Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen jogon k. váz le engem...

Milyen jogon k. váz le engem a nagymamám?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, négy éve vagyok együtt a barátommal, még a gimnáziumban ismertük meg egymást. A mamám szerint, aki ilyen hamar összejön valakivel, abból később nem lesz más, csak egy olcsó k...van semmi más, és én is így fogok járni.

2017. szept. 13. 22:44
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön, hogy az ő idejében tisztességesek voltak a nők, nem bújtak 14-15 évesen ágyba minden fiúval, meg becsületesen vezették a háztartást
2017. szept. 14. 07:17
 12/40 anonim ***** válasza:
50%

szerintem menjen a pics@ba a nagymamád


tipikus, azt hiszi mert öreg, neki mindent szabad


én a helyedben nem beszélnék vele többet


amúgy anyádék nem védtek meg? vagy ők nem hallották?

2017. szept. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom hány éves a nagyid, de az enyém 92 lenne, ha élne. Ebből is látszik, hogy nem vagyok mai csirke.

Emlékszem, amikor ez első kapcsolatom volt, érettségi után, 19 évesen, kint csókolóztunk a lugas alatt és a mama utána azt mondta, hogy az ő korukban, ezt nem volt szabad és verte magát nagyon, hogy ő bizony az esküvőig kibírta szex nélkül és csak akkor veszítette el.

Erre édesapám megkérdezte tőle, hogy hát mama,hány évesen is ment férjhez? Mondja csak el a fiataloknak.

Erre jött a válasz: 16.

Volt nagy röhögés. :D

Ezt csak azért írtam le, hogy jobb kedved legyen kérdező. :)


Egyébként a mama csak azért mondja, mert furcsa neki, hogy ilyen sokáig együtt vagytok esküvő nélkül.

Ne vedd a szívedre amit mond.

2017. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
66%

Ne vedd zokon!

Az ő fiatalságának idején, ha Isten előtt nem volt szentesítve a kapcsolat, azt 'vadházaságnak' nevezték, nem 'élettársi kapcsolat'-nak.

A 'vadházasok' pedig vétettek a 6. Parancsolatnak a 10 közül.

Ugyanaz a jelenség, amikor az idősek mondják: "be kéne gyújtani a kályhába!", a mai fiatal ezt úgy értelmezi, hogy meg kell nyomni a gombot a gázkonvektoron, hogy meleg legyen.

19 éves vagy és máris vannak olyan dolgok, amit furcsállasz, hszen pl. a te korodban a mai frizurák némelyike közröhely tárgya lett volna, napjainkban már bevett dolog.

2017. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%
Akkor a te nagymamád szerint az enyém is ribi, 14 évesen ismerkedett össze a nagyapám a nagyanyámmal, maholnap 70 évesek, 18 évesen már házasok voltak, úton volt az apám, és azóta is együtt vannak. :D Amúgy semmilyen jogon, nincs is olyan jog, hogy valaki lek.vázzon valaki mást. Vannak ilyen nénik, akik azt gondolják, hogy az élet non plus ultrája az, hogy mindennap paprikás krumplit főztek az uruknak, meg takarítottak. Ennyi. Semmi több. Amelyik nő többet akart, ne adj isten karriert, hobbit, új kapcsolatot, az már utolsó szajha volt. :D Ne foglalkozz ezzel, már idős, és egész életében valószínűleg ezzel a mentalitással élt, már nem fog máshogy gondolkozni.
2017. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
91%

minden generációnak megvan a "bezzeg az én időmben" témája.

A szex pedig pont egy ilyen, mindig előrngatható sablon, amivel sokan szeretnek előhozakodni. "Én a nagyapádat 16 évesen ismertem meg, és most, 70 év után is együtt vagyunk..." Azt meg nem kell elhinni, hogy akkoriban nem voltak "kalandok". Max nem a diszkó wc-jében, hanem hátul a szénakazalban. Az sem titok, hogy az idő mindent megszépít, illetve hajlamosak vagyunk olyaon dolgokra ma nem emlékezni, vagy szépnek látni őket, amik miatt régen akár szégyenkeztünk is. Változik a világ. Ez van. Sok szempontból én sem csipázom ezt a változást (főleg a technika terén, nem is tudom már követni), de azt kifejezetten szeretem, hogy "lazulnak az erkölcsök", kötetlenebbek az emberi kapcsolatok. És ez alatt nem feltétlenül a szexualitást értem, hanem összességében az emberek egymáshoz viszonyulását. Míg régen sokan a saját szüleiket magázták, addig ma én pl sok, nálam több mint egy generációval idősebb ismerősömet kvázi "haverként" kezelem ("Szevasz Józsi bá'..."), és szerintem nincs semmi extra benne.

Ne foglalkozz vele. Neki az természetes, hogy 16 évesen men férjhez, boldogok, hűségesek remélhetőleg egymáshoz, de nincs változatos tapasztalatuk párkapcsolati és szexuális téren. Nekünk meg az a természetes, hogy 14-15 évesen elkezdjük próbálgatni magunkat párkapcsolati/szexuális téren, kinek rövidebb, kinek hosszabb kapcsolatai vannak, ez az időszak tart 10-15 évig, majd legkésőbb a 20-as évei végére az emberek nagy része "lenyugszik", kiéli magát, és bár nem "nullkilométeresen", "elsőgazdásként", de megállapodik valaki mellett, és ha addig tényleg minden megvolt amit akart, akkor a hátra lévő 40-50 éveüket nagyobb valószínűséggel élik le egymás mellett boldogan.

Nem szexualitás, meg párkapcsolat, de ma nekem egy 10-11 éves kölyök simán beszól az utcán (30 már elmúltam), de "bezzeg az én időmben...", általános iskola 5.-ben (11 évesen) nem mertünk beszólni egy 8.-osnak (14-15 évesnek), és eltelt cirka 20 év azóta. Akkor miről is beszélünk?

2017. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
63%
Mondd meg neki, hogy "ne itelj hogy ne iteltessel", mellesleg az hogy 15 evesen "osszejottel" meg gondolom nem azt jelenti hogy ustollest paraznalkodtatok is...
2017. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
75%
Mellesleg nem attol lesz valaki qrva hogy hany evesen kezdi. Az alkoholista se attol lesz alkoholista, hogy deli 12 elott iszik.
2017. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
15 évesen jöttünk össze, de másfél év után bújtunk ágyba egymással. Szóval nem azonnal
2017. szept. 14. 09:06
 20/40 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg csak félt. Viszont azt neked kell tudnod, hogy van-e alapja annak, amit mond (viselkedés, öltözködés), vagy tényleg csak aggódik.
2017. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!