Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal...

Mit csináljak a nagymamámmal hogy ne legyen mindig útban és ne idegesítsen?

Figyelt kérdés
A mamám 88 éves én 20 velünk él születésem óta.. Anya a mamám és én. Anya beteg lett és nem tud semmit csinálni csak feküdni. Én segítek neki csinálok mindent. Ezzel nem is lenne baj de a mamám mindig ott van ahol nem kéne és próbál segíteni de inkább kárt csinál mint hasznot. És már lassú is mivel idős tehát mindig útban van. Én sokkal gyorsabb vagyok és pörgősebb is. Már csak a természetem miatt is. Én pörgök csinálom neki meg megalszik a tej a szájában... Mindig mondom neki hogy menjen ki megcsinálom meg útban van és hagyja hadd csinaljam a dolgom de nem érti. Már nem tudom mit csináljak vele. Hogy értem el hogy ne legyen mindig útban. Már párszor össze is vesztem vele meg elég csúnyán beszóltam mert annyira felidegesített a hülyesegeivel de még mindig nem érti hogy nincs rá szükségem. Mivel érjem el hogy ne hátráltasson??
2015. ápr. 8. 12:18
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam... A háziorvos mondott valami idióta indokot hogy miért nem lehet ilyet kérni.
2015. ápr. 8. 15:06
 32/37 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem a háziorvostól. A háziorvostól csak ápolói segítséget lehet kérni. Keresd fel a helyi humánsegítőt, vagy idősek otthonát, ott meg tudják mondani, van-e ilyen lehetőség nálatok, és hogy merre indulj el!
2015. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Rendben :) köszönöm a segítséget
2015. ápr. 8. 16:33
 34/37 anonim ***** válasza:
51%
Szóval a 78 éves nagyid gondozta az édesanyádat és nevelt fel téged, az anyukád ápolását tőle vetted át, és most útban van a nagyi, mert már nem olyan fitt és fürge. Értem.
2015. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Nem vettem át... Mindig is én csináltam

10 évesen én kezdtem el és azóta is én csinálom.

Lehet hogy számodra ért hihetetlen de 10 évesen volt bennem annyi felelősség és felnőttség hogy tudtam csinálni.

A drága nagyi már régen otthonba adta volna anyát... Ezt megmondta nekem is.

2015. ápr. 8. 23:40
 36/37 A kérdező kommentje:
Engem pedig nem nevelt... Anya nevelt bár nem nagyon kellett mert 1 hónap alatt kellett felnőtté válnom
2015. ápr. 8. 23:41
 37/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

gondolom számítottál rá hogy el leszel mondva mindennek...

Sajnos azonban ezt tényleg csak azt tudja a ki benne van/volt! Minden szeretet és tisztelet ellenére néha betelik a pohár. Akinél nincs így, vagy úgy gondolja soha nem lesz így az mehet Kalkuttába betegeket gondozni és pályázhat a béke Nobel-díjra. De tegyük már a szívünkre a kezünket, aki olyan türelmes jóságos, akinél soha nem borul a bili az elmondja a másikat mindennek csak mert ő más? pálcát tör a másik felett?

Szóval minden ítélkezés előtt szálljon már mindenki magába! Bármennyire is szerettem a nagyanyámat zokon esett amikor 2-3 óránként fel kellett éjszaka kelni hozzá és kivinni a WC-re, vagy a csak visszahúzgálni az ágyra mert lecsúszkált mivel nem tudta hol van és mit csinál (és ne jöjjön azzal senki hogy majd a gyerekemhez is fel kell kelni mert más emelgetni egy 3-4 kg-os babát meg 60 kg-os felnőttet). És a fizikai "kikészülés" mellett borzalmas volt látni hogy az én drága nagymamám aki világ életében szeretett dolgozni, egy magatehetetlen ember lett. szóval lelkileg is megviselt. Bevetettünk minden trükköt hogy nyugodtabb legyen az éjszakája és így a mienk is (napközben nem hagytuk aludni, Tv, beszélgettünk vele, éjszakára altató de ezzel annyit értünk el, hogy 10 helyett "csak" éjfélkor kezdődött a szokásos "járat"). És most rossz emberek vagyunk mert nappal is helyet kellett állnunk és szerettünk volna éjszaka egy picit többet pihenni?

Kérdező kaptál hasznos tanácsokat amiket érdemes megfogadni, Az is igaz magadban is egy kicsit rendet kell tenni amennyire tudsz (utálni fogsz de leírom) picikét türelmesebbnek kell lenned különben te is belerokkansz!

Minden jót!

2015. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!