Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet ilyen egy nagyszülő...

Hogy lehet ilyen egy nagyszülő? Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Nagymamám egy nyugdíjasklub vezetője. Tegnapra szervezett egy ilyen nyugdíjas bálat. Tombola is volt, a fődíj egy kerékpár. Még nem is tudtam, hogy az lesz a fődíj, de nyári munkán voltam, és kérdezte mama hogy mire gyűjtök, mondtam, hogy biciklire, mert főiskola mellett diákmunkázok, és nagyon messze van a munkahely.

Szóval, volt ez a bál, hívott hogy menjek, de nem akartam, mert eléggé levgaoyk maradva a szakdogával, tegnap este 10ig is azt csináltam. Nem örült neki,de megbeszéltük. Viszont adtam oda neki egy ezrest, hogy vegyen már nekem 10 tombolát hátha megnyerem a kerékprt, és akkor már gyűjthetek nyugodtan a fősulira. Eltette és mondta, hogy ha ő nyeri meg akkor is nekem adja. Oké, ez ennyi volt.


Tegnap csak elnéztem 10óra után a bálba, és mondja mama, hogy a biciklit unokatesóm nyerte meg. Ugye a másik unokája. Aki 10 éves. Ők amúgy is elég jól élnek, szüksége sincs rá igazából,mert mindenhova kocsival viszik, meg amúgyis van egy biciklije. Már akkor is elég szkeptikus voltam, de ma reggelre anyum biztosra kiderítette, hogy megvolt bundázva a dolog.

Most hogy lehet ilyen? Alapból, volt 10 tombolatömb, eladták mindet, és akkor megbundázza? Már ez sem egy szép dolog, de hogy pont unokatesómnak? Akinek aztán semmi szüksége rá, és nemg már két hete gyűjtök, és ezt tudja is? Pedig tudnám másra költeni, tudja mamaa, hoyg nem vagyunk jó helyzetben...Igazából nem vártam volna el, hogy úgy intézze, hoyg én nyerjem, inkább egyforma esélyt adott volna mindenkinek, de akkor is ez a hozzáállás, értitek? Ezek után kedvem sincs hozzá menni látogatóba.


2013. aug. 25. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
13%
És ilyenek járnak főiskolára? Atyavilág, mi lesz itt 20-30 év múlva? :OOO
2013. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Ilyenek járnak főiskolára? Milyenek? Ismersz? NEM.
2013. aug. 25. 16:42
 53/71 anonim ***** válasza:
14%
azt nem értem, hogy ha mindenkinek azt mondod, hogy nem ismer se téged, se a családot, és nem volt ott, akkor miért tettél fel kérdést?
2013. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
Istenem...Még egyszer elmondom. Nem azt kérdeztem, hogy mi történt, és a válaszolók kb háromnegyede azt írja, hogy biztos nem bundázta meg nagymamám, én vagyok a hülye, stb., holott egyáltalán nem ezt kérdeztem, hanem, hogy ha a ti nagymamátok ezt csinálta volna, akkor haragudnátok-e rá (jogosan haragszom-e) Miért ilyen nehéz ezt felfogni...
2013. aug. 25. 18:09
 55/71 anonim ***** válasza:
19%
Szóval te akkor most nem azért haragszol mert nagyanyád csalt és ezzel úgymond meglopta a többieket hanem mert nem neked lopott. Gyönyörű mondhatom.
2013. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 Frigg ***** válasza:
72%

A végére már nagyon nevettem :D

Szerintem a kétéves öcsém hamarabb felfogná mi a lényeg, mint páran előttem.

Mivel valóban, ténylegesen nem ismerjük se a kérdezőt, se a kedves rokonságát, se a körülményeket, ezért szerintem azt kell feltételeznünk, hogy igazat mond. Ebben az esetben a válaszom: igen, jogosan lehetsz felháborodva.


23/N

2013. aug. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 A kérdező kommentje:
23:55 nem írom le mégegyszer, olvasd vissza a kérdésemet, meg a kommentjeimet. Le van írva.
2013. aug. 26. 08:26
 58/71 anonim ***** válasza:
84%

Emberek, szerintem nem látjátok a fától az erdőt. Ennek a srácnak/lánynak az fáj, hogy van egy nagymamája, aki az egyik unokájáért nagyjából a kisujját sem mozdítja, és van egy másik, akiért még esetlegesen egy ilyen bundát is felvállal. Hogy megtette-e, vagy sem az más kérdés.

De igenis vannak ilyen nagyszülők, itt van mindjárt az enyém.

Nem akarok példákat írni, ez a kérdés nem erről szól. De vannak olyan elvakult nagyik, akiknek még a becsületük sem számít, ha a kedvenc unokáról van szó. A másiknak persze ez rosszul esik. Itt nem elsősorban a bicikli a lényeg, hanem a hozzáállás.

2013. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
9%

te mozdítanád a kisujjad olyan unokáért, akit megkérsz, hogy menjen el valahova, ami neked fontos, de tesz rád magasról?

Másnap képes egész nap a gép előtt bohóckodni, de a nagyira nincs ideje.



És tetszik vagy sem, a kérdező egy sötét bunkó, szégyen a felsőoktatásra meg a szüleire nézve.

2013. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
14: 10 te sem olvastad el rendesen. Írtam mr legalább 2x hogy elmentem, ott voltam a bálban, ami 8kor kezdődött, de csak 10kor mentem el...és ott voltam hajnal 2ig, mert még összepakolni is segítettem. Mellesleg ezen kívül is fogalmad sincs mennyit szoktam neki segíteni. tudod mi a szégyen? Hogy ennyi értetlen ember van a Földön.
2013. aug. 26. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!