Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Dédikkel együtt élés, mit...

Wishmay kérdése:

Dédikkel együtt élés, mit tegyek, már teljesen el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy segítségre van szükségem jó tanács formájában. Párommal 3 évig éltünk albérletben. Oda született a kislányunk is, aki most másfél éves. Váratlanul pár nap leforgása alatt eladták az albérletet ahol éltünk, így haza költöztünk a párom családjához ( dédik, nagyszülők ) Mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom velük, nagyon szeretem őket. Amióta kiköltöztünk, feleslegesnek érzem magam. Magányos vagyok. A dédi jó szándékkal ugyan, de folyton felülbírál,akármit teszek azt nem úgy kell. A gyermekem és köztük nagyon jó a kapcsolat,sokat volt velük míg külön laktunk is. Most viszont folyton azt érzem,hogy a dédi sokkal jobb a gyermekemnek mindenben. Sajnos van egy betegségem ami miatt alapvetően tele vagyok önutálattal. Most már nincs nap,hogy ne sírnék. A minap megpróbáltam megbeszélni dédivel,hogy úgy érzem rossz szülőnek és rossz háziasszonynak tart, de ő iszonyúan kiakadt,hogy én bántom őt, és olyan beteget csinálok belőle,mint én vagyok,hogy hálátlan vagyok stb.meg,hogy a páromért meg a gyerekemért a tűzbe menne ezért elvisel engem. Most mindenki rám mérges, és meg se hallgat senki. Végül a béke kedvéért bocsánatot kértem és magamban megfogadtam,hogy soha semmit nem mondok el senkinek,de minden nap bőgök, a betegségem tünetei felerősödtek. Idegennek érzem magam. Nem tudom mit tegyek a párom nem akar költözni. Tanácstalan vagyok és boldogtalan. Kérem aki tud tanácsot adni, írja meg, nagyon szépen köszönöm!!!

2014. márc. 29. 13:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Ez az a helyzet, amit kihasználnék tanulásra. A kisgyermekre van, aki vigyázzon, hisz szerinted is jó kezekben van. Neked adna egy kis önbecsülést, önismeretet, hogy lesznek céljaid, szervezned kell a napodat. Társaságba keveredsz, a beszélgetések, azonos célok /vizsgák/ adnak egy kis változást az életedben.

Most már egy jó OKJ tanfolyamot kell keresned, s meggyőzni a családot, hogy ilyen édes dédik mellett vétek neked is otthon múlatni az időt. Ki fognak cserélni, ha megméreted magad egy tanfolyamon.

2014. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Igen rendes normális papírozott albérletben valóban van. De mi egy ismerősünk lakásában laktunk és nem volt lepapírozva, hogy ne kelljen az ismerősnek adóznia utána. NEm mintha ez ide tartozna. Röhej, hogy folyton magyarázkodni kell ezen az oldalon akármit kérdez az ember.

Mindketten középkorúak vagyunk egyébként, pontos kort nem fogok mondani, mert akkor még majd abba is beleköt mindenki.


A párom nem látja, mivel dolgozik nincs itthon én meg nem szoktam neki elmesélni,mert nem akarok panaszkodni, szeretem a dédiéket. Valamint azzal is tisztában vagyok,hogy a dédi nem szándékosan bánt engem meg.

Éppen ezért kértem volna tanácsot, hogy mit tegyek,hogy béke legyen de a dédit se bántsam meg és ő se bántson meg engem.

Sajnos arra nincs lehetőség,hogy minden nap a dédi vigyázzon rá, így is hamar elfárad, szegény már nagyon öreg, mindene fáj. Ezt most az iskolára írtam, mielőtt még bárki beleköt ebbe is, mert már nézegettem is iskolákat, de nappali tagozaton sajnos nem tudnék tanulni, mert azt a 74 éves dédi nem bírná, ha minden nap reggeltől estig ő csinálna mindent. Anyósom pedig még dolgozik.


Köszönöm szépen, tudok olvasni, tisztában vagyok azzal,hogy mit írtam, mivel nem csak erre az oldalra írtam ki. Érdekes módon ott,ahol névvel,fényképpel együtt vannak fent az emberek, senki nem kezdett el acsarkodni velem, meg gyanúsítgatni meg az albérleten lovagolni.Ja még annyi, hogy sehol nem írtam azt, hogy a dédi rossz vagy gonosz, vagy baj van vele. Leírtam, hogy nagyon érzékeny vagyok, és amióta kiköltöztünk mindent felülbírál,ami nekem rosszul esik. Nem írtam, hogy bárki hibás lenne.


Mint már írtam, a párom innen már csak sajátba szeretne költözni, amire gyűjtünk is most, hogy nem kell bérleti díjat fizetnünk.

