragaszkodnak hozzá hogy hagyjam ott a babát náluk amikor csak lehet. Vannak ellenérzéseim. Anyósom viselkedése is aggasztó, nem akarja szerintem belátni hogy mennyire beteg a gyereke, mindig tuszkolná az ölébe a babát, elég birtokló a viselkedése az unokával szemben. (Néhány példa: anyucinak hívja magát a gyerekemnek mikor nála van, mielőtt megszületett azt mondta apósomnak a hogy ő a 2.esélyük, bezárkózik a babával mikor látogatóba megyünk, nem szereti ha vissza adják nekem a babát merthogy én úgyis eleget vagyok vele) Tartok anyósomtól is kicsit, de főleg azért mert egyedül hagyja a kisbabámat a súlyos pszichés beteg gyerekével. Én reagálom túl?? Mit tegyek? Menjek bele és hagyjam ott náluk?

2022. aug. 9. 13:38
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

12/15

Sajnos ő hiába szedi a gyógyszereit azonnal észre veszi mindenki hogy valami gáz van vele. Nem igazán tudok többet az állapotáról, nem beszélnek róla. Annyit tudok hogy súlyos de azt mondani se kell, látszik.

2022. aug. 9. 14:34
 22/53 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem engedném, hogy egy ekkora babát a látóteremen kívül vigyen. Amikor bezárkózott a picivel betörtem volna az ajtót és soha többé nem engedném azt sem, hogy a kezébe vegye. Nem érzed, hogy ez mekkora red flag? Mi lesz, ha gondol egyet és földhöz csapja a gyereket?
2022. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
57%

Ez adott esetben egy normális családban, ha már nagyon szerelmesek voltak egymásba a szülők, és tudták ennek következményét, de bevállalták, akkor a gyerek érdekében nem rejtik véka alá, és meg tudják úgy mondani a külső közegnek, hogy elfogadó legyen és ne utálkozó, rettegő, fujj ne menj a közelébe típusú reakciók.


De egyébként nem kell skizofrén rokon ahhoz, hogy egy pici baba, aki még szopik látótéren kívül kerüljön akkor se ha családnál van.


Itt nem a beteg rokon a kérdés, hanem az hogy kisajátítja a leírás alapján az anyós a gyereket, mintha az ő gyereke lenne. Én inkább ezen gondolkodnék el a helyedben. Ez a problem. Ilyen rémképeket mint amiket 22-es írt meg felesleges írogatni, ha igaz ez a kérdés, bár felmerül egy dolog miatt hogy kamu. Mégpedig a szóban forgó rokon aki beteg, hogy nem jut eszébe a kérdezőnek, hogy akár az ő gyereke is örökölhette ezt a betegséget, de ha szerencséd van akkor nem. A másik amiért kamunak gondolom, hogy akkor egy nagyszülő nem teszi ki egy ilyennek az unokáját, sem a saját gyerekét. Magyarán senkinek nem csinál kellemetlen helyzetet. Annak a beteg gyereknek meg pláne nem biztos nagyon nehéz lehet elviselnie azt, hogy mindenki szörnynek nézi. Egyébként ha nagyon súlyos lenne akkor nem is lenne otthon, mert a nagyon súlyos az azt jelenti, hogy ön és közveszélyes.


Ezért gondolom, hogy ez is amolyan lejárató kamu kérdés.

2022. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 grafno ***** válasza:
98%
Dehogy hagyd ott. Majd ha nagyobb lesz es ott akar maradni esetleg. Ilyen kicsit biztos nem engedném oda senkinek sem par percnel hosszabb időre. Állj a sarkadra és mondod hogy nem. Ideje a kapcsolatot helyre tenni anyossal.
2022. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

20/11

Lehet nem teljesen értem a válaszod, de én nem utálom őket. Kifejezetten szerettem oda járni a baba előtt. Nagyon kedvesek, mindig várnak. Most is csak azért feszengek, mert mindig kérlelnek minket hogy ha dolgunk van menjünk a baba nélkül, fejjek le tejet, ők majd vigyáznak rá. Ezt egyébként a férjem elhárította állítólag.

Valamint anyósom részéről a fenti viselkedés zavar. A férjem általában ebéd után azonnal lefekszik náluk aludni, így nem is igazán van ott amikor ezek történnek, én pedig csak 1-2 dolgot mesélek el neki, de mostanában kezdem úgy érezni hogy teljesen mindegy mert ha jelen lenne is kimagyarázná. Mindegy is. Valójában arra voltam kíváncsi hogy tényleg én lettem a gyerek miatt ennyire túlféltő vagy tényleg ez így nem oké.

2022. aug. 9. 15:01
 26/53 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy kedvesek voltak, hisz tőled remélték a gyereket. a gyerek megvan, most már csak útban vagy.
2022. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

22/25

Lehet félreérthető voltam. Az ajtót nem kulcsra zárta csak bezárta. Ez az anyósom volt, de a gyereke is megcsinálja hogy elviszi egy másik szobába, bár ő legalább nyitva hagyja az ajtót. Ha jelzem hogy nem tetszik, úgy tesznek mintha én lennék a túlféltő paramami hogy nyugodjak meg csak bementek kicsit oda.

2022. aug. 9. 15:12
 28/53 A kérdező kommentje:

23/27

El tud menni boltba pl, tud ideiglenesen olyan munkát is végezni ahol nem kell személyesen interakcióba lépni másokkal. A súlyosat úgy értettem, hogy van olyan skizofrén akin ha be van gyógyszerezve, kezelve van észre se veszed. Ő nem ilyen. Nem igazán tudok semmi mást a jelenlegi állapotáról, tereli a férjem a témát ha szóba jön. Nagyon sajnálom egyébként, borzasztó lehet a szülőknek, neki is. Utána néztem, igen csekély esélye van hogy örökli a gyerekünk, de természetesen kivizsgáltatjuk.

2022. aug. 9. 15:21
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy egy pár hónapos babát bárhol is hagyjak, főleg ilyen körülmények között.
2022. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám paranoid skizofrén, szóval tudom miről beszélsz. Eszem ágában nem lenne otthagyni a gyerekem. Anyósod szerintem csak azt hiszi sima depressziós, nem tudja elfogadni a valós mentális betegségét, ezért a gyerekkel akarja gyógyítani. Én eleget szenvedtem anyám jóvoltából, örültem hogy végre megszabadultam tőle. Igen, a skizofrén hajlamot lehet örökölni, de nagyon csekély az esélye hogy tényleg beteg lesz az ember. De nem oldalágon öröklődik.
2022. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!