Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg akar változtatni a nagymam...

Meg akar változtatni a nagymamám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, akkor bele is vágnék az egész törénetbe:

Másodszülött unoka vagyok a családban, és az unokatesóm, aki 4 évvel idősebb tőlem kiment angliába az anyukájával és a tesójával. És azóta - mivel nekünk van netünk - akárhányszor elmegyek mindig róla beszélnek. Én megértem, hogy hiányzik nekik, de kicsit zavaró egy idő után, hogy csak róla kérdeznek.

A második pedig:

Ebbe is belefolyik az unokatesóm, aki ráadásul fiú (!), de ezt csak a nagymamám csinálja.

Eléggé fiús lány vagyok, inkább a sötét színeket kedvelem, a szoknyákat meg kicsit sem.

Nos, ezt a mamám nem nagyon díjazza. Akárhányszor elmegyek (nem laknak messze, úgy 5-600m) mindig kritizálja az öltözködésem, hogy miért nem szoknyát hordok bezzeg az unokatesóm XY stb. Ez rányomta a viszonyunkra a bpecsétet erősen, mert egyre ritkábban megyek, azért, mert nem szeretném hallgatni hogy kritizál. Már mondtam neki, hogy Én így szeretek öltözködni, a sötét színeket szeretem, de neki ez nem elég. Folyton ezt csinálja, és "kicsit" idegesítő.

Mit tehetnék?


2014. ápr. 23. 12:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

7: jah..persze, 12 évesen...

Pontosan mit értesz ezen a mondaton? :)

2014. ápr. 23. 12:53
 12/22 A kérdező kommentje:
Oké, megértettem. Kevertem a két kérdést, bocsi. :))
2014. ápr. 23. 12:54
 13/22 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg türelmesen, igérd meg, hogy úgy lesz./ Ha nem is / Meg fog nyugodni. Én sem járok szoknyában. Sokkal kényelmesebb a nadrág. Nem vagyunk egyformák.

60 éves nagyi

2014. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

10-es

Bocs. Nem mindegyik nyugdíjasra jellemzö!

2014. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ugy értettem, kérdezö, hogy nem gondolom, hogy egy 12 évesnek csak ugy oadvágnak x ezret, hogy tessék kislányom vegyél magadnak göncöket. szoval ezért nem találom reálisnak, hogy -vegyél magadnak szoknyát.

egy 12 évesnek, meg még nem kell -dögnek, dögösnek lennie. :)


egy kis kamasz kiirta tegnap, hogy nem meri megmondani az anyukájának, hogy megjött neki..és ciki, és fél..és bla bla..ebböl kiindulva egy 12 éves még pláne gyerek. :)


egyébként, amikor az unokatestvérem 12 éves volt, éppen a halálfejes korszakát élte, tölem is mindig halálfejes övet, nyakláncot, láncot..kért. a nagymamám csak mosolygott rajta, mindenki tudta, hogy majd elmulik ez a korszaka is. azota meg pláza pinus lett. a te nagymamád is majd megnyugszik :D 1-2 év és másmilyen stilust probálsz ki.

2014. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha szüleidnek nincs gondja az öltözködéseddel, akkor nagymamád véleményével nagyon ne foglalkozzál. Ha sokat kritizál, akkor látogasd ritkábban.
2014. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Csak azt lehet megváltoztatni, aki gyenge és hagyja. Ez nem változás lesz, hanem bedarálás és agymosás. A többiek maguktól változnak, mert érnek, mert átgondolják, hogy mi jó nekik és mi nem és érés közben azokat, amelyek nekik passzolnak, beépítik magukba.


A nagyinak meg kell mondani, hogy hagyjon szépen téged békén, és ne hasonlítgasson másokhoz. Te te vagy, nem pedig más. Egy nagymamának nem a dolga, hogy kritizáljon és mássá farigcsáljon, mint amilyen vagy, hanem az, hogy elfogadjon olyannak, amilyen vagy (anyukádnak is az lenne a legfőbb dolga!). Süssön süteményt, kényeztessen, mneejn veled moziba- színhézba, meséljen a régmúltról, de ne csezsgessen, hogy te szerinte milyennek kéne, hogy legyél. Ahhoz semmi köze!


Én nem egyre ritkábban mennék hozzá, hanem ha bánt - márpedig azzal, amit művel, bánt! - egyáltalán nem. Ha anyira favorizálja az unokatesót, akkor talál menjen az hozzá.

2014. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nos igen, elmondtam neki hogy Én nem szeretnék változni, de egyre akaratosabb. Megmondtam hogyha szeret, akkor fogadjon el, dehát ez van..
2014. ápr. 23. 19:55
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedvesen megmondanám, hogy ha így nem vagyok jó, akkor legközelebb talán el sem jövök.

Más ha az embernek tényleg nehezen elviselhető tulajdonságai vannak, pl. nem mosakszik vagy valami, de ne abba szóljon már bele a nagyi hogy te szoknyát hordasz-e vagy nadrágot...oké, tiszteljük, szeressük mert a nagyink de ettől még nem jogosult arra hogy beleszóljon az életünkbe, pláne ilyen dolgokba.

2014. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 25. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!