Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondjak mamámnak, hogy...

Mit mondjak mamámnak, hogy megértse nem érek rá? 14l

Figyelt kérdés

Bizonyos okoknál fogva mamámmal lakok, ő már nyugdíjas.

Szabadidejében sütöget a családnak, ismerősöknek. Ezen kívül a hàzat takarítgatja, főz, olvas, facebookozik, vásárolgat.

Miutàn haza értem fél 3kor az iskolából ő még csak akkor kezd bele főzésbe, sütésbe, hàzimunkába.

Haza érek eszek, tornázom, tanulok, kicsit netezek és megcsinàlom az esti teendőimet majd alszok.

A dolgom ennyi lenne, ha mamám nem fogna be engem a dolgaira, holott tudja sokat kell tanulnom.

Minden napra kitalál valamit, és azzal magyarázza, hogy úgy sem tanulnék ezert inkább neki segítsek.

Ez engem nagyon zavar mert ő igaz hogy sokat dolgozott màr életében, de 7 órán keresztül ameddig nem vagyok otthon, nem tudom mivel tölti idejét ha a dolgába csak az érkezésemkir kezd/kezdünk bele.

Nagyon sértődékeny, hogyan hozzam tudtára hogy nekem nincs erre mindig időm max hétvégén?



2017. jan. 4. 19:14
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
97%
A válaszaid alapján úgy tűnik, nemcsak anyukád fejével van baj, hanem a tiéddel is. Anyukád magatartása minősithetetlen, felelőtlen, szemétség. A nagymamádat pedig minden lehetséges módon segitened kéne, mert bizony a nevelőotthontól mentett meg, ahol nem az lenne a legnagyobb gondod, hogy segitened kell-e a felmosásban. Annak is örülnél, hogy lyuk van a hátsódon. Nagyon-nagyon legyél hálás a nagymamádnak, és kisangyalként segits neki a házimunkában. Ha nem akarsz ugyanolyan szemét dög lenni, mint anyukád, akkor kapj észbe, mégpedig most, 14 évesen!
2017. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
82%
De miért kell kiforgatni a szavaimat? Én nem azt mondtam hogy cseléd leszel, én nem azt mondtam h robotolni kell. Egyszerűen azt mondtam, hogy majd ha családod lesz, külön élsz saját házban velük. Akkor muszáj leszel takarítani hogy ne egyen meg a kosz titeket, vagy főzni hogy ne haljatok éhen. Erre értettem, és ez nem cseléd munka. Akkor lenne az ha másnak csinálnád pénzért.
2017. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
93%

Hat te iszonyat furcsa lanynak tunsz,mar ne haragudj. Gondolom,a mamad nem azt varja el,hogy az egesz hazat kitakaritsd nap mint nap,hanem hogy elmosogass,felporszivozz,vagy ilyenek. Te meg ulsz,mint valami kiralylany,mert szerinted neked nem felelosseged a kozos hazatok rendbentartasa. Gratualok.

Nincs idod? Meselj meg. Milyen erdekes,hogy nekem is jut idom segiteni,pedig 10.es vagyok egy kettannyelvu gimnaziumban(az adott nyelvbol orszagos elso a sulink),emellett jarok szinjatszokorbe es heti 6x megyek edzesre. Emlekszem meg,hogy mennyit tanultam 8.ban,15 percnel soha nem tobbet,max hetvegen keszultem a felvetelire. Na mindegy.

2017. jan. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudom a itt a hozzászólók hány évesek, milyen végzettségűek, hogyan álltak a tanuláshoz (egyáltalán fontosnak tartották-e, akartak-e).

Magamból indulok ki (mert sokszor ez az elvárt): engem hagytak a szüleim tanulni, mivel ők 'csak' szakmunkás végzettségűek voltak (pedig, ha lehetőségük lett volna, többre vitték volna), és ebben látták az egyetlen kitörési lehetőséget. Volt olyan, amikor pl. órákig matekoztam, mert

1.) érdekelt és szerettem,

2.) kisgyerek (alsós) koromtól kezdve versenyeztem, és a tanáraim önzetlenül, ingyen foglalkoztak velem pluszban.

Az kellene látni, h. a tanulás befektetés, amit leginkább fiatal korban lehet hatékonyan 'művelni. (Esetemben számokra lefordítva ezért is keresek most alkalmazottként legálisan 400 nettót...)

Takarítani egyrészt szükséges, gondolom a Kérdező is besegít (de ne kelljen azt du. 3-tól 6-ig tennie), másrészt 8 általánossal 40-50 évig lehet főállásban sika-mikálni...

