Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van köztetek olyan, aki ha...

Van köztetek olyan, aki ha pók van a lakásban, kiviszi az udvarra? Vagy csak az én nagyszüleim ilyen furák?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy lecsapnák újságpapírra futtatják fel (nagyapám sokszor a saját tenyerében) és kiviszik. Mondtam már főleg nagyapámnak, hogy ez veszélyes, de ő csak kinevet, meg szerinte ez a dolog csak egy olyan városi gyereknek fura, mint én vagyok. A nyári konyhában ha van pók, akkor azt ki se viszik, örülnek neki, mert hogy ott sok a légy és majd "pókúrfi" kivégzi őket (ez nagyapám szavajárása). Ez csak tényleg nekem furcsa, mert néhány barátom ugyanúgy nagyot nézett amikor elmondtam. Nem lehet ettől bajuk? Mondjuk halálos csípés?

2015. aug. 22. 14:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Én is kiviszem őket.

nem ölünk meg semmilyen lényt az önös érdekeink miatt. (csak, ha meg is esszük)

2015. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
92%

Miért kéne kirakni őket a lakásból? Én csak a fürdőkádból szoktam kitenni, ha belemennek és nem tudnak kimenni, meg a pókhálót szedem le, ha már zavaró.

Kisgyerek koromban miután anyu porszívózott, körbejártam, és megszámoltam, megvan-e minden pókunk. Ha hiányzott egy, akkor éktelen hisztit levertem :DDD

Elsős koromban pedig rajtakaptam a takarítónőt ahogy a csapba teszi és le akarja öblíteni a pókot, rászóltam, hogy ne ölje meg. 15 év telt el, az igazgató úr még mindig "pókos lánynak" hív, ha összefutok vele :D


Miért kéne megölni? Semmit nem árt. Ül a sarokban és megeszi a legyeket, szúnyogokat...

Nem a trópusokon élünk, hogy mérgező legyen a csípésük.

A nagyszüleid tök jó fejek.

2015. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
92%
Felfuttatom őket a papírra és kirakom a párkányra vagy a falra. Háló van az ablakon, nem tud visszajönni.
2015. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%

Én is "városi gyerek" vagyok, egy tetőtéri lakásban élek, de én sem ölöm meg őket, hanem kirakom őket a lakásból (pókot, molylepkét, fátyolkát, stb).


Van egy lapos, hengeres áttetsző falú műanyag dobozom, amivel "csapdába ejtem" őket úgy, hogy alá csúsztatok egy korong alakú lapot, aztán vagy kireptetem őket, vagy kiengedem őket a tetőre egyik ablakon keresztül.


Egyrészt hasznosak, másrészt nem lenne jó érzés elpusztítani őket, ha egyszer van más megoldás.

2015. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
92%

Én szeretem a pókokat, és hasznosak is, valószínűleg tízszer annyi rovar lenne a lakásban, ha ők nem lennének. Szóval én nem bántom őket, vigyázni is szoktam a hálóikra.


Barátnőm mondjuk pókfóbiás, hisztériás rohamot kap időnként a pókoktól, szóval az ő kedvéért ki szoktam rakni néha őket az ajtón, de lecsapni akkor sem csapom le őket.

2015. aug. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

Én sem szeretem őket megölni, és a legyen/szúnyogon kívül akármilyen állat megölésénél lelkiismeretfurdalásom van (pl. az is rosszul esik, amikor biciklivel csigára hajtok, sajnos előfordul).


A pókokat sem szoktam megölni. Sőt, vizsgaidőszakban még meg is szokom, hogy ott van a sarokban, és én tanulok, ő meg ott henyél :D Néha hülyeségből el is nevezem magamban, és beszélek hozzá, hogy "na mi van, Bence?"


A kaszáspókokat megszoktam, felőlem hadd bandázzanak nyugodtan, engem nem zavar :D Viszont ha nagyon elszaporodnak, kénytelen vagyok én is kinyírni őket, ilyenre is volt már példa. Takarításkor ugyanis lusta vagyok mindegy egyesével kivinni, és ilyenkor sajnos agyon kell nyomni őket. Illetve egyszer éjjel az ágyamban néztem filmet (laptopon), és a fényre jött egy jó nagy kaszáspók és a karomon kezdett felmászni a nyakam felé. Na akkor úgy megijedtem, hogy azt is agyonnyomtam bosszúból.


De az esetek többségében nem bántom őket, volt már olyan is, hogy egy óriási, masszív fekete pók (amik nem csinálnak hálót, hanem a földön szoktak rohangálni) volt a könyvemen, és én magam elé raktam a könyvet, hogy majd tanulok belőle. Erre megláttam a pókot, és ijedtemben kirohantam a szobából, pasi létemre :D De azt sem volt szívem megölni, hanem egy poharat borítottam rá (amiben ugrált!!!) és kivittem a szabadba.


Egyébként nem veszélyesek, Magyarországon nincs olyan pókfajta, aminek a csípése komoly problémát jelentene. (max. ha allergiás vagy rá stb.)

2015. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
92%
Nem gondoltam volna, hogy ennyien kirakjak :) En sem bantom oket :)
2015. aug. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Apu is mindig ezt csinálja. Én nem igazán merek még ennyire sem kontaktusba kerülni velük, pedig tudom, hogy nem bántanak. Ennek ellenére nem félek tőlük, és megölni sem szoktam őket, de ha zavaró helyen vannak, akkor mindig hívom apámat, hogy távolítsa el. Egyébként ő is minden rovarral így jár el, és én sem gondoltam volna, hogy ez ilyen gyakori, de ezek szerint igen, ami tényleg nagyon jó. :)
2015. aug. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kivisszük :)
2015. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
84%
Kiviszem. Babona. A pók szerencsét hoz.
2015. aug. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!