Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal...

Mit csináljak a nagymamámmal hogy ne legyen mindig útban és ne idegesítsen?

Figyelt kérdés
A mamám 88 éves én 20 velünk él születésem óta.. Anya a mamám és én. Anya beteg lett és nem tud semmit csinálni csak feküdni. Én segítek neki csinálok mindent. Ezzel nem is lenne baj de a mamám mindig ott van ahol nem kéne és próbál segíteni de inkább kárt csinál mint hasznot. És már lassú is mivel idős tehát mindig útban van. Én sokkal gyorsabb vagyok és pörgősebb is. Már csak a természetem miatt is. Én pörgök csinálom neki meg megalszik a tej a szájában... Mindig mondom neki hogy menjen ki megcsinálom meg útban van és hagyja hadd csinaljam a dolgom de nem érti. Már nem tudom mit csináljak vele. Hogy értem el hogy ne legyen mindig útban. Már párszor össze is vesztem vele meg elég csúnyán beszóltam mert annyira felidegesített a hülyesegeivel de még mindig nem érti hogy nincs rá szükségem. Mivel érjem el hogy ne hátráltasson??
2015. ápr. 8. 12:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
61%

Most komolyan, nem szégyellitek magatokat???


Azért érdekelne, hogy azok, akik így lehurrogják a lányt, voltak-e valaha ilyen helyzetben, ápoltak-e 100%-ban hosszú időn át idős beteg embert? És ha igen, ezt hány évesen tették?


Én évekig gondoztam napi szinten haláluk előtt szüleimet, és még nekem is, 35-40 évesen megterhelő volt, mind fizikailag, mind idegileg!


Amikor tudod, hogy menned kell dolgozni, és előtte szeretnél aludni egy órácskát a 12 órás éjszakai műszak előtt, és azért nem tudsz, mert valaki azzal, hogy segíteni akar, olyan szinten hátráltat, hogy nem fér bele... mert másfél órával tovább tart!


Amikor már hónapok óta 3-4 óra alvással vagy talpon napi 20 órát, akkor nem olyan egyszerű türelmesnek lenni!


Mások ilyenkor beadják az időseket otthonba, ez a lány megtesz mindent, amit tud, ezzel telik a fiatalsága! Inkább elismerést érdemel, és nem lehurrogást!

Mert higgyétek el, teljesen más végigcsinálni, mint elméletben tudni... Vagy csak részese lenni!


Kérdező: az egyetlen megoldás valóban az, ha megkéred valamire, amitől hasznosnak érzi magát, és ami lefoglalja. Más tényleg nincs... Nem hibáztathatod érte, hiszen az alap probléma valóban az, hogy nem akar haszontalan lenni... És ez főleg a korával jár.


Ami nálam anno bevált: megkértem anyut, mosogasson el! Amíg el lefoglalta, tisztába tudtam tenni apukámat, át tudtam öltöztetni. Aztán megkértem, figyeljen apura, addig elpakolok a konyhában... azalatt gyorsan átmosogattam az edényeket. Sajnos csak így működik... Kitartás!

2015. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
88%
Adj neki mindig másik helyiségben feladatot amit meg bír csinálni és elszöszmötöl vele, amíg te teszed a dolgod. Pl. csináljon anyukádnak egy teát és vigye oda neki vagy menjen el a boltba egy kenyérért adjon fel egy csekket a postán. Nem is muszáj létszükség dolognak lennie csak hadd érezze magát hasznosnak. Ilyen apróságokra kérd meg amit biztos meg bír csinálni, nem is muszáj hasznosnak lennie.
2015. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
59%
bármennyire is hiszed, hogy a te hozzáállásoddal nincsen baj, igen is van. 88 évesen nem csoda, hogy lassú, viszont vedd azt is figyelembe, hogy ha nem adsz neki teret, akkor haszontalannak fogja érezni magát, előbb-utóbb nem lesz miért élnie. Légy türelmes, mert igen is itt te vagy az, aki gonosz és nem a nagyi.
2015. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%

Azt mindenki elfelejti figyelembe venni illetve kiemelni, hogy a nagyid az anyukád anyja, akármilyen hihetetlen is elképzelni.

Hál' Isten, hogy 88 évesen van még olyan állapotban, hogy gondoskodni tudjon a családjáról, ugyanis éppen azt tenné.

"Én segítek neki csinálok mindent" - nagymamád mit csinálhat a saját gyerekéért? Mert azt el tudom hinni, hogy ilyen hozzáállásoddal az sem érdekli ha felfordulsz, de a lánya valószínűleg igen.

Miért nem lehet alkalmazkodni hozzá? Igen, ő az idősebb, de ez nem azt jelenti hogy hülye értéktelen akármi aminek lejárt az ideje, és akkor már csak neked kell pörögnöd. Egyébként igen, veled van a fő probléma.

Én is pörgök a konyhában, a férjem pedig szeret segíteni, de nyilván jóval lassabb, megfontoltabb. Amíg ő eltötymörög egy feladattal, én megcsinálok minden mást, az a tíz perc ide vagy oda teljesen mindegy. Ha hagynád, éppenhogy segítene.

Akárhogy nézzük, ott ő a rangidős, nagyon becsülendő ahogy mondták, hogy gondoskodsz jóanyádról, de ez nem azt jelenti hogy innentől te vagy a tutikirály és fogja be mindenki a pofáját.


"Már párszor össze is vesztem vele meg elég csúnyán beszóltam mert annyira felidegesített a hülyesegeivel de még mindig nem érti hogy nincs rá szükségem."


Ez elmond rólad mindent. Nem vagy jó ember.

2015. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos ezt csak az tudja, milyen, aki már megtapasztalta. Mikor viszed a forró levessel teli fazekat és hiába kéred, hogy menjen arrébb az ajtóból, mire felfogja, 10 perc, mire elindul, még 10 perc. Napi szinten átélve minden egyes mozzanatnál ugyanezt tényleg idegörlő. Nálunk is olyan volt a lakás, hogy ki se lehetett kerülni és mindig pont olyan helyen állt. Vettem volna ki a hűtőből a jeget, mert megégettem a kezemet, de mire arrébb ment, majdnem elájultam, vagy vittem volna ki teregetni a ruhákat, de mire az ajtóból odébb ment, leszakadt a kezem a ruháskosártól.
2015. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy anyat 10 éve ápolom mert súlyos beteg. Csak most rosszabb lett és ez mellett egyetemre járok és dolgozom is. És csinálok mindent itthon. Próbálnék neki adni valami feladatot de semmit nem csinál meg rendesen. Egy mosogatást nem tudok rábízni mert vagy összetöri a dolgok felét vagy minden koszos marad és mosogathatok utána... Ami plusz idő és víz és stb.
2015. ápr. 8. 13:39
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 10 éves korod óta csinálod ezt így? Vagy hogy?
2015. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
81%

#26: igen, erre mondtam, hogy utána stikában elmosogattam én is...


Esetleg nálatok nincs igénybe vehető házigondozás, ahonnan napi pár órát besegítenének? Nálunk annak idején ez rengeteget segített.


#21 voltam.

2015. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Igen 10 éves korom óta.. Mivel se testvérem se apám se nagyszüleim a mamámon kívül így nekem kellett. Nálunk ilyenre sajnos nincs lehetőség. Valami mondvacsinált dologra hivatkozva nem lehet ilyet kérni
2015. ápr. 8. 15:01
 30/37 anonim ***** válasza:
Nem mondvacsinált dolog... hanem azért, mert anyukád nem tudja magát ellátni.
2015. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!