Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyi pénzt adsz a nagyszülők...

Mennyi pénzt adsz a nagyszülőknek, ha náluk nyaral a gyerek?

Figyelt kérdés
Nálunk 2 hét lenne, 2 kamszfiú, akik esznek rendesen. Költekezési lehetőség egy kisváros szintjén van, szóval belépőjegyekkel minimálisan kell csak számolni.

2023. máj. 25. 16:17
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
93%

33: nem azt kérdezte, hogy fizessen vagy ne, hanem hogy mennyi.

19: “Ismertem olyan családot, ahol az idősebb szülők elvárták a nagybevásárlást a felnőtt gyereküktől, ha elment hozzájuk pár napra látogatóba a gyerekeive és ilyenkor nem csak az lett bevásárolva, ami ezekre a napokra kellett, hanem mindenből jóval több, hogy a szülőknek későbbre is maradjon. Ilyen család is van.“ Én is. Tök gáz.

Én is inkább az alapanyag vásárlást támogatnám, kérdező, meg adnék 10-10 ezer forintot a gyerekeknek.

2023. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%

23.23, lehet, hogy "tök gáz", de sajnos egyre több olyan idős ember lesz, akik önmagukat se tudják majd fenntartani, nem még az unokákat, főleg ha feketén dolgoztak, vagy minimálbérért, vagy csak részmunkaidősen voltak bejelentve, mert a munkáltató spórol a járulékokkal.

Az említett családban anyuka egyedül maradt a gyerekével, apuka lelépett, nagyon nehezen éltek meg és azon kívül, hogy összehozott egy eléggé legatyásodott vályogházat, nem tudott a saját nyugdíjára félretenni. Amikor a felnőtt gyereke meglátogatta a 2 unokával, sajnos a 120-130E Ft-os nyugdíjból nem tudta volna őket tisztességesen vendégüllátni, de a gyereke ezt magától is tudta, azzal tudott egy kicsit segíteni az anyjának, hogy többet vásárolt, mint ami elfogyott rájuk. Szerintem ez a figyelmesség inkább szép, mint gáz.

2023. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!