Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghallottam, hogy a nagymamám...

Meghallottam, hogy a nagymamámnak nem én vagyok a kedvence és sokkal jobban szereti az unokatesóimat. Most hogy viselkedjek ez után?

Figyelt kérdés

Három unokatesóm van, náluk volt mindenki, csak én elmentem vásárolni. Hamar vissza jöttem, mert elfelejtetem a szatyrot, erre hallottam, hogy a teraszon mit beszélnek...

Hát azt, hogy mamámnak mindig is ők hárman lesznek a kedvencei, imádja őket, de psszt! És aztán kacarásztak...

Gyorsan el is mentem, mert úgy döntöttem, hogy majd inkább veszek egy rohadt szatyrot a sparban és aztán otthon úgy tettem, mintha nem hallottam volna semmit. Persze éreztem, hogy nem én vagyok a kedvenc, de azért ezt így kimondani szerintem nem szép, meg hát.... Na mindegy. Hogy kell az ilyet kezelni egyáltalán?



2016. szept. 15. 10:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%
"Hogy kell az ilyet kezelni?" Nem kell. Mit akarsz azon kezelni, hogy 3 unokatestvéred ezt mondta? A nagyi meg biztos jó el van veled is.
2016. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Kivételezés mindig is volt és lesz. Bevallottan vagy leplezetten, vállaltan vagy burkoltan. De azért az durva, amikor ki is van mondva.


Az én nagyszüleimről is tudom, hogy próbálnak igazságosak lenni, de az érzéseket nem tudják leplezni. Például, ha mi vagyunk náluk látogatóba, akkor biztosan eljön az a pont, amikor az unokatestvéreimet dicséri, vagy egyszerűen róluk beszél. Ez fordítva nincs így, sőt, sokszor még előttem is vállaltan megkérdezi, hogy az öcsém foglalkozása az szakma egyáltalán? (programzó) Merthogy az unokatestvérem milyen ügyes szakmunkás (kőműves). Biztos az is hozzátesz, hogy az unokatestvéreim gyakrabban látogatják őket, közelebb kerültek hozzájuk. Nem is hibáztatom ezért. De ha hallanám egyértelműen kimondva, az nekem is rosszul esne.

2016. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kilences, ezt olvasni is rossz volt... Tényleg nem értem, hogy egy felnőtt ember néha hogy képes így viselkedni... és egyáltalán miért? Hiszen 6 évesen még csak gyerek az ember, nem örülni kellene, ha az embernek unokája van? Nu mindegy... ahogy mondani szokták " ezt dobta a gép :D "
2016. szept. 15. 10:33
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

,,Meghallottam, hogy a nagymamámnak nem én vagyok a kedvence ,,


Ebből már nagyon sok mindent le lehet szűrni, miért is várod el hogy kedvenc legyél... Lehet az ilyen maganista viselkedés miatt vannak az unokatesoid előtérbe helyezve

2016. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Mindig is visszahúzódó voltam, másokat magam elé helyezve, szóval ez a "maganista" gondolkodásmód élesen távol áll tőlem. Introveltált vagyok, inkább ez lehet a gond. Ők meg sokkal nyitottabbak, cseverésznek, nevetgélnek... :)
2016. szept. 15. 10:36
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
és jó elvagytok a nagyival? te szereted? ha igen akkor nincs probléma, az emberek mondanak mindenfélét egymásról, mindenről. A lényeggel foglalkozz!
2016. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

Mikor olvastam a történetedet, abban a pillanatban az én nagymamám ugrott be. Ő külön-külön az összes unokájának azt mondta, hogy ő a kedvence. Persze én is meghallottam véletlenül, nem egyszer. Nem tudom, lehet csak jót akart... :-/

A te nagymamádtól viszont elég furán hangzik, hogy 4-en vagytok, és abból 3 a kedvence...? Ha kedvenced van akármire vonatkoztatva, az 1 dolog, nem? Pont ez a fogalom lényege... Úgyhogy elhiszem, hogy rosszul esett, de ne foglalkozz vele, csúnyán szólva szerintem csak "nyalizott" nekik.

2016. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%

Anyum egyke, de apai oldalról van négy unokatesóm. Én nemhogy nem vagyok kedvenc, de le se vagyok szarva, mert anyum "nem érdemli meg" nagymuterom édes pici ártatlan fiát (épp fordítva van), és ezt 21 év alatt nem tudták feldolgozni a nagyszülők, így értelemszerűen én is egy szégyenfolt vagyok.


Míg unokatesóimat ide vitték, oda vitték, felvigyáztak rájuk, elhalmozták őket ajándékkal, rám két percet nem tudtam figyelni. Mindent anyu intézett, amíg apu a munkahelyén élt, segítséget nem kapott.


21 év után ott tartunk, hogy nem keresnek, nem keressük őket. Amúgy is flúgos a család, gyűlölöm őket, szóval tulajdonképpen szívességet tettek, mert nem kell jópofiznom velük húsvétkor meg karácsonykor. A legkisebb unokatesómról már nem is tudok semmit, 3 éve születhetett.


Az ilyen nagyszülőkkel meg kell szakítani a kapcsolatot, aztán kész. Nem szeretnek = nem fognak hiányolni.

2016. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem világos, hogy ki ondta, hogy a "kedvencek". A nagymama mondta a másik három unokájának, hogy "ti vagytok a kedvenceim"? Vagy a másik három unoka mondta egymás között, hogy úgy gondolják "mi vagyunk a nagyi kedvencei"?


Mindegyik verzió rosszul esik persze. De úgy szokták mondani, hogy az ember a rokonait és a szomszédait nem válogathatja meg, el kell fogadni, amit a sors összehoz...


Ha nagymamád esetleg két hét múlva neked mondja azt, hogy "te vagy a kedvencem, de psztt..." akkor ne lepődj meg, és ne háborodj föl. ez van, a mami ilyen.


Fogsz még csalódásokon átesni a családi-rokoni kapcsolatokat illetően...szinte minden családban vannak gondok, nem is kicsik...

2016. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%
Fura amúgy a megfogalmazás, "meghallottam, hogy nem ÉN vagyok a kedvence", nem pedig "meghallottam, hogy VAN kedvence".
2016. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!