Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám szóvá tette amiért...

Nagyanyám szóvá tette amiért nem sírtam dédnagyanyám temetésén. Kinek lehet igaza?

Figyelt kérdés

A napokban nagyanyám megkérdezte hogy szerettem-e a dédnagyanyámat.

Eléggé meglepett a dolog hisz a családból én jártam hozzá a legtöbbet,még a kórházba is bementem hozzá naponta.

Ha nem szeretek valakit,akkor nem töltök vele sok időt,ez evidens.

Néhány hónapja meghalt a dédim és ezt a témát most hozta fel nagyanyám.

Szerinte ha tényleg szerettem volna akkor sírtam volna a temetésen.

Én szerettem a dédnagyanyámat és attól hogy nem sírtam az szerintem nem azt jelenti,hogy nem szerettem őt.

A férfiak egyébként se bőgnek annyit,mint a nők.


21/F



2015. jan. 20. 18:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Októberben temettük dédit, nem szerettem, mégis sírtam, mert megható volt a temetés.

Nem a könnyek mutatják a szeretetet.

2015. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég halt meg a mamám, akit nagyon szerettem, és nagyon sokat köszönhetek neki, de csak pár könnycsepp jött csordult ki a szememből a temetésén. (pedig nő vagyok)


Egyrészt képtelen vagyok idegenek előtt érzelmet nyilvánítani, másrészt még sosem sírtam, ha valaki meghalt. (biztos mennem van a hiba). Viszont megállás nélkül pörög az agyam, egy kicsit mintha blokkolná is az információt, és csak jóval később tudatosul igazán.

Sokszor eszembe jut a mama, de nem tudok sírni. Pedig mi igazán közel álltunk egymáshoz.


(UI: csak a kórházban sírtam, mikor megköszöntem neki mindent, amit kaptam tőle, az nem ment hüppögés nélkül)

2015. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sírtam,pedig szerettem,de 93 éves volt,szép kort megért,senkit nem ért váratlanul a halála.
2015. jan. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy kinek van igaza. A sírás érzelmi kérdés. Ha nem sírtál, akkor nem sírtál. Szerinte el kellett volna játszanod, mint egy színész? Elég fura. Ha az a célod, hogy megnyugtasd és jó maradjon a kapcsolatotok, találj ki vfalamit.

Pl. azért nem sírtam, mert előtte bevettem 5 szem nyugtatót.

Vagy: annyit sírtam a temetés előtt otthon, hogy ott már nem sírtam.

Ha nem a nagymamádról lenne szó, azt javasolnám, hogy küldd el a fenébe, ilyenért nem illik valakinek szólni..

2015. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

12 éves voltam, mikor a mamám meghalt...a temetésen ugyan nem sírtam, de a mai napig sírva könnyezem a hiányát mikor feltörnek az emlékek és egyedül vagyok...


26/N

2015. jan. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%
Mondjad neki, hogy te temetéseden fogok sírna. Azonnal el fog hallgatni.
2015. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Heh, gondolom olyan, mint az én nagyanyám.. Khm érdekes.


Ő annak idején azt tette szóvá, hogy hat évesen nem sírtam nagyapám temetésén miközben az összes többi unokája sírt. (A többiek 10 éven felüliek voltak.) Addig meg se halt senkim, azt se tudtam mi van kb. És ezzel bäszogatott engem is meg anyámat is, hogy én bezzeg nem sírtam...

2015. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!