Én elsősorban nem elköltözni szeretnék, hanem békességet és jó viszonyt. Nem szeretnék több konfliktust a párom családjával mert nagyon szeretem őket, anyósom anyám helyett anyám volt, és tudom azt is ( amit a kérdésben is leírtam ), hogy a dédi nem szándékosan bánt meg. Erre kerestem volna megoldást, tanácsot, hátha volt már valaki hasonló helyzetben.


Azoknak akik tényleg tanácsot adtak és normálisan a kérdésre válaszoltak, nagyon szépen köszönöm, hálás vagyok.



Akik meg minden máson tudnak lovagolni és gonoszkodni.. hát további jó szórakozást hozzá :)

2014. márc. 29. 19:33
 23/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötözködni akarok, de a "nagyon öreg dédi" 74 éves,..ezen kiakadtam.
2014. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
hát ahhoz szegény már öreg, hogy szaladgáljon egy másfél éves gyerek után minden nap, főleg, hogy eltört a válla, alig bír menni stb.
2014. márc. 30. 09:52
 25/28 anonim ***** válasza:
10%
OFF, de felötlött bennem, hogy miért kéne szaladgálni a gyerek után egy lakásban?
2014. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
80%

cheekybugger nem a valóságban él, ne is foglalkozz vele. Még a lepapírozott albérletben is, ha minden este arra mégy haza, hogy véletlen be van pillanatragasztózva a zár, mert takarodjál már el onnan, de persze senki nem látott semmit, akkor inkább szeded a cuccod és mégy, mint hadonásszál a paragrafusokkal. Ha nem tűnne fel, ebben az országban minden évekig tart és neked sok pénzedbe kerül addig is, és még az sem biztos, hogy számodra kedvező ítélet születik, így jobb bepakolni és odébb állni.


Meg milyen tutiba szült bele? Gyermeket vállaltak felnőtt, dolgozó emberként egy olyan szituációban, ami teljesen normális és megfelelő az egész világon. Eztán a gyors költözés miatt átmenetileg megszálltak a szülőknél, ahol a pasas rájött, hogy tök jó anyucika szoknyáján, meg még pénz is megmarad, neki esze ágában sincs menni. A NŐ MEG MENNE. Azért ne mosd már össze a picshájukat meresztő idiótákkal, akik 18 évesen anyós nyakára cuccolnak, majd sorban potyogtatják a gyereket és eszük ágában sincs elmenni, mert nekik az megéri.


Kérdező, költözz el. Akkor nem jön. Majd lehet átgondolja akkor az a barom. Ha meg nem, akkor jobban is jársz. Eszem megáll ilyen férfiak, hogy nem érdekli őket a párjuk/feleségük igénye, lelkivilága, csak ülnek az anyjuk szoknyáján, meg meghúzzák magukat, mint egy óvodás, ha konfliktus van. Tök mindegy, hogy most, anyja, nagyanyja, akármelyik. Ugyanaz.

2014. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
85%

Mi a fura a nagyon öreg 74 éves dédin? Esetleg ez ilyen burkolt célzás arra, hogy ha csak 74 éves a dédi akkor a kérdező biztos túl fiatal? Én 26 vagyok, nálunk a dédik 67 és 75 évesek. 67!!! éves és dédi. Pedig én is már 26 vagyok, véletlen sem lehet kislánynak nevezni.


Vagy az, hogy a 74 éves miért számít öregnek? Nálunk a 75 éves még a fotelből sem tudna felállni egyedül, csak kb. hatodjára, egy buszra nem szállhat fel, mert eltévedne. Anyósom anyósa meg 80 felett fát hasogat és kikéri magának, ha ott vagyunk és valaki segíteni akar. Nem egyformák az öregek.

2014. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%

Hát, az én 76 éves nagymamám tök fitt, ha lenne dédunokája, simán rohangászna utána. ellenben a 65 éves anyósommal, aki a nagyon öreges, instabil, rozoga, szintén eltörte vállát, felemelni se tudna egy 10 kilós gyereket, nemhogy rávenni egy mondjuk peluscserére.


Kb. fél évig éltünk a nagyanyámmal és anyukámmal, szörnyű volt. Én ugyan még fiatal vagyok, és anyukám ritka jó arc, minden anyukától elnézést, de a világon a legjobb mama, de az anyja megöregedett, tönkremenőben van pszichésen. Állandóan engem bántott, mióta csak odaköltözött. Minden nap sírtam, minden nap velem üvöltözött. Az egyetlen menekülés a költözés volt. Beszéld meg az uraddal, mert ha állandóan macerál a dédi, az a gyereknek se jó. Évekig hallgattam, ahogy az apám cseszegeti hasonlóképp anyut, és nem volt túlzottan jó érzés. Az önutálat ismerős dolog, csak én nem járok pszichológushoz, de csak azért, mert nem találok jót.


A gyereknek nem jobb a dédi, te vagy az anyja, te kellesz neki. Akkor is, ha utálod magad, akkor is, ha haragszol a dédire. Te szülted, ember, létrehoztál egy kicsi csodát, ennél jobbat mit tehetsz?

2014. jún. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!