Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek van kötelessége...

A nagyszülőnek van kötelessége az unokáival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 20:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen kötelességük.


Egy másik jogász

2013. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ilyen kötelességük. De a kulonelo szülőnek us csak elvileg kotelessege a gyerekkel valo kapcsolattartás, ha nem érdekli a gyerek, nem fogjak kötelezni a lathatasra. Mellesleg jobb is igy.
2013. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Ha a kicsi gyerekeim sírnak azért, mert "nekünk miért nincs nagypapánk", akkor mit csinálhatnék?


Van, de nem hajlandók a kapcsolattartásra, mert most a 60 éves fogott egy 40 éves új nénit és ő nem akar unokázni, inkább Afrikába utaznak, de mégcsak a leveleinkre sem válaszlolnak.

Annyira sajnálom a gyerekeimet.

2013. aug. 10. 19:12
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sajnos előfordul ilyen.

Elmagyarázod a gyereknek, hogy a nagyi nagyon messze van és nem tud eljönni és kész.

2013. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Mivel már 1x voltunk náluk és ők is vagy 2x nálunk 4,5 év alatt, így tudja a fiam, hogy nem laknak messze. A másik mamáról pedig konkrétan, hogy 10 percre lakik tőlünk. Ő nem jön, mert nyáron a telken van, kutyája fontos neki. Menni nemigen tudunk a telekre, 30km-re van. Nem érdekli a fiamat a magyarázat, csak sír és szeretne nagyszülőket.
2013. aug. 11. 07:54
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Es mit vársz? Hogy törvény kötelezze őket a látogatásra? Gondolod, hogy lenne értelme? Nagypapa beállít mind masodik vasárnap délután háromkor hogy "na, itt vagyok, mer' muszáj, kapcsold b a tévét, hogy ne unatkozzak" aztán hatkor "a végre hogy megszabadult tőletek es két hetig nem is latlak benneteket"
2013. aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit. Elmagyarázod a gyereknek, hogy ez van.

Az én anyai nagyszüleim sem érdeklődnek irántam már vagy 10-12 éve. Se születésnapra, semmi.

Ez a helyzet, és ezen semmiféle törvényi kötelezés nem tudna változtatni.

A gyerek pedig majd beletörődik.

2013. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 zsiroka válasza:
55%
Szia!Régen volt olyan talán a nők lapjában,hogy "pótnagymamikat" kerestek,meg "unokákat".Természetesen ez nem könnyű és erősen bizalmi viszony,de egy jó barátságnak lehet a kezdete,amivel mindenki jól jár,érdek nélkül:-) Szerintem sem érdemes eröltetni,pláne kötelezni,az senkinek sem lenne jó.Ha nem szívből csinálná a nagyszülő csak fájna neked,és a gyerekek is megérzik előbb utóbb.Az én lányom jó még pici,de nem fogadja el a nagyszüleit,akik a szomszéd utcában laknak,csak üvöltés van állandóan,hiába lenne nagy segítség hogy itt vannak,nem lehet ott hagyni egy percre sem.De őket sem érdekli túlzottan.Sok sikert a megoldáshoz és jó egészséget nektek!Zsu
2013. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

FB-on már írtam :(


NAGYMAMA, NAGYPAPA KERESTETIK!

Akinek van az ismerősi körében olyan idős néni vagy bácsi, akinek nincs unokája, de nagyon hiányzik neki a kisgyermek vagy nagyon szereti a gyerekeket és szívesen megismerné az én gyermekeimet és nagyiként tudna velük néha találkozni, beszélgetni, játszani, esetleg mi meglátogathatnánk, akkor kérlek jelezzetek, hogy fel tudjam venni vele a kapcsolatot. ...... lakunk, a vonzáskörzetébe is szívesen elmegyünk. 4,5 éves kisfiam már napi szinten sír, hogy neki miért nincs nagypapája, nagymamáját is csak igen ritkán látja. Nagyon szeretném, ha a gyerekeimnek is lennének nagyszülei. Kérlek írjatok, ha ismertek ilyen néniket, bácsikat, akik szeretettel fordulnának a gyerekeimhez. Köszönöm.

2013. aug. 12. 08:26
 20/42 anonim válasza:
55%

és az apa nem viszi őket a szüleihez???? Ó nem tartja velük a kapcsolatot??? Nálunk az apjuk viszi őket a mamához is meg a papáékhoz is...(elváltak a nagyszülők)

Sok múlik a viszonyukon, mennyire érzik érezték már régebben is az unokát a sajátjuknak-

2013. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!