Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Skizofrén rokonhoz engedjem-e...

Skizofrén rokonhoz engedjem-e a gyermekem?

Figyelt kérdés
Idén nyár elején született meg a kisbabám. Az anyósomék súlyos skizofrén és depressziós felnőtt gyerekükkel élnek együtt és mindenképp ragaszkodnak hozzá hogy hagyjam ott a babát náluk amikor csak lehet. Vannak ellenérzéseim. Anyósom viselkedése is aggasztó, nem akarja szerintem belátni hogy mennyire beteg a gyereke, mindig tuszkolná az ölébe a babát, elég birtokló a viselkedése az unokával szemben. (Néhány példa: anyucinak hívja magát a gyerekemnek mikor nála van, mielőtt megszületett azt mondta apósomnak a hogy ő a 2.esélyük, bezárkózik a babával mikor látogatóba megyünk, nem szereti ha vissza adják nekem a babát merthogy én úgyis eleget vagyok vele) Tartok anyósomtól is kicsit, de főleg azért mert egyedül hagyja a kisbabámat a súlyos pszichés beteg gyerekével. Én reagálom túl?? Mit tegyek? Menjek bele és hagyjam ott náluk?

2022. aug. 9. 13:38
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne.
2022. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az Isten!
2022. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
98%
Én megmondanám, hogy ha mégegyszer Anyucinak nevezi magát a gyereknek, akkor soha többé nem láthatja az unokáját! Ez elmebeteg!
2022. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, írhatsz nekem is nyugodtan. 33# voltam.
2022. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Semmiképp. Kiszámíthatatlan.
2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Addig hergeltem magam amíg rettenetesen nekimentem a férjemnek. :'D Csak anyósommal kapcsolatos rossz érzéseimet tudtam "megbeszélni" vele, de eddig úgy néz ki hogy hatott. Megígérte hogy visszatérünk a megbeszélt látogatási rendhez és többet nem hagy ott magamra, ha hallja hogy átlépik a határt közbe fog lépni. Még egyszer köszi!

2022. aug. 16. 09:41
 47/53 anonim ***** válasza:
83%
Pompás lehet a házasságod kérdező.. a férjed sosem áll ki melletted,le se szarja konkrétan amit mondasz neki,az se érdekli hogy otthagyod a gyereket vagy nem,nem száll szembe értetek az anyjával. Elég nagy red flag ez is nem csak az anyós
2022. aug. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszkodik hozzá hogy hagyd ott néha? Hát ki az anyja annak a gyereknek ? Mond meg neki hogy nem és kész. Nekem is ilyen anyós, tervezte hogy majd mennyit lesz nála. Hát a nagy lóf.szt !! Macskák tömkelege van a házában és takarítani max ahol a papok táncolnak. A sarokban meg sok helyen az oda száradt kosz áll. Úgyhogy nem és kész. Az én gyerekem, nem pedig egy kisállat vagy egy plüss amivel azt csinál amit akar !
2022. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó voltam

Úristen

Anyucinak hívja magát? 😯 Ez a nő beteg, tényleg kezét foghatna az én anyósommal. Ha itt van kitépi az ember kezéből a gyereket. Volt hogy itt voltak sógoromék látogatóban. Sokáig nem tudták jönni a picihez mert van nagyobb gyerekük és sokat volt beteg. Anyós látta hogy itt a kocsijuk ( egy faluban lakunk) és egyből bepofátlankodott és a sógorom felesége kezéből egyből el is vette a lányom. Mondván ritkán látja úgyhogy neki kell fogni . Tényleg mindezt úgy hogy tudta hogy ők hónapokig nem tudtak jönni és most látják először. Utálom azt a nőt. Mert egyszerűen buta és primitív. Mintha az én gyerekemmel akarna újra anyuka lenni. A lányom is utalni fogja, mert előbb utóbb úgy is meg fogja tudni milyen ember. Csak addig érdekli úgy is az unoka míg pici.

2022. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Kedves 49-es!

Sajnálom! Nem tudom mi szállja meg ilyenkor az anyósokat. Rengeteg a hasonló kérdés itt. A gyerekem azóta szupersztár, mosolyog a boltosra, mindenkire, de a sógor és anyós nem tetszik neki, mindig sír. Apósomnál is jól elvan. Konkrétan bárki másnál.

Viszont ha elfogadsz egy intelmet, igyekezz ne megutálni őket. Inkább menj kevesebbet és mire megint mész, megnyugszol.

2022. okt. 9. 10:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!