Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem köszöntötték fel a lányoma...

Nem köszöntötték fel a lányomat, lenne okom haragudni? Tobbi lent

Figyelt kérdés
A nagymamám, nagyapam, nagynenem, apam, nagybacsim (aki egyebkent a keresztapja a lanyomnak) nem koszontottek fel ot a nevnapjan. Igaz hogy a lanyom csak 8 honapos de a ferjem felol eleg sokan meglatogattak bennunket es meg ajandekokat is kapott a lanyom toluk. Azert is zavar ennyire engem ez mert engem a nagymamamek neveltek fel es ott laktam mindodaig meg nem szultem meg. Raadasul a mamamekkal lakik a legfiatalabb lanyuk aki le is jott az nap autoval (a mamamnak mindig ez a kifogasa hogy nem tud gyalogolni, egyebkent kb 2 km-re lakunk egymastol) es mas napokon is alig latogatnak meg bennunket, pedig a legfiatalabb lanyuk eleg surun jon autoval. A nagyapam eleg jol birja magat szokott sok helyre biciklizni o neha be is nez de most o sem jott el...En neha azert leszoktam vinni a lanyomat es hetvegente mindennap elmegyek hozzajuk megnezni hogy vannak, es oszinten szolva nekem ez rosszul esik. Meg csak fel sem hivtak. Ti haragudnatok ezert?

2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
79%
A névnap egy igazán felesleges ünnep. Már szinte senki nem követi, mert egy névnap akár több napon is lehet, és van amelyik még naptárba sincs iktatva.
2017. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van az elsőnek. Túlreagálod!
2017. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Talante yleg tulreagalom egy kicsit, de ott mondtam elottuk hogy nevnapja lesz, es lanyuk is eszben tartotta es le is jott, csak ok nem. Tenyleg nem kellene haragudnom? Nekem ez tok sz*rul esik
2017. máj. 18. 23:58
 4/43 anonim ***** válasza:
82%

Azon gondolkodom, vajon egy ekkora gyerek mit ért a köszöntésből?

Én alapból hülyeségnek tartom a névnapi köszöntést. Sok országban nem is szokás.

Én inkább azt nem értem, aki egy ekkora gyermeket felköszönt...

2017. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%
A névnap nem egy nagy szám, én rendszeresen elfelejtem a sajátomat is. Akkor szoktam rájönni, hogy aznap van, amikor felköszöntenek.
2017. máj. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
Amikor eljutottam az első mondat végén a "névnapján" szóig, reflexből lenyomtam egy őszinte facepalm-ot. Amikor elértem oda, hogy a gyerek 8 hónapos, rögtön követte egy második is. Ez egyszerűen nevetséges.
2017. máj. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

Értem én, hogy mi a bajod, de igazából ebből az egészből csak te csinálsz presztízs kérdést. A gyereknek volt névnapja. Aki 8 hónapos. A gyerekek az első születésnapot sem igazán értik, hogy mi az ok-okozat összefüggés, csak örülnek az ajándékoknak a fényeknek, meg a tortának. Felköszönteni valakit személyesen érdemes, a lányod viszont még ahhoz is kicsi jelenleg, hogy felfogja az üzenetet, nemhogy a névnap, vagy akár szülinap fogalmával tisztában legyen.


Szerintem nincs okod haragudni, egyszerűen lépj tovább a dolgon. Jövőre gondolom, hogy fel fogják őt köszönteni... ha nem, akkor már érthető, hogy bosszankodsz, de ezt ugye még nem tudjuk előre. Arról meg ugye nem igazán tudunk, hogy a családodban egyáltalán volt e szokás valaha is névnapot ünnepelni. Mert ha nem, akkor pláne értelmetlen ezen fennakadni.

2017. máj. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%
Ha annyira megbántott akkor jövőre még mi is elmegyünk, igérem.
2017. máj. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem emiatt ne haragudj rájuk. Egy 8 hónaposnak olyan mindegy, lehet azért nem mondtak semmit, mert ezzel csak a Te és a párod egójának tehetnek jót. Amúgy jó a viszonyuk veletek? Ha már a pici nagyobb és továbbra sem köszöntik akkor bizony én is mérges lennék. Esetleg rákérdezhetsz egyáltalán tudják-e mikor van, mikor szeretnéd ünnepelni a névnapját.
2017. máj. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nem szokás névnapokkal törődni, a sajátomat se tartom számon. És ne haragudj meg, de ha valaki direkt emlegetné előttem hogy névnapja lesz, az zavarna, mert olyan mintha azt mondaná: ne felejts el ajándékot venni....
2017. máj. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!