Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak én reagálom túl a dolgoka...

Csak én reagálom túl a dolgokat, vagy a nagymamám túl okos?

Figyelt kérdés

ma anyukámnak apukámmal el kellett menni másik városba az orvoshoz,és anyukám szülei eljöttek,tatám elviszi őket kocsival (mikor anyukámnak kell menni orvoshoz olyankor mindig megy a mamám is,de most apukámnak kellett menni),és a mamám itt maradt,hogy majd ő "főz". Én reggel elmentem suliba,11 felé értem haza.mire jöttem haza?fürdő kipakolva totál,ő takarít,és ami a legrosszabb,hogy az ebédhez akkor még hozzá sem fogott.kérdezi tőlem,hogy kell-e mennem WC-re,mondtam,hogy inkább zuhanyoznom kellene,ő meg kérdezte miért,én csak annyit válaszoltam hogy "mert".tisztára le voltam izzadva,iszonyat hőség van,muszály volt lezuhanyoznom!én megértem hogy mint nagymama segíteni szeretne,de senki sem kérte arra hogy takarítsa ki a fürdőt,gondolhatot volna arra,hogy én és a tesom hazajövünk éhesen,az ebéd fontosabb.amikor hazaértem,utánna 10-15 percre fogott hozzá az ebédnek.amúgy amikor ráérek,én is ki takarítottam volna a fürdőt!mit gondoltok?talán én reagálom túl? :(

18/l



2014. jún. 11. 11:09
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
0%
A szakmai gyakorlat a mentalitásodat elnézve a legősibb mesterség lehet. Ahhoz miért kell 20 oldal? Elég, ha csak annyit mondasz arra a kérdésre, hogy csinálod - e gumi nélkül, hogy "mert?" ez meg már jól megy, mert Mamádnak is ezt mondod. Kész, ki vagy képezve.
2014. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
39%

41-es, megérkezett anyukád, és társalogtok?

Kérdező, nem reagálod túl. A minden lében kanál nagymama kihasználta az alkalmat, hogy végigturkálja a lakásotokat, és eldicsekedhessen a szorgalmával.

2014. jún. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

"mire jöttem haza?"

A normális az lett volna: Mit segíthetek, kedves nagymama?

Így gyorsabban - együtt - kész lettetek volna, lett volna tiszta lakás, finom ebéd és nyugodt feladatírás. A beteg apuka nyugalomba békébe érkezett volna haza anyukával.

Legközelebb próbáld meg így.

Nem "túlreagálás" van itt, hanem szeretetlenség. Szeretettel, egymásra figyeléssel minden könnyebb, szebb és jobb!


Fodor Ákos

Axióma


A szeretésen

kívül minden emberi

tett: romépítés.

2014. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 Imola Ágnes ***** válasza:
54%
A kedves románozóknak csak annyit, hogy én is Romániában élek.... mégsem beszéltem így soha sem szüleimmel, sem a nagyszüleimmel.... de ez már más téma... részemről vége a beszélgetésnek, de kedves kérdező, elgondolkodhatnál azon, hogy miért kaptál ennyi egyhangú választ....
2014. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
33%
A határon túli magyart románozó mélyre ássa el magát, de nagy iramban! Magyarország az egyetlen ország, mely önmagával határos.
2014. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:
na végre valaki (#42-es válaszoló) megértette,miért voltam annyira feldúlt!egy minden lében kanál nagymamának most pont jol jött,hogy üres házba volt,szét nézett,mi van otthon.amúgy anyám erre számított is,és előző nap minden fontos dolgot elpakolt,amit nem akrt,hogy megtaláljon.
2014. jún. 12. 11:37
 47/56 anonim ***** válasza:
De arra jó, hogy főzzön nektek, meg menjen anyukáddal az orvoshoz. Ti meg a háta mögött kibeszélitek. Szégyelljétek magatokat! Te is meg édesanyád is!
2014. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
Akkor még mindig nem találod a vibrátorodat, sajnos. Nekem nem lennének titkaim a nagymamám előtt, örülnék, ha még élne. Te utálod őt, és semmit nem akarsz vele megosztani. Miért fájna neked, hogy tudja, mi van a fürdőszobában (ismétlem, mi olyan kincset tartotok ott, amit nem találhat meg, szappant?) Jó, hogy nem kiáltod ki rögtön tolvajnak, mert kipakolta a fürdőt. A nagy szakmai gyakorlatod, ami 20 oldalba telt, hogyhogy már ki lett annyira elemezve mostanra, hogy már megint otthon netezel? :D
2014. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
58%
Az nagyon szupi, hogy segít a nagyi, de kéretlenül kitakarítani az számomra is tülzás. A mamám, akit imádtam, mindig bevizsgálta a lakásunkat, mikor jótt. Nagyon zavaró volt. Ha most átjönne az anyósom, hogy vigyázzon a gyerekekre, és kitakarítana, akkor többet nem kérném meg, hogy jöjjón el. És igen, nem szeretném, ha a szúk családomon kívül( férj, gyerekek), bárki hozzányúlna a dolgaimhoz, még takarítás, vagy rendrakás címszó alatt sem.
2014. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
De mi baja lesz a telefonodnak/bögrédnek/tolladnak , ha a mama/anyós megnézi, esetleg, uram bocsá' arrébb teszi? Szerintem, ha valaki ennyire nem akarja, hogy más is lássa/fogja a cuccait, ott rejtegetnivaló van. SMS- ek, amiket nem akarod, hogy anyós lásson, titkos szerelmeslevelek a fiókban, vagy ilyesmi. Mert ha nem lenne titkotok, nem zavarna. Mondhatsz te akármit, utolsó.
2014. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!