Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyi pénzt adsz a nagyszülők...

Mennyi pénzt adsz a nagyszülőknek, ha náluk nyaral a gyerek?

Figyelt kérdés
Nálunk 2 hét lenne, 2 kamszfiú, akik esznek rendesen. Költekezési lehetőség egy kisváros szintjén van, szóval belépőjegyekkel minimálisan kell csak számolni.

2023. máj. 25. 16:17
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
99%
Semmit nem fogadnak el.
2023. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy véled az anyagi helyzetük végett indokolt, inkább vásárolj be. De még ez is lehet, hogy visszafelé sül el, és sértésnek veszik. Ha a te szüleid, elvileg ismered őket, vagy max kipuhatolod, ha nem, akkor beszéljétek meg apukával.
2023. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg a dolgot. Mi nem szoktunk adni pénzt a nagyanyónak ha náluk van a gyerek, de neki nem okoz gondot. Ráadásul meg is sértődne ha pénzt akarnánk neki adni. De nyilván adnék pénzt ha ez megrengetné a havi költségvetését, vagy nem jutna mindenkinek annyi ennivaló mint amennyit elfogyasztana. Ha kellemetlen lenne pénzt adni akkor bevásárolnék nekik.
2023. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

#5

Igen, a bevásárlás egy opció lehet valóban. Amúgy pénzt a nagyszülőknek nem adnék, csak a gyerekeknek zsebpénzt (fagyira, vagy ha kimozdulnak ott valahova).

Nekem egy kislányom van, amikor ő ott nyaral, nem fogadnak el pénzt, az ő nyugdíjuk sem sok pedig.

De szerintem azért rákészülnek a nagyszülők is a nyaraltatásra, gondolom, nem hónapról hónapra élnek.

2023. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
94%
Én őszintén ilyet még csak itt a gyakorin olvastam, hogy péntt adni a nagyinak az unoka nyaraltatásra. Igaz az enyém még 10 alatti, még nem eszik ennyit😁, de anyukám teljesen kiakadt mikor rákérdeztem az első nyaraltatáskor...
2023. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
94%
Semmit
2023. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
21%
Ha ilyen spúrok a nagyszülők, hogy csesznek főzni, vagy legalább maguk megcsinálni a lángost, fiúkat belevonva, még egy nyári tábor is ár-érték arányosabban jön ki... Meg ha kamasz címszó alatt elmúlt 12 évesek, lehet menni szülői engedéllyel diákmelózni is, 14 felett már az sem kell...
2023. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
96%

"Meg ha kamasz címszó alatt elmúlt 12 évesek, lehet menni szülői engedéllyel diákmelózni is, 14 felett már az sem kell..."


Te melyik évtizedben élsz? 15 felett lehet először menni diákmelózni szülői engedéllyel, de azt is csak nyáron és a kutya nem vesz fel 15 éveseket dolgozni.


Minek írsz hülyeséget?

2023. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

Mint a válaszokból is látszik, ez igen kényes téma. Az sem jó, ha ezen megsértődnek a szülők, de az sem, ha a túlzött önérzetesség miatt lenullázódnak. Rendkívüli időket élünk, a kisnyugdíjasok megélni is nehezen tudnak, nem még hetekre vendégül látni 3 nagyétkű kamaszt. Az én szüleim is nagyon önérzetesek, de ettől függetlenül mindig viszek nekik ezt-azt figyelmességből, csupa olyasmit, amit tudom, hogy sose vennének meg maguknak, vagy ha főzök, sütök valamit, abból is viszek.

El lehet ezt intézni úgy is, hogy visztek olyan élelmiszereket, amik a gyerekek kedvencei, telepakoljátok a hűtőt kedvesen mosolyogva, de Te ismered a szüleidet, neked kell tudni, hol a határ. A belépőkre is adhatsz zseppénzt, mert az is kínos lehet, ha azért nem mennek sehová, mert nincs elég pénze a nagyszülőknek.

Ismertem olyan családot, ahol az idősebb szülők elvárták a nagybevásárlást a felnőtt gyereküktől, ha elment hozzájuk pár napra látogatóba a gyerekeive és ilyenkor nem csak az lett bevásárolva, ami ezekre a napokra kellett, hanem mindenből jóval több, hogy a szülőknek későbbre is maradjon. Ilyen család is van.


Szerintem sokkal kínosabb, ha a nagyszülők nem tudják állni a nagyobb kiadásokat, mint megbeszélni, mi lenne a jó segítség. Inkább duzzogjanak 3 percig, mert megkérdezed, mint utólag sopánkodjanak, hogy lenullázódtak.

2023. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit, bevasarolni szoktam, plusz a gyerek kap úgy zsebpénzt, hogy időnként meg tudja hívni ő is a mamát erre-arrq
2023. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!