Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha semmit sem tehetek, ezek...

Ha semmit sem tehetek, ezek után jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

Apámtól béreljük a lakást, amiben lakunk, piaci árnál alacsonyabb havi díjért.

7 hónapos terhes vagyok a 2. gyerekkel.

Apám eddig az élettàrsával lakott, de szétmentek. Az apám öngyilkosságot kísérelt meg, kórházban van jelenleg.

(Erről írtam már ki kérdést.)

A helyzet annyiban más, hogy időközben megtudtam, apám csak kirakatbáb a történetben, valójában a nagyapám akar minket innen elküldeni, hogy apám beköltözhessen, mert az ő 5 szobás lakásukban nem lakhat. Nagyapám azt mondta, 2 hetet ad elköltözni, hogy hogyan meg miből, az a mi dolgunk, oldjuk meg.

Szülés előtt 2 hónappal vagyok, a nagy meg szeptemberben kezdi az iskolát (természetesen ide beiratva, ahol lakunk.)

2 hét alatt elköltözni esélytelennek tartom, de ha találunk megoldást, jogos a részemről, ha soha többé nem tervezek velük kapcsolatot tartani és emiatt a gyerekeimet is úgy gondolom, felejtsék el örökre?



2016. jún. 16. 14:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%
tudod a szerződéses lakásbérlőket sem tudják csak úgy kitenni ha be vannak jelentve,de meg kell hagyni nem lesztek egyszerű helyzetben, viszont miképp fizettek,ti fizetitek a számlákat vagy csak odaadtok egy összeget a nagyszülőnek?
2016. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Számlákat mi fizetjük. A lakbért apámnak adtuk kp-ban tavasztól. Előtte utaltuk a számlájára.
2016. jún. 16. 15:50
 13/27 anonim ***** válasza:
43%
akkor a számlákkal és az utalással máris bizonyítható hogy ott laktok, nem mondom hogy ez teljes siker,de máris nehezebb dolga lesz az öregnek
2016. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
A nagyszüleidnek apád az egyetlen gyerekük vagy van másik is?
2016. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Van egy húga, aki évek óta külföldön él.
2016. jún. 17. 08:01
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

ez van.

nem más lakásába kell potyogtatni a gyerekeket úgy hogy nem futja albérletre sem.

2016. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdés nem erre vonatkozott, de szeretnek itt másra válaszolni, meg véleményezni.

(Az első 7 évvel ezelőtt született, és nem albérletbe. De ez nem ide tartozik.)

2016. jún. 17. 08:34
 18/27 anonim válasza:
0%

Szerintem keress albérletet, de még ne költözz. Közben ha tudsz beszélni édesapáddal sem ártana. Ha ő a tulaj és veletek tudan élni pár hetet, az öregnek meg van hol laknia küldj az öregnek egy szál virágot. Arra ha jól látom nem kell megkérni hogy ne nagyon zavarjon. Mellesleg megkérheted nagymamád hogy néha látogasson meg.

Nagyapád egy elég zsarnoki természetű ember lehet. Vlsz ezért is behódoló típus édesapád. Gondolom édesapád nagyanyjától vette át a jellemvonást. Nagynénéd ügyesen lezárta ezt a kérdést. Szerintem nem kell hargudni (ezt jól teszed) csak nem kell keresni nagyszüleiddel a kapcsolatot. Ha majd segítségre szorulnak akkor azt nem kell megtagadni de persze világossá lehet tenni az öregnek hogy egy pontig kérhet de a te életedben mást nem irányíthat.

Az elköltözés azért sem rossz mert a lekülete nem hoz békét és nem tudom megváltoztatni nagyapád. Legyél vele egyenes, de kedves. A zsarnokok azt szeretik legkevésbé.

2016. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Rajta vagyunk a témán, keressük az albérleteket SOS, mert közben még derültek ki dolgok, és undorodom az egésztől.

Apámnál voltunk bent, sikerült vele találkozni, de nincs olyan állapotban, hogy ilyen dolgokról lehessen vele beszélni. És valószínűleg az öreg pont ezt a helyzetet akarja kihasználni.

2016. jún. 19. 10:21
 20/27 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Nem vagyok jogász, ezt előrebocsátom, úgyhogy érdemes lenne ügyvéddel konzultálni. A fenti írásból nekem az jött le, hogy a haszonélvezet csak akkor érvényes, ha a tulajdoni lapra be van jegyezve - ezt érdemes lenne megnézni. Ki csak akkor rakhat benneteket, ha 1. ő maga akar beköltözni, apád, a tulajdonos beleegyezésével laktok ott, 2. másnak akarja bérbe adni, és a tulaj (apád) nem akarja ugyanolyan feltételekkel bérbe venni. Ezt viszont be kell bizonyítani, ti eddig is fizettetek, a bíróság pedig figyelembe veszi azt is, ha kiskorú gyerekek érdeke is van a történetben. Amúgy nagyapádnak, ha egyáltalán érvényes a haszonélvezete, vannak kötelezettségei is az ingatlannal kapcsolatban.

Lényeg, hogy nem tartanék különösebben a jogi lépésektől, ne kapkodjatok, keressetek megfelelő albérletet, nem kell valami sz..rba menni, met kevés az idő. Ha szegény édesapád nem éli túl a dolgot és megöröklöd a lakást, akkor viszont nézz utána alaposan, milyen jogaid vannak, a haszonélvezet erős, de nem csak jogokkal jár.

2016. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!