Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A feleségemmel tönkrement a...

A feleségemmel tönkrement a házasságunk, a szüleim engem okolnak, és az anyám barátnője olyan pofátlan, hogy számon kéri rajtam a történteket, és pletykál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése után minden megváltozott, a feleségem már csak a bevásárló-automatát látta bennem, meg a pénzeszsákot, de ez már nem volt szerelem.

Sokszor beszéltünk róla, hogyan tovább, de ő nem akart válni, egyedül nem tudta volna felnevelni a gyerekünket.

Kitalálta, legyen még egy, de én nem akartam. Persze megpróbáltuk helyrehozni a dolgokat, de nem gondoltam volna, hogy titokban szándékosan teherbe esik.

Az sem kizárt, hogy volt mellettem valakije, mert voltak furcsa dolgai. De mindig kimagyarázta.

Addig sem volt már az igazi, de onnantól egyáltalán nem bíztam benne. Teljesen elhidegültünk.

Kértem, vetesse el, nem volt hajlandó. Bejelentettem, hogy el akarok válni, nem akarok így élni.

Időközben összejöttem egy nővel, akivel újra tudunk nevetni és jó vele. Ez hiányzott már évek óta az életemből.

Elváltunk végül, de a család kiközösített. Azt mondják, cserben hagytam a gyerekeimet. Pedig nem. Ők továbbra is az én gyerekeim, anyagilag is támogatom őket, és közös programok is vannak. Jobb lett volna nekik, ha 20 éven át egymás mellett élünk az anyjukkal, és alig szólunk egymáshoz?

A saját szüleim is a volt feleségem mellé álltak, pedig nem tudják, mi történt. Próbáltam elmondani, de nem érdekli őket, csak annyit látnak, hogy én leléptem, nem akarják megérteni, hogy az úgy nem élet, ahogy mi éltünk.

A legdurvább, hogy anyámnak van egy gusztustalanul pletykás barátnője, akinek fogalma sincs a dolgainkról, tudja felszínesen a történetet, és telepletykálta az egész várost, természetesen én vagyok azóta a világ legszemetebb embere. Költ hozzá, nem baj, ha fele sem igaz, csak pletykálhasson. Kértem, hogy álljon le, semmi köze hozzá, foglalkozzon a saját dolgaival, de azóta is visszahallottam már, hogy nem bírja befogni a lepénylesőjét. Egy ilyen emberrel mit lehet csinálni?

Kerülnek az emberek, pedig nem is tudják az igazságot, de én nem is akarom kiteregetni a magánéletemet, mert nem tartozik mindenkire.


2015. okt. 10. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2015. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Annal a kerdesnel mind a ket gyerek lombikkal fogant. Elarulod, hogy megis hogy lehet ugy teherbe esni lombikkal, hogy az apa nem akarja?
2015. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%

Tessek....a kerdes kamu 71%os írta ki , es igen megfordítva a helyzetet. "olyan mint egy kapitány"


A masik oldalt vergődik amit az 1valaszolo belinkelt!



igazságosztó biztos nem vagyok, csak irritál, amikor az egyik oldalról közelítik meg a kérdést.

és eleve úgy írják ki a kérdést, hogy befolyásolják az olvasókat. már a kérdésben is hibásnak van beállítva az egyik fél, és ártatlannak a másik.

egy távoli ismerős, aki csak egy pletykás vénasszony... biztos ott volt a házasságban, vagy a párocska vele osztotta meg az intim ügyeit... hallott valamit, és ítéletet hoz.

ilyenkor nekem mindig eszembe jut, hogy a másik oldal jó eséllyel máshogy mesélné el a történetet.

nem vagyok én igazságosztó, de nektek nem jut eszetekbe, hogy minden oldalnak 2 oldala van?


a saját életetekben olyan dolgok történnek, ahol az egyik fél szent életű, semmi hibát nem követ el, a másik meg maga az ördög, és minden rossz csakis őmiatta következik be? mert a kérdésben így van beállítva.

aki ezt így el is hiszi, azt érik majd meglepetések az életben.

2015. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
a vénasszony meg biztos nem színezett ki semmit, és tökéletesen tud mindent, holott ott sem volt és egyik féllel sem beszélt...aha, reális meglátás!
2015. okt. 10. 18:03
 15/19 anonim ***** válasza:
93%
Ostobának tűnsz, ha te azért rontod le itt a nő nevét, mert ott "biztos van valami". Nézz valami jó kis krimit, ha ennyire gyanakvó vagy.
2015. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

ja már megint egy férfi védő rinyálás

az bezzeg sose jutt el az agyukig hogy a gyerekkel plussz munka jár amiből nekik is ki kel venni a részük

2015. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

A kérdésből az is kimaradt, hogy apuka azt az időt töltötte hetyegéssel, amit a beteg gyerek fejlesztésére kellett volna fordítani.

Így jogos a család cserbenhagyása, nem lehet egyszerű kisgyerekkel fejlesztésre járni és közben még a nagyobbat is cipelni magunkkal, mert apuka félreszexelés miatt nem ér rá.

Az lett volna a gerinces megoldás, ha elválik és utána jön össze mással illetve továbbra is részt vesz a gyerekek nevelésében, ő is viszi fejlesztésre őket.

Ha nem jó egy kapcsolat, nem félrelépés a helyes megoldás, hanem a párterápia, és ha az sem megy, akkor válás és csak utána új pár. Te két lépést kihagytál,ráadásul a beteg gyereked látta kárát, ezért vannak a szülők kiakadva, nem a válás miatt.

2015. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

A felnőtté válás első leckéje: mindenért, amit csinálsz, te vagy a felelős, és te viseled a következményeket. Azt is, hogy az emberek beszélnek róla, te pedig nem tilthatod meg ezt senkinek.

Nem a szüleid dolga, hogy megoldják a szó szerint elk$rt életedet. A magánéleted pedig már rég ki van teregetve, általad is, hiszen itt is ezt teszed.:-)

2015. okt. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Jogi útra is lehet vinni a dolgot, pl rágalmazás, de elég megemlíteni neki, hogy ez lesz a következménye, és vannak tanúid is.. Akire nem is gondol de ugyan úgy nem bírják mint te. Nekem bevált ☺️
2020. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!