Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg akar változtatni a nagymam...

Meg akar változtatni a nagymamám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, akkor bele is vágnék az egész törénetbe:

Másodszülött unoka vagyok a családban, és az unokatesóm, aki 4 évvel idősebb tőlem kiment angliába az anyukájával és a tesójával. És azóta - mivel nekünk van netünk - akárhányszor elmegyek mindig róla beszélnek. Én megértem, hogy hiányzik nekik, de kicsit zavaró egy idő után, hogy csak róla kérdeznek.

A második pedig:

Ebbe is belefolyik az unokatesóm, aki ráadásul fiú (!), de ezt csak a nagymamám csinálja.

Eléggé fiús lány vagyok, inkább a sötét színeket kedvelem, a szoknyákat meg kicsit sem.

Nos, ezt a mamám nem nagyon díjazza. Akárhányszor elmegyek (nem laknak messze, úgy 5-600m) mindig kritizálja az öltözködésem, hogy miért nem szoknyát hordok bezzeg az unokatesóm XY stb. Ez rányomta a viszonyunkra a bpecsétet erősen, mert egyre ritkábban megyek, azért, mert nem szeretném hallgatni hogy kritizál. Már mondtam neki, hogy Én így szeretek öltözködni, a sötét színeket szeretem, de neki ez nem elég. Folyton ezt csinálja, és "kicsit" idegesítő.

Mit tehetnék?


2014. ápr. 23. 12:06
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

én az mondanám, hogy ne a mamád miatt változz, ha hajlandó is lennél megváltozni. és csak úgy öltözz, csak úgy élj, ahogy te jól érzed magad és még éppen nem kelt közfelháborodást :) ne hagyd magad, nehogy komplexusok alakuljanak ki nálad emiatt!!

én nem értem az olyan szülőket/nagyszülőket akik ilyenek, nem is tudja, de ezzel neked egy életre gondot okozhat, hogy állandóan hasonlítgatnak, ráadásul a rokongyerekhez, miért nem vagy jó neki úgy ahogy vagy? az ilyenekre nem kell hallgatni, és mindig azt ki mondja, ne azt hogy mit!! ne változtass miatta! főleg, ha téged idegesít ez már, akkor azt tedd amit jónak érzel!!!

2014. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
bocsi lemaradt, szóval ne azt nézd, hogy mit, hanem, hogy ki mondja. mármint milyen ember....
2014. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!