Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Skizofrén rokonhoz engedjem-e...

Skizofrén rokonhoz engedjem-e a gyermekem?

Figyelt kérdés
Idén nyár elején született meg a kisbabám. Az anyósomék súlyos skizofrén és depressziós felnőtt gyerekükkel élnek együtt és mindenképp ragaszkodnak hozzá hogy hagyjam ott a babát náluk amikor csak lehet. Vannak ellenérzéseim. Anyósom viselkedése is aggasztó, nem akarja szerintem belátni hogy mennyire beteg a gyereke, mindig tuszkolná az ölébe a babát, elég birtokló a viselkedése az unokával szemben. (Néhány példa: anyucinak hívja magát a gyerekemnek mikor nála van, mielőtt megszületett azt mondta apósomnak a hogy ő a 2.esélyük, bezárkózik a babával mikor látogatóba megyünk, nem szereti ha vissza adják nekem a babát merthogy én úgyis eleget vagyok vele) Tartok anyósomtól is kicsit, de főleg azért mert egyedül hagyja a kisbabámat a súlyos pszichés beteg gyerekével. Én reagálom túl?? Mit tegyek? Menjek bele és hagyjam ott náluk?

2022. aug. 9. 13:38
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

23/27

Írtad hogy szerinted kamu a kérdés meg hogy lejáratás. Ez egy anonim oldal, nem írok se neveket de még csak nemet se, a szükségesnél több infót nem közlök így nem értem hogy lehetne lejáratás? Valamint ha kamu, akkor kit akarok lejáratni? A kitalált szereplőket? Nem értem.

Sajnos ez nem kamu és hidd el szarul érzem magam a kérdés miatt, nem véletlenül nehéz ezt a férjemmel megbeszélni. Tudom hogy gáz hogy féltem a gyerekemet a testvérétől. Tudom hogy gázul fest hogy az anyja is egyre kevésbé szimpatikus. Azt akarom tudni hogy megalapozott-e hogy félek. Esetleg valaki aki járt hasonló cipőben talán segíthetne. Mondtátok hogy nem én reagálom túl, esetleg valami ötlet hogy hogyan beszéljen meg a férjemmel? Még egyszer. Nem kizárni akarom a családját hanem normalizálni a kapcsolatot olyanra amilyen volt. Valamint nem tudom hogy egyáltalán pár éven belül nélkülem akarnám-e hogy ott legyen a gyerek.

2022. aug. 9. 15:49
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
ott ne hagyd
2022. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
95%

Nem reagálod túl. Sajnos nekem is skizofrén a sógorom, évekig csak furcsa meg magának való volt, egyszer aztán hirtelen agresszív lett és rátámadt családtagra. Sajnálom őt, de azóta félek is tőle, de még anyósom is tartott tőle akkoriban.

Egészen biztosan nem bíznám rá nemhogy a gyerekemet, a kutyámat-macskámat se (pedig a sógor szereti az állatokat).

Anyósod viselkedése is eléggé ijesztő. Férjednek mi a véleménye minderről, egyébként? (Bocsánat, ha már írtad, nem olvastam vissza a válaszokat.)

2022. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Intézd el hogy ne láthassák a nagyszülők max havi 1-2 óra a te jelenlétedben. Én is ezt tettem volna anno, exem családja egy állatkert.
2022. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. nem lett gyerekünk végül.
2022. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
93%
25 éve még azt tanultam pszichológiából, hogy az ilyen környezetben felnőtt gyerekek egy része eltanulja a skizoid tüneteket, beépül a viselkedésébe. Nem tudom mennyire áll ez a mostani kutatások fényében, de már csak ezért sem hagynám rá. A másik, hogy nem beszámítható ember közelébe én se megyek, nem hogy rábízzak egy gyereket, aki adott esetben megvédeni se tudja magát. Ráadásul a leírtak alapján anyós sem százas.
2022. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

30/36

Nagyon sajnálom amin keresztül kellett menned. Én ezt nem akarom a gyerekemnek. Küldhetnék neked privátot? Szeretném bővebben leírni a viselkedését, hátha te jobban tudnád azonosítani a betegsége mértékét és hogy mennyire lehet veszélyes a babára.

33/36

Szintén sajnálom, kb legrosszabb rémálmom hogy ilyen történik velünk is és a gyerek megsérül. Amennyiben nincs ellenedre neked is írnék privátot.

Nagyon köszönöm mindenki válaszát!:)

2022. aug. 9. 18:52
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan írj :) 30 voltam.
2022. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
78%

De kérdezö miért nem beszéled meg nyiltan az anyósoddal. Azért gondoltam kamunak mert ugy irtal a beteg rokonrol hogy csak mondtak neked hogy sulyos te soha nem lattad. De akkor nem lenne otthon ha sullyos lenne. Gyskran irnak kerdeseket unatkozo nyari szunetes diakok is. Nem mindig egyszeru szürni mi igaz itt vagy mi kamu.


Anyossal kene ezt megbeszelned.

Mond meg neki hogy félted a gyereked és ha szereti akkor nem teszi ki se téged se az unokajat se a beteg gyereket ennek. De attol meg a beteg rokon nem tehet rola hogy beteg ezen nem valtoztat semmi es nyilvan nem akar ilyen lenni.


Ezt csak anyossal tudod megbeszelni. Az lenne a legferebb.

2022. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
39 Hidd el, nem viszik be. Max a kórházba 1-2 napra. Mert ez gyógyszerrel kezelhető lenne, és akaratán kívül nem tarthatják bent. A bibi ott van, hogy ők tök egészségesnek érzik magukat. Mellesleg hiába kap gyógyszert, ha egy idő után a gyógyszer már nem hat. Anyámat a kezelőorvosa le sem szarja. Hajnalban mikor beüt nála az 5 perc küldözgeti a téveszmékkel teli sms-eket meg telefonon zargat minket. A szomszédok szerint reggel sokszor kiabál is aztán hallja az egész lakótelep. Rendőrségre állandóan bejárkál mert paranoiás és fel akar mindenkit jelenteni. Viszont a rendőrök nem viszik el mert még vér nem folyik, addig nem csinálnak semmit.
2022. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!