Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám után örököltem,...

A nagymamám után örököltem, de a nagynéném folyamatosan veszekszik velem, hogy az az ő öröksége. ÉN már teljesen kivagyok, most ez tényleg az övé, vagy mi?

Figyelt kérdés

16 èvew vagyok, a mamám fèl ève meghalt.

A vègrendeletèben rám hagyott 1millió ftot, meg pár db arany èkszert, porcelánt amiket kicsikènt szerettem.

Viszont a másik lánya zaklat engem is meg anyuèkat is, hogy nekem nem jár semmi ès hogy ezeket el fogja tőlem venni mert ez az övè ès nem az enyèm.

Èn már teljesen kivagyok, nem bírom ezt az egèszet, hogy ez már mindennapos.



2015. aug. 23. 14:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz vele. Ha nem állítja le magát, kérd anyukádékat, hogy beszéljenek vele, ha másként nem megy, akkor fel is jelentheted. Kiskorú vagy, komolyan fogják venni, hogy ha zaklat téged, fenyegetőzik.
2015. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%

volt végrendelet, hagyatéki tárgyalás?

ha igen már minden a tiéd,

de a köteles rész jár a rokonak

amúgy 18 éves kordig zárolják a számlát

2015. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%
egyet tegyél meg: váltsd át euróra, ne forintban tárold.
2015. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Végrendeletben hagyta rád, a tiéd, slussz. Nagynénit jelentsétek efl zaklatás miatt.
2015. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11%

Azért nem biztos ám, hogy ilyen egyszerű a helyzet.


Könnyen előfordulhat, hogy a nagymamád volt egy ritka intrikus személy.

Mi van, ha a dédnagymamád ékszereiről van szó, amit a dédnagyi a nagynénédnek adott, de a nagymamád rátette a kezét?

Szerethetted te kicsin, játszhattál is vele, a nagynénéd csak nem akart konfliktust, nem akarta izgatni a nagymamád, csak kivárni, amikor végre a neki adott gyűrűt vagy medált megkapja, amikor meghal a nagymama.

Erre a nagymamád olyanról írt végrendeletet, ami igazából nem is volt az övé. Pedig tudta, csak így tudott bajt keverni -mert a dédnagymama csak úgy mondta, hogy ez a tied lesz majd,a nagynénédnek-.


Gondolom te a mamádra ütöttél, a nagynénéd meg az ő mamájára, igaz?

Azt is meg lehetne nézni, hogy miből volt a pénz, mert lehet, hogy olyan dolgokból, amik tényleg a nagynénédet illetnék -nem írottak, hanem igazság szerint-.


Egyáltalán, próbáltad már megbeszélni vele? Vagy félsz, hogy erkölcsileg igaza van, és azért csak a joggal törődsz?

2015. szept. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem túl sok szappanoperát néztél utolsó.
2015. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 16-os; tévét sem sokat názek, nemhogy "szappanoperákat".


Viszont szeretek beszélgetni, és mögé nézni a dolgoknak.És amit írtam, az bizony megtörtént, legalább egyszer.

2015. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Megértelek. Wn egy lakást kaptam. Nem örököltem, nevemre íratta. Elég durva, amit kapok a nagynénémtol. Ne hagyd magad, kitartás.
2016. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%
15-ös, te szdsz valamit??? XDd
2016. máj. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!