Legalább azt ne fikázzuk/ osszuk, aki kötelességtudó, szeretne tanulni, van hozzá tehetsége.

Tényleg nem vagyunk egyformák: én egy olyan osztályba jártam 20-25 éve (középiskola), ahol nem a kettes volt a cél, így a négyes is rossznak számított.

Ha tanulsz, és felépítesz egy karriert, akkor azok, akiknek nem volt fiatalkorukban fontos, majd takarítanak életük végéig (nálad is). :)

Be kell segíteni, igaza lehet a nagyinak (főleg, ha ő maga is példát mutat benne, és nem 'patópálosra' fogja figurát, a délutáni műszakkal), de az idejét hadd válassza meg az unoka.

2017. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 33-as!

Én is két tanítási nyelvű suliba jártam, amiből akkoriban kb. 1 tucat volt az országban, szóval nagyon nehéz volt bekerülni, és 'hozni a szintet'.

Nem tudom, nálatok mi a második nyelv (ennél a kérdésnél nem is igazán releváns), a helyedben azonban elsődlegesen a magyar helyesírásra helyezném a hangsúlyt...

A hozzászólásod alapján a sika-mika helyett ill. mellett ajánlanám a figyelmedbe a magyar nyelvet, ha már a tanárod nem nyomatékosítja eléggé.

Nálunk mindig azt hangoztatták, h. aki az anyanyelvén nem tud helyesen írni/ beszélni/ fogalmazni, annak idegen nyelven sem terem majd sok babér.

Persze mindig van olyan, akinek az elégséges a cél...

2017. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kislány!


Az EXM olyan kislány volt,mint te,csak az anyukája belefáradt kérlelni bármire is."Tanulj,az a te dolgod,s ne hátrálj a házimunkában!"

Az eredménye az lett,hogy minden házimunkát útál,a takarítástól,a főzésig.Az,számára megalázó rabszolgamunka.....

Természetesen olyan is a lakása.


Édesanyád egy házias nőt szeretne nevelni belőled,aki megtalálja a házimunka örömét,mert tudja mit,és hogyan kell tennie az otthonában.


A konyhatündér férfiak,általában nem igazán férfias férfiak.

2017. jan. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
35,minden elismeresem a tied,gratulalok. Sikeresen beszoltal arra,hogy a telefonomon gyorsan,ekezet nelkul irok,es gyakran elirok nehany szot,esetleg kimarad par vesszo. Valoban rendkivul kreativ vagy. Ja,hoppa,megsem.
2017. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
83%

A nagymama valószínűleg azért is segít a másik "kedvenc" lányának,mert lelkiismeretfurdalása lenne,ha csak téged nevelne, a másik unokákkal pedig nem foglalkozna. Mert attól hogy téged nevel,még van másik két unokáj akiknek ugyan úgy szükségük van a nagymamájukra.


Nem bántani akarlak és le p..sázni,de igen érdemes lenne megfogadnod az előttem szólókat. Nem könnyű egy gyermeket nevelni,főleg úgy nem,hogy nem a tiéd. Nagymamád biztosan nagyon szeret és ezért vállalta el a nevelésed. Az,pedig hogy a házimunkában kell segítened teljesen normális. Nem csak azért kér meg,hogy segíts a ház körül,mert b..szogtatni akar,hanem mert egy jólműködő családban a házimunkából mindenki kiveszi a részét. Ő nem dolgozik ahogy kivettem a szavaidból,de az nem jelenti azt,hogy nincs is más dolga mint főzni,mosni és takarítani. Pont úgy,ahogy te is leírtad,nem ez egy nő/anya/háziasszony dolga hogy egész nap a családját lássa el. Pont ezért nem ez a dolga nagyidnak sem.


Segíts neki. Egyik nap beszéld meg vele,hogy pontosan kinek mi a feladata:

"figyelj nagyi, úgy gondolom sokszor túl sokat kérsz tőlem,inkább írjuk össze hogy melyik nap mit kell megcsinálnom,így én is jobban be tudom osztani az időm. Hétfőn meg szerdán beteszem a mosás,de te teregesd ki légyszives. Én pedig csütörtökönként felposzívózok. Az úgy jó,ha egyik este te mosogatsz a vacsi után,a másik nap én? Jobb lenne tudnom hogy pontosan mit és mikor kell megcsinálnom"

Ha ez így sikerülne,rettentően felnőtt és érettként sikerülne viselkedned és biztos vagyok benne,hogy sikerül megegyeznetek. Büszke is lenne rád,hogy konkrét dolgokat magadra vállalsz.

2017. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!