Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek van kötelessége...

A nagyszülőnek van kötelessége az unokáival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 20:08
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Nem, apukától is elzárkóznak. Após újranősült, a fiatal nénike nagyon félti a pozicíóját, afrikai útjait, saját unokáinak hordott dolgokat. Ezért a saját fia ellen telebeszélte após fejét.
2013. aug. 12. 11:57
 22/42 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ezt nem lehet erőszakolni, mint ahogy szeretet érzésére se kötelezhetsz senkit. Mi lenne, ha a bíróság kimondaná, hogy szegény kisöregek idős éveik utolsó napjainak saját akaratú letöltése helyett már pedig kötelezően "unokázzanak". Gondolod ha így lenne, abban lenne bármiféle köszönet a gyerekeknek? A végén Te könyörögnél, hogy jajj, inkább ne tegyék... :O

Másik dolog: A szülő gyereke Te vagy, vagy a párod. Kötelességeid legfeljebb Neked lehetnének szüleiddel kapcsolatban, miután nagykorodig becsülettel, tisztességgel felneveltek. Inkább köszönettel tartozol érte, mintsem efféle zsarolással. Neveld fel magad Te is saját gyerekeid becsülettel és tisztességgel. A gyerek meg értse csak meg - mindent nem kaphat meg az életben, annak a lemondás is pont ugyan olyan része: a nagyszülőnek joga van utolsó éveit úgy leélni békében, ahogy tudja. Dolgozott és szenvedett az már épp eleget a saját gyereke és egzisztenciájának megteremtése miatt, most hadd élje le szegény élete alkonyát, majd nyugodjék békében. Neked hogy esne ez, ha ugyanígy viselkedne majd 30 év múlva a mostani gyereked, azzal zsarolva, hogy egész öregkorodat majd szenteld a családnak.

Szeretettel, megértéssel és meleg légkörrel kéne bevonzani a nagyszülőt a házba, nem paragrafusokkal.

Kis ünnepséget rendezni neki, mikor hazajön a nagyutazáésból és a fényképeket a családdal közösen megnézegetni, a gyerekeknek is megmutogatni, hogy erre jártak, itt és itt voltak, ezért nem bebáztak veletek.

Ellenben hoztak 6 zsák csodálatos élményt...

Milyen kifordult egy világban élünk, ahol ilyenek az emberek egymással?!? :(((

2013. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Nagypapi 60 éves sincs, aktívan dolgozik, és 45 éves nője van. MIféle alkonyról beszélsz??????

Tisztességben felnevelték a férjemet? Lepasszolták a nagymamájához, már akkor útban volt. Reggel a nagyinál kezdte a napot a párom, ovi-iskola után ott töltötte a napot és egész nyáron a nagyi telkén voltak a hugával. Ja, a dédi is él még, ő 80 éves. Amikor a párom hozzám költözött, mert a nő kiutálta, apja jóízűen megjegyezte: "na most kezdődik az új élete, a gyerekek kirepültek, a kutya is megdöglött-végre" no comment......

Az alkonyon lévő nagypapi a 45 éves nőjének (feleségül is vette) az unokájával foglalkozik, oda hordja a pénzét, szabadidejét. Ez az unoka egy 18 éves, gyesbe szült nőtől van, akivel már szakított is a nő fia, de a gyerektartást vinni kell. Ez a nő(új feleség) tiltotta el a saját unokáitól a nagypapit. Egy önző, sváb asszony, aki korban hozzám közelebb áll, mint az új férjéhez, akit teljesen meghülyített szexuálisan.

Igazad van, kifordított egy szemét világban élünk....

2013. aug. 13. 20:42
 24/42 Titii68 válasza:
Kötelességük akkor van, ha nincsen aki gondozza az unokát. Persze akkor is kitérhetnek ha lemondanak a nagyszülői jogaikról. Addig amíg él valamelyik szülő, addig csak joguk van a láthatásra ( vagy is a gyereknek van joga ismerni őket ) de ha nem kíváncsiak rá, akkor a gyerek sem fog rájuk mikor nagyobb lesz.
2013. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
De ha ilyen volt a nagypapa egész életében akkor mi a fenének erőltetted. Nekem csak az egyik nagyszülő pár érte meg a születésemet de 10 éves koromig még csak eszembe sem jutott, hogy anyunak hol vannak a szülei, nem hogy sírtam volna utánuk.
2013. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Mivel az összes barátja a nagyszülőnél nyaral, ő is mondta, hogy szeretne menni a mamához, papához.

MOndtam neki, hogy mama a telken van, nem tudunk menni, messze van.

De akkor a papa miért nem jön??? Látta őket vagy 3x. emlékszik rá, és ezt hajtogatja.

4,5 éves. miért sír utánuk???? nem tudom....

2013. aug. 13. 21:30
 27/42 anonim ***** válasza:

22-es vagyok. Lényegében nem változott a véleményem, csak az indoka. Ha ennyire nem foglalkoztak pároddal, akkor nem kéne erőltetni a gyereket hozzájuk, mert az csak a rossz családmodellt fogja megtanulni, azaz elrontják, félrenevelik és akkor meg emiatt fogsz aggódni. Meg kell neki kerek perec mondani, hogy "ehhez a nagyszülőhöz nem mehetsz el gyerekem, mert ők nem szeretnek bennünket". Talán ha nagyobb leszel, majd megkérdezheted tőlük, hogy miért nem, egyelőre nem akarok a témáról többet beszélgetni, mert ez nekem is fájdalmat okoz... Téma ezzel lezárva. Ha erősködik, akkor "kazetta visszateker, ismétlőgomb lenyom..." Ha meg később nagyobb korban kérdezi, akkor meg lehet neki mondani az igazat: fiam, le se szartak, de nem akartalak gyerekfejjel megbántani. Most ellenben ha tudni akarod, menj el itt a cím és kérdezd meg, miért tették - utána meséld el majd nekem is...

Amúgy engem is nagymamám nevelt fel, nekem Ő éppen olyan volt, mint az édesanyám, de sokkal higgadtabb és bölcsebb kiadásban. Rengeteget tanultam tőle. Párod nem hiszem, hogy sokat vesztett ezzel - ne bánd a dolgot! Ha viszont ez a nagyapa nem ilyen típus - már pedig ahogy írod nem tartod annak -, akkor itt sincs mit bánnod. Más le se tudja vakarni gyerekéről a félrenevelő apósát-anyósát. Nézd a jobbik oldalát a dolgoknak: Neked ilyen bajod legalább nincs...

2013. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Egy 4,5 évesnek azt nem mondhatom, hogy nem szeretik.....Egyszer mondtam neki, teljesen kiakadt, hogy miért, ő mit csinált, hogy nem szeretik.

Akkor azt mondtam, hogy minket nem szeretnek, azért nem jönnek. Szóval sehogy nem jó ez így :(

2013. aug. 14. 08:57
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű szulo nem mondja azt a gyerekének, hogy valaki nem szereti öt.... Mással akarnak foglalkozni, nem érnek ra, nem tudom - ezek a megfelelő válaszok. idővel majd abbahagyja a kerdezoskodest meg a nyafogast.
2013. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólóval. 4,5 éves gyermekednek azért tudjál olyan választ adni, amit ő elfogad. A problémája - úgy érzem - nem a gyerekednek van a nagyszülőkkel, hanem neked. Belegondoltál, milyen fájó dolgot mondtál a gyermekednek azzal, hogy nem szeretik...? Helytelenítem nagyon ezt a megoldást.
2013. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!