Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyi pénzt adsz a nagyszülők...

Mennyi pénzt adsz a nagyszülőknek, ha náluk nyaral a gyerek?

Figyelt kérdés
Nálunk 2 hét lenne, 2 kamszfiú, akik esznek rendesen. Költekezési lehetőség egy kisváros szintjén van, szóval belépőjegyekkel minimálisan kell csak számolni.

2023. máj. 25. 16:17
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan 40.De azért ne akarjuk már azt se mondani,hogy akinek a szülei megoldják,vagy nem fogadnak el támogatást,azok szenvednek,mi meg az nem vesszük észre.Egyáltalán nem szenvednek.Higyjétek el,akinek erőn felül van,az fogja mondani,de azt tudják a gyerekeik is,és meg se kell ezt kérdezni.De valóban hülyeség itt kérdezni,otthon kell ezt megbeszélni. Megdöbbenni meg nem kell azon,hogy másnak mi fér bele,meg hogy más nem kér támogatást.Valószínűleg vagy több a nyugdíja,vagy dolgozik is még,vagy jobban osztja be a pénzt,jobban tud spórolni,stb.Én se sokra megyek vele,ha megdöbbenek azon,hogy van aki hetente el tud menni luxusétterembe.Nem kell senkit hasonlítgatni senkihez.Ha nálatok úgy van,hogy sokat esznek a gyerekek,és a mama ezt nem bírja, akkor el fogja fogadni a segítséget,akár a pénzt adod oda,akár bevásárolsz.
2023. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
58%

"De azért ne akarjuk már azt se mondani,hogy akinek a szülei megoldják,vagy nem fogadnak el támogatást,azok szenvednek,mi meg az nem vesszük észre"


Sajnos tömegével nem veszik észre a fiatalok, hogy a nagyszülők nélkülöznek. Tisztelet a kivételnek.

2023. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
42 esetleg azok,akik nem járnak haza.Én nem igazán tudom elképzelni hogy nem veszik észre, esetleg nem akarják,de akkor meg miröl beszélünk?Kommunikálni kell,de otthon.Semmi értelme megdöbbenni azon,hogy az én szüleim pl nem fogadnak el semennyitt azért,hogy vendégül lassák az unokáikat.Anyósom még zsebpénzt is szokott nekik adni.Nem mi kérjük,nem is a gyerekek.Én se döbbenek meg azon,hogy máshol megáshogy van.Otthon kell megbeszélni.
2023. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
88%
Ja nem ti akarjátok, hogy menjenek a gyerekek, akkor felesleges menniük, ha cserébe fizetni kell.
2023. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

43, ismerek nem egy olyan családot, ahol a nagyszülők erőn felül segítenek a gyerekeiknek, az unokáknak és sosem vallanák be, hogy ez nekik mennyire megterhelő, mennyire erőn felül van, mert szégyellik. A fiatataloknak kellene észrevenni, nem elfogadni a támogatást, ha látszik, kuporgatás árán jött össze és aki kapja a támogatást, sokkal jobban él, mint aki akadja.


Mindenkinek a saját családjánál kellene ezeket a kérdéseket tisztázni, de tisztában vagyok vele, ezek elég kínos kérdések, pont ezért söprik a szőnyeg alá.



Ezek igen összetett kérdések,

2023. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
93%
45,ezen egyrészt nincs mit szégyellni, másrészt meg,ha nem mondják,nem mutatják,sőt tukmálják erőn felül, akkor a gyerekeknek honnan kéne ezt tudni,észrevenni?Honnan látszik a kuporgatás?A nagyszülők felnőtt emberek,ha egy másik felnőtt embernek azt mondják,hogy nekik belefér ez vagy az,vagy tessék itt van ennyi,nekünk nem kell, akkor nekem azt felül kellene bírálni?Nekik kellene ebben az esetben azt mondani,hogy nem,mert nekem ez drága,nem tudok adni,stb.Na mindegy!Mindenki otthon beszélje ezt meg.
2023. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
75%
46, igen, egy valóban felnőtt ezeket felülbírálja, hiszen pont attól felnőtt valaki, hogy látja a szintén "felnőtt" de idős szüleit, túlvállalták magukat, de persze értem én, sokkal kényelmesebb ezeket nem észrevenni.
2023. máj. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk abszolút nem ez a helyzet,mielőtt lekezelsz.Nem is 200e a nyugdíjuk,de hagyjuk!Nem,nem fogom felülbíralni,nem fogom megsérteni.Aki meg nem látja,ha a szülei nyomorognak,az nem akarja.Az ilyen meg akkor is lesz@rná,ha mondanák,ebben az esetben viszont rosszul lett nevelve,és még mindig nem világos,hogy akkor a szülei miért ne küldenék el a sóhivatalba.Az én szüleim nem fogják azt mondani,hogy persze gyerünk a Gundelba ebédelni,de ha azt mondják,hogy meghívnak egy fagyira, akkor nem fogom azt mondani,hogy nem.Nyilván arányosan kell nézni ezt.Én se mondom a gyereknek,hogy persze megyünk a Kanári -szigetekre karácsonyozni,mert az nem fér bele.Ők is tudnak nemet mondani,meg azért lehet a határokat érezni,csak itt most úgy van beállítva mindenki,aki le merte írni,hogy nem kell adnia semmit a nagyszülőknek,mintha valami önző dögök lennénk,mert gondoljuk annyira felnőttnek a saját szüleinket,hogy szólnának,ha nem menne a dolog.De tovább megyek, biztos vagyok benne,hogy azt is észrevenni,ha magukon kellene megspórolni ezt.A normális családokban nem gyerekként kezelik a felnőtt gyerekeiket,és nem azt csinálják a nagyszülők,hogy mindenre bólogatnak,mert a gyerekük a gyerekük,hanem nyíltan beszélnek.Ilyen esetben pedig nincs mit felülbírálni,mert józanul végiggondolva döntenek.
2023. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan meglehet és meg is kell mondani a kamaszoknak hogy nincs mindenhol és mindenkinél habzsi dözsi.

Nagymamánál Pl nincs elégedjenek meg azzal ami ott van .

2023. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
95%

Semennyit. Ugyan nem két kamaszok van, hanem két kisgyerekem. Anyám hozzám is b.szná a pénzt, és elmondana minden hülyének. És belegondolva teljesen megértem. Ha megérhetem azt a kort, hogy lesznek unokáim, és képes leszek vigyázni rájuk, én is boldogan költök majd rájuk, és elhajtanám a gyerekem, ha fizetni akarna. Kire költene az ember, ha nem a legfontosabbakra, a családra?

Persze azért szoktunk vinni cuccokat, kaját, alapanyagot vagy valamit, mert nekünk is jó érzés, ha kivesszük a részünket, és igyekszünk a vigyázást meghálálni, ahogy lehet.

2023. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!