Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Skizofrén rokonhoz engedjem-e...

Skizofrén rokonhoz engedjem-e a gyermekem?

Figyelt kérdés
Idén nyár elején született meg a kisbabám. Az anyósomék súlyos skizofrén és depressziós felnőtt gyerekükkel élnek együtt és mindenképp ragaszkodnak hozzá hogy hagyjam ott a babát náluk amikor csak lehet. Vannak ellenérzéseim. Anyósom viselkedése is aggasztó, nem akarja szerintem belátni hogy mennyire beteg a gyereke, mindig tuszkolná az ölébe a babát, elég birtokló a viselkedése az unokával szemben. (Néhány példa: anyucinak hívja magát a gyerekemnek mikor nála van, mielőtt megszületett azt mondta apósomnak a hogy ő a 2.esélyük, bezárkózik a babával mikor látogatóba megyünk, nem szereti ha vissza adják nekem a babát merthogy én úgyis eleget vagyok vele) Tartok anyósomtól is kicsit, de főleg azért mert egyedül hagyja a kisbabámat a súlyos pszichés beteg gyerekével. Én reagálom túl?? Mit tegyek? Menjek bele és hagyjam ott náluk?

2022. aug. 9. 13:38
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
100%

49-es vagyok .

Látszik hogy a gyerek mennyire megérzi hogy ki milyen. Ezért van hogy valaki szimpi valaki pedig nem.

Köszönöm a tanácsot. Igazából már megszeretni az életben sem fogom. Mostanában már úgy vagyok vele hogy hívjuk őket havi egyszer és akkor meg elviselem szimplán. Szorosabb kapcsolatot nem akarok vele és szerencsére a férjem sem. A gyerekem elvan vele olyankor és szerencsére már van akkora hogy látszik hogy nem szereti hogy felveszi, így kénytelen letenni és hagyni játszani. Anyós viselkedése valamennyit változott, rájött hogy nem kérünk a tanácsaiból. Rájött hogy nem tud újra anyukásat játszani az én gyerekemmel.

2022. okt. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
74%

Mielőtt terhes lettem állandóan az örökké szingli sógornőm piszkálta

( 12éve nem volt egyáltalán pasija), hogy szüljön egy gyereket és majd ő otthon marad vele.

2022. okt. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:
Hála Istennek velem legalább nem próbálkoznak ilyenekkel. Még hogy majd helyettem nevelik? Hát persze:)) Nem is értem hogy lehet így megkattanni az unokától. Szerintem az is benne van hogy a gyerek nem szereti őket hogy állandóan erőszakosan elviszik tőlem. A baba hamar összekapcsolja hogy ha ők itt vannak engem elveszít. Van itt egy nagymama aki esetleg el tudná nekem magyarázni hogy ezt miért kell minden kérés ellenére csinálni? Egyértelmű hogy a baba az anyukájával akar maradni. Alapvető igénye az anyja közelsége. Értem én hogy kötődést akar kialakítani de ezzel pont az ellenkezőjét érik el. Ezt se nehéz belátni. Akkor miért?
2022. okt. 11. 09:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!