Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondjak mamámnak, hogy...

Mit mondjak mamámnak, hogy megértse nem érek rá? 14l

Figyelt kérdés

Bizonyos okoknál fogva mamámmal lakok, ő már nyugdíjas.

Szabadidejében sütöget a családnak, ismerősöknek. Ezen kívül a hàzat takarítgatja, főz, olvas, facebookozik, vásárolgat.

Miutàn haza értem fél 3kor az iskolából ő még csak akkor kezd bele főzésbe, sütésbe, hàzimunkába.

Haza érek eszek, tornázom, tanulok, kicsit netezek és megcsinàlom az esti teendőimet majd alszok.

A dolgom ennyi lenne, ha mamám nem fogna be engem a dolgaira, holott tudja sokat kell tanulnom.

Minden napra kitalál valamit, és azzal magyarázza, hogy úgy sem tanulnék ezert inkább neki segítsek.

Ez engem nagyon zavar mert ő igaz hogy sokat dolgozott màr életében, de 7 órán keresztül ameddig nem vagyok otthon, nem tudom mivel tölti idejét ha a dolgába csak az érkezésemkir kezd/kezdünk bele.

Nagyon sértődékeny, hogyan hozzam tudtára hogy nekem nincs erre mindig időm max hétvégén?



2017. jan. 4. 19:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
61%
Őskor? Milyen őskor? Ki beszél cselédről? És igenis az ő dolga lesz a takarítás, a főzés. Vagy valaki megcsinálja helyette? Ő is fog örülni ha majd a gyereke vagy a férje besegít. De ne ugorjunk ennyire előre.
2017. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen az más tészta ha a szükségesen felül kell besegíteni. Pl na most megkívántam egy almás kalácsot gyere babám essünk neki. :D Ilyenkor szépen megmondod hogy hétköznap fontosabb a tanulás viszont hétvégén szívesen nekiállsz sütögetni. És így mindkettőtöknek megoldódik minden.
2017. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, csak ugy mellékesen megemlited, hogy a nyugdijas nagymamád, amellett, hogy téged, mint unokáját nevel, ellát egész héten, a hétvégére megkapja pihentetőül két kisgyerek másik unokáját is ellátásra... Mégis, mi a fene van a ti családotokban, hogy az unokákat nem a szülők nevelik, hanem az öregedő nagymamák??? Nagy terhet cipel a nagymamád. De miért? Mit csinálnak a szülők hétvégén, hogy a mamának kell az egész hétvégén bybyszitterkedni? És miért nem anyukádat kérdezed meg erről a problémádról? sztjuk itt neked a tanácsot, miközben rendkivül fontos információt elhallgatsz: miért a nagymamád vállát nyomja a nevelésed és ellátásod terhe? és hétvégén még másik két unokáé is???
2017. jan. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy ne mondd, mert nem igaz. A házimunka is ugyanúgy az ember életéhez tartozik, mint minden más, majd akkor szabadulhatsz meg tőle, ha keresel annyit, hogy takarítónőt fogadj, és ő megcsinálja helyetted. Senki más nem fogja, és nem is köteles. Az, hogy a nagyanyád nevel, már így is több, mint ami egy nagyszülőtől elvárható, és egyáltalán nem természetes dolog. Az igen, hogy időnként vigyáz az unokákra, mint hétvégente az unokatestvéreidre, szóval ne hasonlítsd össze a kettőt, és ne kérd számon, hogy veled miért más, meg mivel tölti az idejét, amikor nem vagy otthon! Semmi közöd hozzá! Vedd ki a részed a munkából!
2017. jan. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
97%

Mit nem érsz rá? Anya 13 éves koromban meghalt, onnantol kezdve én vittem a háztartást, fozés stb. mert apa látástol mikulásig dolgozott, hogy mindenünk meglegyen. És nem hisztiztem, hanem alap volt, hogy ezzel segítem.

Igen, mellette fél négyre értem haza, aztán tanulás, de öt fél hatra legkésobb már kész voltam.

Sot heti kétszer hatig vívtam is és még igy sem szakadtam bele.

2017. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Az én nevelésem nem az ő vállát nyomná ha anyàmnak (a lányának) akinek biztos vmi baj van a fejével mert nem képes felfogni hogy az ő dolga a nevelésem és nem hagyott volna mamámnál. De ő ezt is magára vàllta ami persze szép és jó de egy 40 éves nő tudja már hogy felelősséggel van a gyerekéért nem csak lelépni kéne egy több mint 10 évvel fiatalabb faszival..

Unokatesómék azért vannak rá bízva mert a másik lánya a kis kedvence és mindent megcsinál erőn felül amit az kíván. És ezt ha ő vállalja be, én nem fogok neki segíteni.

Jó rendben segitek neki de ő is csináljon már valamit ne csak mindig másnak.


És nem, nem arra való egy nő hogy egész életèben a családjának segítsen és robotoljon a konyhába mindegy ki hány éves.

Szerintetek nem lesz családom akikre végezhetném a házuimunkát??

2017. jan. 5. 11:49
 27/38 anonim ***** válasza:
88%

Ha anyád elhagyott és nagymamád befogadott, akkor baromi módon hálásnak kéne lenned és kérés NÉLKÜL segíteni bármiben, mindenben, akár erődön felül. Merthogy megtehette volna, hogy nem vállalja el a nevelésedet, és akkor most üldögélhetnél egy nevelőotthonban, ahol aztán marhára nem foglalkoznának azzal, hogy milyen sirámaid vannak. Buta vagy és hálátlan. A háztartás ellátását meg nem azért kell megtanulni, mert később mindent neked kell csinálni, hanem azért, mert alap.

Azt viszont még mindig nem tudjuk, hogy mik azok a hatalmas nagy "szívességek", meg háztartási tennivalók, amikre a nagymama megkér. Komolyan kíváncsi vagyok (szerintem másik is), mert azért az tényleg nem mindegy, hogy miről lenne szó.

2017. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
97%
Ez mind szép és jó, kérdező, de a kommentjeidben egyszer nem válaszoltál még azokra a felmerülő kérdésekre, hogy pontosan milyen feladatokat kellene megcsinálnod, mikre kér meg a nagymamád, és ez mennyi idődet venné el.
2017. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
91%
Idióta p*csa!!!!!Anya egyedül nevelt fel három gyereket,8-9 éves lehettem mikor elmagyarázta,hogy nekem kell vigyáznom a 2 évvel fiatalabb hugaimra,mert neki muszáj elmenni dolgozni,és senkire nem tud minket hagyni....mire felébredtünk nem volt otthon,10-14 órákat dolgozott fóliában,határban stb...nem azért hagyott otthon mert felelőtlen letf volna,hanem h legyen mit ennünk,mire hazaért mosáson kívül semmi dolga sem volt....ragyogott a ház,mindent kitakarítottunk.nem nyavajogtunk kis gyerekként mint most te 14-15 évesen.....semmi felelősség tudat sincs benned....hálátlan majom
2017. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
88%

Aha, értem tehát maméd szajadjon bele a munkába mert "nem a no dolga a háztartást vinni". De neli meg nem kötelessége téged ellátni, o már felnevelte a saját gyerekét, amit most tesz, pusztán joindulatbol teszi.

Mondhatná azt is hogy szrik belétek éljetek ahogy és ahol tudtok. Jo lenne, ha az agyadhoz kapnál, kislány, a hulyeségen valo hisztizés helyett.

Vagy jobb lenne állami gondozásban lenned? Hidd el, egy napot nem birnál ki.

2017. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!