Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósnak láthatási jog?

Anyósnak láthatási jog?

Figyelt kérdés
Hogy müködik ez? 1,5 éves a kislányom.
2017. okt. 3. 00:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egyébként már 3 honapja nem látta a kicsit, nem is akarta, de most hirtelen ezzel fenyeget.
2017. okt. 3. 09:55
 12/24 anonim ***** válasza:
17%

"Egyébként már 3 honapja nem látta a kicsit, nem is akarta, de most hirtelen ezzel fenyeget."


Elöször is NEM az ANYÓSNAK, hanem a NAGYMAMÁNAK jár a láthatás!


Gondolom, AZÉRT nem látta a gyereket, mert ilyen hülye a hozzáállásod és ne engeded a gyerek közelébe.


Az meg NEM fenyegetés, ha a bírósághoz fordul, akkor megkapja a láthatási jogot, amit utána KÖTELES vagy biztosítani neki.

2017. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%
Az nem fenyegetes, ha valaki elni akar a torvenyben biztositott jogaival.
2017. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem tiltom egyaltalan, o ilyen , de minek is magyarazom, olyan egysikuan lattok. Ha nem tudjatok a sztorit , miert iteltek el?

Annyi volt a kerdesem, hogy hogy zajlik egy ilyen!

2017. okt. 3. 11:27
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

A nagyszülő nem a bíróságon, hanem a gyámhatóságon indíthat eljárást nagyszülői kapcsolattartás miatt. Először lesz egy egyezségi tárgyalás, aztán ha ott nem tudtok megegyezni, akkor lefolytatják az eljárást. Ilyen kicsit biztosan nem fognak engedni, hogy elvigyen, max. a ti jelenlétetekben találkozhat vele bizonyos időközönként.

Mi végigcsináltuk ezt, nekünk 5 éves fiunk van, apósom és anyósom 5 évig nem érdeklődött iránta, aztán megkattantak és mentek a gyámhatóságra. Ők havi egyszer telefonálhatnak neki, de a gyerek nem akar velük beszélni (mivel nem is ismeri őket), úgyhogy mi pár havonta járunk a gyámhatóságra, elmondani, hogyan történtek a dolgok. Mindig elutasítják őket, de bosszantó az egész így is. Én megértelek, az ilyen nagyszülő egy átok, ezt csak az tudja, akinek ilyen rokon jutott.

2017. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Úgy látom itt 2 féle kommentelő van:

- Fogalmatlan hülye, aki nem hiszi el, hogy vannak borzasztó nagyszülők,

- Borzasztó nagyszülők.


:D

2017. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
Igen, jár neki, hacsak nem érdemtelen rá, de az elég súlyos esetekben van (alkesz stb.). Amennyiben kap láthatási jogot anyósod, akkor azt hiszem, hogy havi 1x a te felügyeletedben látja x óráig (x nem túl sok az emlékeim szerint).
2017. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%

Az en anyosom es aposom is inditottak ilyen kerelmet. Igazabol, allandoan a gyamugyre jartak engem feljelenteni :) Ez volt a legfobb szorakozasuk. Aztan kiszabtak valami buntetest rajuk, es kuldek egy levelet amibol tajekozodhattam, hogy 37 000 Ft. buntetes eloleget kell fizetniuk. Majd megszakadtam a rohogestol :D

Gondolom a gyamugynek (is) mar nagyon elege volt beloluk. Hiszen mar tobb mint 10 eve akkor kulfoldon eltem, de ok a bejelentett lakcim miatt ott probalkoztak. Egeszen addig, mig ki nem iratkoztam veglegesen. Azt hittek, hogy kulfoldrol engem hazavezenyelhetnek, vagy ki tudja mit hittek. A fiam kulfoldon szuletett, ebben az orszagban meg nem ismerik a nagyszulok lathatasi jogat.

2017. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

Úgy van valóban, ahogy feljebb írták. Mivel kicsi, a te jelenlétedben zajlik a láthatás havi néhány óra egy alkalommal.

Amúgy miért kéne a kérdeőnek nagymamának hívni, ha egyszer neki az anyósa, nem pedig a nagymamája?? Úgy tűnik, itt is van egy pár, és nem a jobbik fajtából.

2017. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Birom mikor az embert kioktatjak a megsavanyodott idiotak. Es igen a kerdezonek az anyosa, nem a nagymamaja. Vicc amit csinaltok :D

Am ha le se szarta biztos nem kene lathatasi jog neki. Menjen a f#szba :D

2017. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!