Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van köztetek olyan, aki ha...

Van köztetek olyan, aki ha pók van a lakásban, kiviszi az udvarra? Vagy csak az én nagyszüleim ilyen furák?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy lecsapnák újságpapírra futtatják fel (nagyapám sokszor a saját tenyerében) és kiviszik. Mondtam már főleg nagyapámnak, hogy ez veszélyes, de ő csak kinevet, meg szerinte ez a dolog csak egy olyan városi gyereknek fura, mint én vagyok. A nyári konyhában ha van pók, akkor azt ki se viszik, örülnek neki, mert hogy ott sok a légy és majd "pókúrfi" kivégzi őket (ez nagyapám szavajárása). Ez csak tényleg nekem furcsa, mert néhány barátom ugyanúgy nagyot nézett amikor elmondtam. Nem lehet ettől bajuk? Mondjuk halálos csípés?

2015. aug. 22. 14:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
Én rettegek a pókoktól, bogaraktól, így a barátomat szoktam megkérni, hogy vigye ki őket az erkélyre. :) Ha nem muszáj, nem ölöm meg őket. A legyeket meg többnyire elintézik a macskák. Egyébként halálos csípése nincs ezeknek a pókoknak, amik nálunk élnek
2015. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

Ha zavaró helyen van akkor kitessékelem, egyébként nem bántom őket. Takarításkor megritkítom a hálójukat, hogy mégse lógjon a plafonról egy méteres porcica, de egyáltalán nem zavarnak.

A magyarországi pókok a legnagyobb kárt azzal okozhatják, hogy beleesnek az ételbe és a megtalálónak elmegy az étvágya.

2015. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

Mi a veszelyes egy pokban Magyarorszagon?

Tisztelni kell az elolenyeket, szerintem jl teszik, hogy kiviszik, en is azt csinalom.

2015. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
Én 23 éves (nem nagymama korú) tősgyökeres pesti, belvárosi lány vagyok, de még életemben nem csaptam le pókot. Ha nagyon útban van pl. fürdőszoba, ágy környéke, fogom és kiteszem. Egyébként meg boldogan együtt élek velük, hogy elkapják a legyeket, muslicákat. Nyer-Nyer-ben gondolkodom, emberekkel, állatokkal kapcsolatban egyaránt.
2015. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint gyakori. Én sem félek a pókoktól városi létemre, de én csak simán lecsapom, nem nyúlok hozzá semmivel.
2015. aug. 22. 15:26
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Én semmilyen bogarat nem ölök meg a kifejezetten kártékonyakon kívül: szúnyog, légy, stb.


A pókokat kiviszem, a méhecskéket, darazsakat is vagy kiengedem, vagy pohárban kiteszem.

2015. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
Én se bántom őket. A darázs illetve méh az egyetlen, amit önvédelemből inkább lefújok, rettegek az allergiától, egyébként minden egyéb állatkát igyekszünk kíméletesen eltávolítani, hadd éljen tovább. Nekem attól nem jobb, ha megölöm, de neki rosszabb!
2015. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
Minden rovart igyekszem sértetlenül a lakásból kitessékelni, akár kézben.
2015. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%
Halálos csípés? :D Magyarországon nem él olyan pók, aminek halálos lenne a csípése. :) Ráadásul valóban hasznos kis állatok. Mi is kivisszük őket, ha meglátunk egy-egy nagyobb példányt. Szólok a férjemnek, megfogja a pókot egy üvegbe és kitessékeli a házból. Jó, nem is voltunk városiak soha........... :D
2015. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi városiak vagyunk, de mi se bántjuk a pókot. A hálóból, szobákból kiteszem őket az ablakon, a fürdőben meg hagyom a sarokban dolgozni. Ha hülye helyre rakja a hálót, onnan leszedem, de a plafonon nem zavar. Én nagyon érzékeny vagyok a szúnyogcsípésre, hatalmasra szoktak dagadni, így a pók az egyik legjobb barátom. :)) A szúnyogokon, legyeken kívül semmilyen bogarat nem szoktunk bántani, befőttesüveggel vagy papírlappal megfogjuk és az ablakon kitesszük őket. Jó olvasni, hogy ez milyen sokaknál természetes. :)
2015. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!