Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondjak mamámnak, hogy...

Mit mondjak mamámnak, hogy megértse nem érek rá? 14l

Figyelt kérdés

Bizonyos okoknál fogva mamámmal lakok, ő már nyugdíjas.

Szabadidejében sütöget a családnak, ismerősöknek. Ezen kívül a hàzat takarítgatja, főz, olvas, facebookozik, vásárolgat.

Miutàn haza értem fél 3kor az iskolából ő még csak akkor kezd bele főzésbe, sütésbe, hàzimunkába.

Haza érek eszek, tornázom, tanulok, kicsit netezek és megcsinàlom az esti teendőimet majd alszok.

A dolgom ennyi lenne, ha mamám nem fogna be engem a dolgaira, holott tudja sokat kell tanulnom.

Minden napra kitalál valamit, és azzal magyarázza, hogy úgy sem tanulnék ezert inkább neki segítsek.

Ez engem nagyon zavar mert ő igaz hogy sokat dolgozott màr életében, de 7 órán keresztül ameddig nem vagyok otthon, nem tudom mivel tölti idejét ha a dolgába csak az érkezésemkir kezd/kezdünk bele.

Nagyon sértődékeny, hogyan hozzam tudtára hogy nekem nincs erre mindig időm max hétvégén?



2017. jan. 4. 19:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%
Te jó ég!Ez mikyen kerdes már?Én fiú létemre elmosogatok,felporszívózok mamámnál,a kerti munkán,favágáson,fűnyíráson kívül.Boldogan teszem mert tudom,sajnos eljön majd az az idő amikor bármit megtennék majd,csal vele lehessek,de már nem lehet.Ne légy hálátkan.14 éves lány mellett nagyidnak keresztrelytvény fejtésen,olvasáson,stb...kívül semmi dolga nem kéne h legyen.Adj hálát az Istennek minden np,hogy van neked és segíts neki ahol tudsz.Ne mond nekem h napi 2-3 órád amivel rengeteget mondta nincsen házi munkára....
2017. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet tudni, hogy mik azok a "bizonyos okok", ami miatt a mamádnál laksz. Lehet, hogy egy kicsit korábban kell majd felnőtté válnod, mint a kortársaidnak, mert a mamád idős, és ha az ereje kevesebb lesz, akkor neked kell támogatnod őt. Szerintem a mamád bölcsen és előrelátóan és szeliden próbálgat beletanitani a háztartási teendőkbe, mert ha a sorsod ugy alakult, hogy a mamádnak kell nevelnie, akkor van valami rendellenes a háttérben, és ő már látja, hogy neked korábban kell majd önállósodni... Próbálj tőle minden dolgot megtanulni. Legfőképpen főzni. Egy picivel kevesebbet netezel, és helyette megtanulsz háztartást vezetni, rendkivül hasznos tudás.


Van egy ismerős fiú, aki 15 éves, az anyukája meghalt, amikor ő 3 éves volt, az apukája túl van a hatvanon és egészségi problémái vannak, a nagymamái is meghaltak már. Fiú létére megtanult főzni az apukájától, amikor apukája kórházba került, ő intézte a bevásárlást, vezette a háztartást, néha egy takaritásra besegitett egy néni nekik, és nagyszerűen helytáll a fiú.


A nagymamád élhetne gondtalanul, kényelmesen nyugdijas létére, megszolgálta ő a pihenőidőt, és mégis bevállalta, hogy főz rád, mos rád, takarit rád, és mindez bizonyára a te érdekedben történt. A szüleid felelőssége és kötelessége lenne a nevelésed és ellátásod, nem a nyugdijas mamádé. Semmi, de semmi jogod nincsen számonkérni, hogy mivel a tölti az idejét a nyugdijas nagymamád. Ő áldozatot hoz érted, nem is kicsit.

És neked akar jót, amikor azt szeretné, hogy tudd, mit hogyan kell csinálni egy háztartásban.


Nagy hálával tartozol a mamádnak.

2017. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
12%

"Szerintem a mamád bölcsen és előrelátóan és szeliden próbálgat beletanitani a háztartási teendőkbe, mert ha a sorsod ugy alakult, "


Értem, én is imádom a Mamám, bár nem ő nevelt fel, hanem Anyu.


DE: Minden átlag ember, ha önállóan kell élnie, 2 nap alatt megtanulja, mit tegyen. Már írtam itt valamikor, én nagyon későn repültem ki és nő vagyok, itthon SZINTE semmit nem vártak el, de 2 nap alatt belejöttem. Kicsit is értelmes ember maga rájön, a rend nem magától terem.

2017. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó, értem én. De mamám nem 90 èves könyörgöm.

Ha már itt tartunk magára tud vállalni két kisgyerek felügyeletét (unokatesómék) minden áldott hétvégén akkor miért várja el hogy ő kènyelmeskedjen egész héten miután én majd mindent megcsinálok.

Tök jó hogy hétvégén van energiàja amire akarja, hétköznap meg az én káromra csak gépezik.

2017. jan. 4. 22:04
 15/38 anonim ***** válasza:
59%
Jaj szegény kislány 14 éves kislányka, aki max nyolcadikos és van 7 órája azta...mindjárt megsajnállak... A NAGYID MÁR IDŐS!! SEGÍTS RAJTA !!!
2017. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%
Sokat kell tanulnod.. De van időd tornázni, netezgetni xD Egyáltalán semmi házimunkát nem csinálsz?
2017. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%

És mennyi idő az amiben segíteni kell? 1-2 óránál nem hiszem hogy többet kellene házimunkával töltened. Ami most az ő dolga később a te dolgod lesz. Szerintem nagyon is jól csinálja nagymamád. Természetesen ezalatt nem azt értem hogy mindent neked kell csinálni. De itt az ideje 14 évesen belekóstolni amikor még az iskola is "könnyű". Majd ha egyetemre fogsz járni és albérletben fogsz lakni hidd el sokat fogsz köszönni nagymamádnak.

Más bármit megtenne azért ha legalább még egyszer segíthetne.

2017. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
86%
Nem tudom mit vagytok ki ugy oda.. Az idős ember is ember. Ertem en hogy sokat megélt meg már beteges stb. De attol meg lehet vele beszelni ha valami nem tetszik. A diakoknak ugyanolyan megterhelés a korukhoz képest a suli mint a felnőtteknek a munka. Ha a kérdező hetvegen megcsinalna a feladatokat szerintem egyaltalan nem nagy keres hogy hétközbe csak kisebb munkákat bizzon ra a mama. Amugy meg a kérdező egy szót nem mondott arrol hogy milyen a mamája mintha minden mama egy kedves aranyos kis idős nénike lenne mint a mesekbe.. :D Es tekintve h kb senki nem valaszolt a kérdésre csak osztotta az észt szerintem mondd meg a mamadnak hogy hétköznap is segítesz de a tobb idot igenybevevo munkát inkabb hétvégente vagy a sajat idobeosztasod szerint szeretned megcsinalni a het folyamán.
2017. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

". Ami most az ő dolga később a te dolgod lesz. "


NEm és nem. A kérdező lány, akiből nő lesz, de nem házi cseléd!!!!!!!

2017. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
51%
Aki ezeket írja, az min. 80-van, és azt hiszi, a nőnek a dolga a házimunka. Azért 80, mert már 70 éves nők sem hiszik ezt, nagymamém sem.... És rokon 75 éves családtagok sem. Őskor.
2017. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!