Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van láthatási joga az anyámnak...

Van láthatási joga az anyámnak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az anyámmal összevesztem ha valaki kiváncsi rá részletesebben is kifejtem,13 éves a nagyobbik lányom,de még egy közös programra nem vitte őket,vagy a gyermekeim szinte egy évbe egyszer vannak nála.

Eléggé elmérgesedett a helyzet családon belül,ez által nyilván nem akarom a gyerekeimet is kitenni az oltogatásoknak.

Az anyám élettársa tegnap óta fenyegető üzeneteket küld,anyám a gyámhatósággal fenyeget,van láthatási joga ilyen esetben?


2017. jún. 22. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik.
2017. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Perelhet a nagyi láthatásért, ami havi 1-2óra max. De egy ekkora gyereket már megkérdeznek, és ha ő nem akar találkozni, akkor nem fogják kényszeríteni.
2017. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

3 gyermek van

13

10

7 éves

De azért az nekem csak "jó"pont nem hogy ilyen fenyegetésekkel bombáznak.?

2017. jún. 22. 20:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen ugy hogy ne törölj ki semmit telefonálásról is csinálhatsz hangfelvételt.
2017. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%

"anyám a gyámhatósággal fenyeget"


Ez nem fenyegetés, hanem tájékoztatás arról, hogy mit fog lépni, ha nem láthatja az unokáját.

2017. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2%
Van, és nagy eséllyel meg is fogja kapni, Te meg a büntit ha akadályozod.
2017. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Én azt hittem, a nagyszülői láthatást alig ítélik meg, ehhez képest a fodrászom anyósa meg apósa úgy kapták meg, hogy annak idején a fiukat nevelőszülőkhöz adta a gyámhatóság, bántalmazás miatt. Nem véletlenül nem akarta hozzájuk vinni a gyerekeket :(
2017. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
6-os,te talán jós vagy??
2017. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
A nagyszülő nagyon nagyon ritka esetben nem kap láthatást,ha kéri.
2017. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"Az anyám élettársa tegnap óta fenyegető üzeneteket küld,anyám a gyámhatósággal fenyeget" - Kérdező, fenyegessen, ha nincs jobb dolga és telik neki perköltségre, ügyvédre... aztán - ismerve a magyar jogszolgáltatást - a következő 1-2 évben kedélyesen el lehet pereskednie a témán... mert, hogy ideiglenes intézkedésre biztosan nem jogcím...
2017. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!