Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak én reagálom túl a dolgoka...

Csak én reagálom túl a dolgokat, vagy a nagymamám túl okos?

Figyelt kérdés

ma anyukámnak apukámmal el kellett menni másik városba az orvoshoz,és anyukám szülei eljöttek,tatám elviszi őket kocsival (mikor anyukámnak kell menni orvoshoz olyankor mindig megy a mamám is,de most apukámnak kellett menni),és a mamám itt maradt,hogy majd ő "főz". Én reggel elmentem suliba,11 felé értem haza.mire jöttem haza?fürdő kipakolva totál,ő takarít,és ami a legrosszabb,hogy az ebédhez akkor még hozzá sem fogott.kérdezi tőlem,hogy kell-e mennem WC-re,mondtam,hogy inkább zuhanyoznom kellene,ő meg kérdezte miért,én csak annyit válaszoltam hogy "mert".tisztára le voltam izzadva,iszonyat hőség van,muszály volt lezuhanyoznom!én megértem hogy mint nagymama segíteni szeretne,de senki sem kérte arra hogy takarítsa ki a fürdőt,gondolhatot volna arra,hogy én és a tesom hazajövünk éhesen,az ebéd fontosabb.amikor hazaértem,utánna 10-15 percre fogott hozzá az ebédnek.amúgy amikor ráérek,én is ki takarítottam volna a fürdőt!mit gondoltok?talán én reagálom túl? :(

18/l



2014. jún. 11. 11:09
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Igen túlreagáltad.

A nagyik ilyenek, szeretnek tevékenykedni és bár nem ismerem a főzési tudását, de az én 80 eves nagyim 1 óra alatt rittyent 3 fogásos ebédet. Mellesleg pl. nálunk az ebéd az 1 és 2 között szokott lenni. Lehet nagyidnak nem szóltatok, hogy pontosan mit és mit ne csináljon, de ez meg nem feltétlenül a te dolgod, hanem a szüleidés.

2014. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda nagyik vannak. Ki meri takarítani a fürdőt, és nem gondol arra, hogy te most kivételesen 11- kor hazaérsz, 11 óra 1 perckor már enni akarsz (nem reggeliztél, vagy bélférges vagy, hogy már 11 - kor éhen akarsz halni?), de evés közben rögtön tusolni akarsz (megjegyzem, te okos, hogy így kihevülve nem is jó rögtön tusolni, mert tüdőgyulladást kapsz). Igen, túlreagálod, és még szemtelen is vagy. "mert"
2014. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
61%
Buta lotyó..
2014. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy egy 18 (!) éves nagylány mellett a nagyinak kell takarítania a fürdőszobát.

Az még szomorúbb, hogy még számon is kéri a "kisunoka", hogy még nincs kész az ebéd.

Ha már szívességet kértek a nagyiéktól, előtte való este, vagy korán reggel anyukád, (esetleg az elkényeztetett pici 18 éves unoka) megfőzhetett volna, és megvendégelhették volna a segítő nagyit.

(AZ 5 éves unokám már "vendégül látott" minket, mikor mentünk hozzájuk, szendvicset készített, anyukája alig segített. )

2014. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a nagyit szeretném itthonra. Ha neked nem jó, nekem tökéletes.
2014. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

Az gondolom meg sem fordult a fejedben, hogy segíts neki befejezni a takarítást, és utána együtt gyorsan össze dobjátok az ebédet?!

Te mindenkit házirabszolgának tekintesz a családban?!

2014. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

Milyen rossz indulatú emberek vannak itt....döbbenet......akitől normális,értelmes választ kaptam,annak köszönöm szépen!

KIMONDTA HOGY SZÁMON KÉRTEM TŐLE???én semmit se kértem tőle számon EGY SZÓT nem szóltam!és a szüleim sem örülnek,hogy itthon tevékenykedik!nem ismeritek a nagyimat,mindenbe bele avatkozik,ha itt van,nem válthatok anyámmal négyszem közt pár szót,itt van hallgatózik,aztán bele avatkozik!mielőtt hazaértem,anyámmal beszéltem,tudta hogy alig ettem reggel.amúgy mikor hazaértem,összetakarítottam a szobám és tanulnom kellett.

2014. jún. 11. 12:19
 18/56 anonim ***** válasza:

Ha reggel alig ettél és nincs kész már 11 óra előtt az ebéd (amivel szerintem nincs is probléma), akkor én gyorsan összedobnék egy szendvicset, aztán segítenék főzni a mamának, ha nem is sokat, mert tanulni kell, legalább az előkészületekben. Az maximum negyed óra lehet, vagy még annyi sem, de nagyon nagy segítség, ha nem mindent egyedül kell csinálni az embernek és gyorsabban is kész az ebéd.

Nem vagy már kisbaba!


Hidd el, nem rosszindulatból mondom, de soha nem leszel önálló, érett ember, ha ilyesmin fennakadsz, aztán ahelyett, hogy ebben a helyzetben gyorsan ennél pár falatot, aztán segítenél kicsit, itt hisztizel.


Ha meg nem szeretitek, hogy a mamád ott tevékenykedjen nálatok, akkor köszönitek, de nem kértek segítséget, ne fáradjon, boldogultok egyedül, majd ti megfőztök magatoknak.

2014. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

az #1 válaszolónak válaszolva: igen,máskor is csinált ilyet,de még anyám se kérte hogy maradjon itt főzni,sőt mi több anyám se örült hogy itt akar maradni.jó,nem is az ebéd a probléma,mert megoldottam,de mindenbe bele üti az orrát,minden mozdulatom figyeli mit csinálok,kimentem engedni egy 2 literes üvegbe vizet,és megkérdezi "az minek?".

A rosszindulatú válaszolónak: az nem pofátlanság hogy mindig kihalgat amit anyámmal beszélek?amihez semmi köze?az nem pofátlanság hogy mindenbe bele szól? Az nem pofátlanság hogy mindent 600x elmond,ha 1x azt mondjuk neki hogy "igen finom az ebéd vagy a kalács" vagy "igen jó lesz így",akkor is még számtalanszor elismétli!és egy idő után már kiidegöli az embert!><

2014. jún. 11. 13:03
 20/56 anonim ***** válasza:
Akkor minek hívtátok oda? A kocsi kell, mert busszal nem tudtok menni, de a mama csak ne "pofázzon". Igaz? Reggel alig ettél. Ezek szerint csak ettél valamit. 11 óráig annak ki kéne tartani. Mit kell tanulnod már ilyenkor, suli szünet ellőtti osztálykirándulásos napköziben? Ha 18 vagy, akkor meg már az érettségik régen lementek, arra már késő tanulni. Nem két hét alatt fogsz a szóbelire 4 évnyi anyagot megtanulni. Ha a tanulásban is olyan életképes vagy, mint az evésben, nem hiszem, hogy meglesz a kék könyvecskéd..
2014. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!