Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most tényleg mi vagyunk a...

Most tényleg mi vagyunk a szemetek? Miért kell állandóan ott lennünk?

Figyelt kérdés

Anya szüleihez folyton járkálnunk kell.Szívesen meglátogatjuk,segítünk nekik,de nem akarunk minden héten ott lenni.Anya meg állandóan menni akar,minket is kötelez rá.Apa fuvaroz minket,már taxi sofőrnek érzi magát.Busszal nem hajlandó menni,ezért minden héten neki kell vezetni(ja amúgy anyának van jogsija csak nem akar vezetni),ami szintén idő és energia.

Nem vagyunk lusták,szeretjük őket,megyünk ha kell,de nem akarunk minden héten ott ücsörögni.Azt mondja,hogy segíteni kell,de max.annyit,hogy anya bemegy a konyhába és segít főzni,mi többiek meg üljünk le valahova és 4-5 órán keresztül csináljunk valamit,mert nekünk nincs feladatunk.

Ha nem megyünk,akkor anya meg mama is megvan sértődve,hogy mi nem szeretjük mamáékat,utána meg sírni kezd hogy vele senki sem foglalkozik.

Na de mi van a másik nagyszülőkkel ??? Semmi !!! Csoda ha félévente 2-szer találkozunk,de ők meg se merjenek szólalni,hogy látni akarnak minket,mert a másik mamáékhoz kell menni,akiknél minden héten ott vagyunk,de mégis egyedül érzik magukat.

És akkor a másik nagyszülő mit mondjon ?A saját fiával és unokáival nehogy találkozzon gyakrabban,mert messzebb laknak és ők biztos nem érzik magukat egyedül.Egy élettelen kis faluban laknak,ahol kb.semmit sem lehet csinálni,de nehogy felvidítsa őket bárki is.


Már elegünk van,hogy minden héten ott kell lennünk,programokat szervezget(az nem számít,hogy már más tervünk van,mert akkor is kell menni).


Apa szüleinél jobb szeretünk lenni.Ők foglalkoznak velünk és mama is folyton velünk van.Ők hívnak játszani(kártyaestet tartunk,lufival játszunk kisöcsémmel...stb.szóval közösen játszunk).


Megértjük,hogy mamáék(anya szülei)rosszabbul érzik magukat,mert tatának volt egy műtéte is még nem épült fel teljesen,de eltudja magát látni,csak figyelni kell rá,nehogy véletlen gond legyen(eddig nem fordult elő semmi szerencsére).Ettől függetlenül a másik nagyszülőnek is kell a törődés.Hozzájuk is menni akarunk,igaz sokkal messzebb laknak,de akkor is.


Nyáron is anya szüleinél sokkal többet voltunk.Apa szüleinél összesen 2 hetet voltunk még a nyár elején.Azóta nem is találkoztunk velük.Másik mama meg megint valami programot akar hétvégére.

Még nyár van,szóval ráérünk,ez igaz,de iskolaidőben is ugyanez van ! Elmegy az időnk ezzel,közben másra is fordíthatnánk.Szerintem kéthetente elég lenni elmenni hozzájuk.Szünetekben így is úgy is csak náluk vagyunk.

Egy hetet kihagyunk,akkor jön,hogy olyan régen találkoztunk,olyan szomorú,hiányzunk nekik...Telefonon is minden másnap beszélünk szinte !Másik mamát az életbe nem hívtuk még fel,csak valami jelesebb alkalomból.Én szoktam gmail-en levelezni vele,ő legalább visszaír,nem úgy mint a másik mama.Pedig mindennap nézi a leveleit,de válaszolni már nem tud nekem.


Már így is sokat írtam,nem szeretném a szót tovább khmm...tudjátok mit akarok ideírni :D


Szóval:

-Most tényleg mi vagyunk a gonoszak ?

-Ha anya nem hajlandó megérteni a problémánkat,akkor hogyan lehetne ezt megoldani szerintetek ?

-Nálatok hogyan működik ez a nagyszülő látogatási rendszer ?(ha szabad így nevezni)


15L



2017. aug. 25. 12:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

Anyád tipikusan a középkorú nők válságát éli meg.

Maga sincs tisztában vele, hogy mi a baja, de nem érzi jól magát a bőrében, mert érzi és tudja hogy jön az öregség és ezt nem tudja kezelni, ... mint sokan mások is.

(Olvasgass a témában, különösen a lelki részre kihegyezve)

Apádnál a megoldás kulcsa, hidd el!

2017. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Egy kis lázadás és megoldódik, anyukád majd megbékél, csak most ő nem gondol bele szerintem a ti igényeitekbe, hát akkor az arcába kell tolni, hogy nektek is van ilyen.
2017. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk se jobb a helyzet! Nagymama olyan faluban lakik,hogy régen ő lakott a falu közepén most a szélén úgy hogy a másik irányba 3.házban lakik egy szintén özvegy asszony.

Na szóval vasárnap délután anya elindul hozzá 60kmre. Van jogosítványa de nem szeret vezetni,ha mégis vezet kitépi a váltót.

Szóval vasárnap vesz nagyinak 1 kiló csirkeszárnyat, meg egy zacskó sült csirkeszárnyat (amúgy nagyinak hiába a kedvence, nem nagyon szabadna ilyet ennie).

Az asztalnál nem férünk el szorongani kell de túlélhető. Ott kell ülni, anya beszél és tömi a kaját nagymamába aki kb 30 történet közül egyet előad. Vagy megkérdezi miért nem akarok megnősűlni? (akarnék én, de ahhoz egy lánynak is akarnia kellene engem). Én imádok ház körűl dolgozni, de azt nagymama a közmunkásokkal csináltatja. Megérthető mert legalább van társasága. De ha dolgoznék valamit amíg anya megállás nélkül beszél jobban elmenne az idő és haszna is lenne a menetelnek.

Ami kimaradt mindig kevesebb süteményt visz (cukrászdaiból) mint ahányan vagyunk és elkezdi darabolgatni, szétkenni a krémet ami annyira nem esztétikus...

Szóval máshol is ugyanez működik.

2017. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!