Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van láthatási joga az anyámnak...

Van láthatási joga az anyámnak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az anyámmal összevesztem ha valaki kiváncsi rá részletesebben is kifejtem,13 éves a nagyobbik lányom,de még egy közös programra nem vitte őket,vagy a gyermekeim szinte egy évbe egyszer vannak nála.

Eléggé elmérgesedett a helyzet családon belül,ez által nyilván nem akarom a gyerekeimet is kitenni az oltogatásoknak.

Az anyám élettársa tegnap óta fenyegető üzeneteket küld,anyám a gyámhatósággal fenyeget,van láthatási joga ilyen esetben?


2017. jún. 22. 20:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
anyósom egy csöppet nagyon alkoholista , amikor sikerült neki hozzánk elbotorkálnia az csak azért volt mert pénzt akart, a gyerekek nem érdekelték,pedig állítólag miattuk jött,mivel pénzt nem kapott pláne piára,így balhézott mindig. Nah én ezt beszüntettem...a gyerekek azért persze szeretik, főleg a 2 kicsi, a nagyobb nem kíváncsi rá. Megegyeztünk abba,hogy havi 2 alkalommal láthatja a gyerekeket,de kizárólag józanon..hát ez nem jött össze mert hiába tudta mikor megyünk állni se tudott már rendesen. Így nem vittük,ő meg nem jöhetett. Persze jött a gyámhivatallal meg a jogokkal.Én utána jártam a dolgoknak és az egyetlen amit elérhet mivel 2 gyerek kíváncsi lenne rá,hogy családgondozó felügyeletével találkozhat velük, akkor ha nem a szokásos ittas módon jelenik meg. Mondjuk így már abszolút nem aggódok,de egyébként se mert egy lépést nem fog tenni az ügy érdekébe,pláne,hogy piásan jut mindig eszébe és úgy meg aztán próbálhat ő bármit is intézni...azért a 2 gyereket sajnálom nagyon,de az akkor se tesz nekik jót,hogy a mama jobbra balra esik,össze vissza hány mindent,kiabál,káromkodik és lényegébe azt se tudja,hogy ki ő.
2017. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos van joga és fog is láthatást kapni. Nálunk az anyósomék soha nem találkoztak az 5 éves fiunkkal, ki is jelentették, hogy nem érdekli őket, majd 5 év után kitalálták, hogy mennyire szeretik az unokát és eljárást indítottak a gyámhatóságon. Anyósom komoly pszichés problémákkal küzd (papír is van róla), apósom elmebeteg (bár sajnos neki papírja nincs róla, de 5 perc alatt bemutatkozik bárhol), mégis kaptak kapcsolattartást, bár csak telefonost szerencsére.
2017. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat majd kiderül.

Azt nem értem ilyenkor miért vergődik mindig,illetve tudom az a baja,hogy én 34 évesen ellene mertem szegülni és megmondtam hogy innentòl kezdve egyikre se vagyok kíváncsi.

Abszolút nem érdeklik a gyerekek,kicsit vicc hogy tizenéve nyugdíjas de nekem hol a barátnőmet hol a volt anyósomat kellett megkérnem hogy vigyázzon a gyerekekre hogy dolgozni tudjak.odáig el sem megyek hogy egy random szombaton mondjuk becsengetett volna hogy kislányom elviszem a három unokámat te legyél a férjeddel 2 órát.

Se engem se az unokáit nem szereti csak saját magát.

Az meg csak hab a tortára,hogy nekem a gyerekem mindegy mit tenne nem engedném senkinek hogy fenyegesse,ez minősiti őket,egy ötvenes éveiben járó férfi fenyegetőzik.tisztára mint a sarki késdobáló kocsma.

Ez fáj anyámnak hogy nem lettem alkesz mint ő,nem nyomom magamba az antidepresszánsokat és ami szerintem a legjobban fáj neki,én tudok szeretni feltétel nélkül.

Ő csak úgy tud szeretni ha azért ellenszolgáltatást kap,ha én nem tehetem meg hogy pumpoljam őt,nem szeret.

2017. jún. 23. 15:26
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
12-es vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy írta itt valaki, hogy 1-2 év pereskedés, ügyvéd, pénz stb lesznek. Ez nem így van. Az eljárás ingyenes, az elején lesz egy egyezségi tárgyalás, ahol mindkét félnek ott kell lennie, onnantól találkozni nem kell. Maximum 2-2,5 hónap alatt meghozzák a határozatot első fokon, a másodfok (ha lesz) is csak pár hét.
2017. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!