Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet ilyen egy nagyszülő...

Hogy lehet ilyen egy nagyszülő? Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Nagymamám egy nyugdíjasklub vezetője. Tegnapra szervezett egy ilyen nyugdíjas bálat. Tombola is volt, a fődíj egy kerékpár. Még nem is tudtam, hogy az lesz a fődíj, de nyári munkán voltam, és kérdezte mama hogy mire gyűjtök, mondtam, hogy biciklire, mert főiskola mellett diákmunkázok, és nagyon messze van a munkahely.

Szóval, volt ez a bál, hívott hogy menjek, de nem akartam, mert eléggé levgaoyk maradva a szakdogával, tegnap este 10ig is azt csináltam. Nem örült neki,de megbeszéltük. Viszont adtam oda neki egy ezrest, hogy vegyen már nekem 10 tombolát hátha megnyerem a kerékprt, és akkor már gyűjthetek nyugodtan a fősulira. Eltette és mondta, hogy ha ő nyeri meg akkor is nekem adja. Oké, ez ennyi volt.


Tegnap csak elnéztem 10óra után a bálba, és mondja mama, hogy a biciklit unokatesóm nyerte meg. Ugye a másik unokája. Aki 10 éves. Ők amúgy is elég jól élnek, szüksége sincs rá igazából,mert mindenhova kocsival viszik, meg amúgyis van egy biciklije. Már akkor is elég szkeptikus voltam, de ma reggelre anyum biztosra kiderítette, hogy megvolt bundázva a dolog.

Most hogy lehet ilyen? Alapból, volt 10 tombolatömb, eladták mindet, és akkor megbundázza? Már ez sem egy szép dolog, de hogy pont unokatesómnak? Akinek aztán semmi szüksége rá, és nemg már két hete gyűjtök, és ezt tudja is? Pedig tudnám másra költeni, tudja mamaa, hoyg nem vagyunk jó helyzetben...Igazából nem vártam volna el, hogy úgy intézze, hoyg én nyerjem, inkább egyforma esélyt adott volna mindenkinek, de akkor is ez a hozzáállás, értitek? Ezek után kedvem sincs hozzá menni látogatóba.


2013. aug. 25. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:
Mert már csak a kötekedők maradtak itt és figyelik a kérdésemet, hogy bebizonyítság mennyire igazuk van, közben meg olyan dolgokat írnak, kérdeznek,amikről fogalmuk sincs. Csak magatokat járatjátok le, hogy ennyire nem jut el a tudatotokig, amiket írtam...De persze mondhatok én akármit, mert a hülyéket meggyőzni, hülyékkel vitatkozni nem lehet.
2013. aug. 26. 15:35
 62/71 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 59-es. Én tudom milyen éjszakákon át a szakdolgozattal bohóckodni a számítógép előtt. Te írtál már ilyet? Hidd el, abban az időben nekem sem a buli volt az első. Főleg, ha még dolgozik is mellette. Normális ember megérti, hogy első a kötelesség, utána a többi.
2013. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:
Jah, és köszönöm a hozzászólásokat, még azokat is, akik bár nem értettek velem egyet, mégis képesek voltak normális, emberi módon kifejezni a véleményüket.
2013. aug. 26. 21:01
 64/71 anonim ***** válasza:
93%

Jogosan haragszol.

Miért is kell augusztusban szakdogát írni?:D Úgy tudom, még messze van a leadási határidő.

2013. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:
utolsó, igen messze van, de már kellett felvennünk olyat, hogy szakdolgozati szeminárium, meg a konzulensem már szeptemberre kérte, hogy legyen legalább egy vázlat:) Nah meg sajnos évközben lesz sok más dolgom:/
2013. aug. 28. 09:03
 66/71 anonim ***** válasza:
23%
Az kemény.:D Mit tanulsz és hol?
2013. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

Pillanatok alatt írtam volna, felháborodva, hogy tételezhetsz fel ilyet?

De végig olvastam. Egy nyugdíjas klub VEZETŐJE csal..

Mindegy kinek.

Egy olyan klubbnak a vezetője, ahol nyugdíjasok dobják össze esetleges maradék nyugdíjukat a tombolára. Akik viszik a tombola tárgyakat, akik előveszik a legszebb ruhájukat, mert készülnek az ünnepre. Akik kevéske pénzükből süteményt sütnek. Mert jó valahová tartozni, akik között biztonságban érzik magukat.

És ennek a klubnak a vezetője CSAL az unoka javára.

Ezért undorító a nagyid viselkedése! Kihasználja, becsapja azokat, akik bíztak benne. Nem Rád gondoltam, hanem a többi nyugdíjasra. Ennél lentebb már nem kerülhet, a lopott biciklijével. Mert lopta..másoktól.

Nem volt egyenlő az esély. Mert elvette, eljátszotta egy rohadt bicikliért. Felháborító!!!

2013. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
20%
Amennyiben helyesen állapítottad meg a helyzetet, akkor szerintem teljesen jogosan vagy elkeseredve. És egyébként hülyeség, hogy mennyire kell sajnálni a nyugdíjasokat a megbundázott bicikli miatt, senki nem hal bele, hogy nem az övé. Veled szembe sem az volt a nagyobbik rossz, hogy nem a tiéd a bicikli, hanem az, hogy a nagymamád ennyire kivételez a másik unokájával, szándékosan a te károdra. De ha jól értettem, te is emiatt vagy elkeseredve, és nem azért, mert nem a tiéd a bicikli. Együttérzésem a helyzet miatt, szomorú ekkorát csalódni egy ilyen közeli rokonban.
2013. szept. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 z. f. ***** válasza:
15%

szerintem, hogy először is a kérdésre reagáljak, ami lefordítva annyi, hogy jogosan haragszol e nagymamádra, amiért nyilvánvalóan kevésbé foglalkozik veled mint a 10 éves unokatesóddal. igen, szerintem ez egyértelmű hogy rosszul esikde ugyanakkor ott van az hogy az elég gyenge (és ezt nem neked személyszerint, hanem a most elkövetett magatartás-típusra írom, ami nagyon jellemző az emberekre) hogy az ember a mellkasát veri hogy "én mi mindent megtettem, bezzeg ő..." ez valamiféle önzőségből és kisszerűségből, kicsinyességből fakad. ennek ellenére, ha az egész szituációt veszem, és eltekintek attól, ahogy a kérdés fel lett téveakkor azt mondom, hogy szerintem jogosan fáj hogy ilyen rosszul döntött a nagyanyád.

a másik, hogy én ezt a nyugdíjas klubbot inkább valamiféle ötyének (ÖregTyúkokEgyesülete) látom ami az unokákról szól - különben is, mit tudna kezdeni egy nyugdíjas a biciklivel :) - naná hogy nektek ment...

2013. szept. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg egy ÖTYE. Hogy mit kezdene egy nyugdíjas a biciklivel? Talán (biztosan) nekik is van unokájuk.

Nekik hogy eshetett? Hogy a VEZETŐ csalt a biciklivel az egyik unoka javára.

Az ÖTYÉBEN sok a csóró nyugdijas. Szerintetek nekik nem jött volna jól egy bicikli valamelyik unokának?

Biztosan én vagyok a hülye. De NEKTEK NEM a csalás fáj?

Hanem az, hogy a VEZETŐ visszaélt a helyzetével, és pontosan ő csalt?

Ha főnökötök csal, bárki javára. Az normális??

A CSALÁST nem itélitek el?? Nagyszülő emberként IS megbukott. Lehet lepontozni! Leszarom. Csalás szerintetek normális??????

2013. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!